Кінцевим рішенням, яке бентежить навіть технічно підкованих користувачів, є вибір між ноутбуком із твердотільним накопичувачем (SSD) та одним із накопичувачем на жорсткому диску (HDD).
Купуючи ноутбук, люди звертають увагу на різні специфікації, такі як розмір оперативної пам’яті, процесор, розмір екрану та внутрішній простір для зберігання. Незважаючи на те, що це всі життєво важливі фактори, часто пропускається специфікація — це тип внутрішньої пам’яті на ноутбуці.
Покупець сам вирішує, що йому потрібно, залежно від їх конкретних обчислювальних потреб, бюджету та уподобань. Жорсткі диски мають перевагу в тому, що вони доступніші за твердотільні накопичувачі, але твердотільні диски пропонують кращі швидкості та продуктивність. Цей короткий посібник порівняє твердотільний накопичувач і жорсткий диск і допоможе вам прийняти більш обгрунтоване рішення про придбання, якщо ви не знайдете цієї дилеми.
Твердотільні накопичувачі дорожчі, ніж жорсткі диски на гігабайт, але тоді деякі SSD-карти також дорожчі за інші. Наприклад, твердотільні накопичувачі M2 коштують дорожче, ніж старіші твердотільні накопичувачі SATA III, і між цими старими сховищами твердотільних накопичувачів та жорсткими дисками подібної ємності немає великої різниці в ціні, але M.2 не сумісні з SATA, перевірити сумісність можно на спеціальному сервісі zeto.ua по моделі ноутбука.
Зазвичай накопичувачі SSD приблизно в п’ять разів швидші, ніж жорсткі диски, але жорсткі диски мають більшу область зберігання. Ці диски вміщують від 40 ГБ до 12 ТБ даних, тоді як твердотільні накопичувачі не славляться своїм простором для зберігання даних.
Ще одним вирішальним фактором, який часто ігнорують, є те, як сховища обробляють фрагментовані файли. Коли дані зберігаються на диску з недостатнім простором, вони стають фрагментованими, уповільнюючи роботу вашого ноутбука та споживаючи вільний простір
Як випливає з назви, ці накопичувачі містять диск (який називається платівкою), який обертається на механічній руці з головкою для читання та запису, щоб користувачі могли зберігати дані та отримувати доступ до них на віджимі. Швидкість віджиму визначає, наскільки швидко можна отримати доступ до даних або записати їх на жорсткий диск.
Жорсткі диски, які раніше підключалися до материнської плати ноутбука за допомогою порту IDE, але останні моделі тепер використовують кабелі SATA (Serial AT Attachment), які забезпечують вищу швидкість передачі даних на жорстких дисках. Швидкості все ще в основному не на рівні з еквівалентними моделями SSD.
SSD — це твердотільний накопичувач. Ви можете сприймати їх як великі флешки. Твердотільні накопичувачі — набагато новіша технологія, ніж жорсткі диски. На відміну від жорстких дисків, твердотільні накопичувачі не мають рухомих частин, вони зберігають дані в мікросхемі пам’яті NAND, і кількість цих мікросхем на SSD-накопичувачі визначає його ємність.
Без рукоятки читання-запису жорстких дисків твердотільні накопичувачі зберігають і дозволяють користувачам отримувати доступ до даних за допомогою контролера. Тут контролер — це лише вбудований процесор, який відповідає за загальну швидкість передачі та швидкості роботи твердотільних накопичувачів. Ми не будемо вдаватися до нудних технічних деталей, але ви повинні знати, що технологія контролера часто робить різницю між різними моделями SSD.
Большая благотворительная ярмарка и торжества в честь аграриев Подольского района и в поддержку ВСУ прошли… Read More
На фоне военных действий в Украине страдают не только люди, но и домашние животные. Поэтому… Read More
До Рождества и Нового года еще далеко, но желание приблизить праздник сильнее календаря. В Одессе… Read More
Завтра, в воскресенье, 24 ноября, отключать свет будут в промежутке между 14 и 18 часами. Read More
По прогнозу синоптиков, штормовой ветер, накрывший несколько дней назад Одессу и Одесскую область, не утихнет… Read More
Сергей Елькин – тренер, сумевший вывести юных спортсменов и ветеранов футбола на международный уровень. Однако… Read More