Звичні сьогодні та, мабуть, найпоширеніші як ювелірна прикраса, сережки починали свою історію ще 7 тисяч років тому у давній Азії. Цікаво, що на той час вони не вважалися прикрасами. Це була важлива і необхідна для безпеки життя річ.
Справа в тому, що наші пращури дуже боялися за збереження своєї душі. Аби вона не вилетіла через отвори на тілі, ці ненадійні місця закривали подібними аксесуарами. Звідси ж ідуть корені пірсингу, що робиться на носі, губах, пупі та інших зонах. Причому спочатку це була привілея лише чоловіків, оскільки вважалося, що жінки не мають душі та їм нічого хвилюватися.
Сережки утримуються на тілі шляхом продівання їх в отвори, які попередньо виконуються методом проколу. З плином часу змінювалася роль цього аксесуару: для єгиптян та ассірійців сережки були показником високого стану в суспільстві, у римлян – навпаки – викривали раба, і такі інші значення в кожній окремій країні. Згодом багаті гречанки та римлянки стали полюбляти носити сережки з перлинами як прикраси – знак достатку та високого положення. Так вони розповсюдилися серед всіх верств населення, причому стали вважатися більш жіночими прикрасами, аніж чоловічими. Серед представників сильної статі сережки залишились популярними в окремих груп (розбійники, моряки, цигани, солдати), інші ж навіть відчули гоніння зі сторони духовенства щодо носіння прикрас у вусі.
У сучасності сережки надзвичайно популярні як вид ювелірних виробів. Багатьом дівчаткам роблять вушні проколи майже відразу після народження. Мабуть, носити прикраси у вухах вважається вже настільки природнім, що деякі батьки не розуміють, чому це діти не з’являються на світ вже з отворами у мочках? Є думка, що сережки можуть навіть приносити користь організму за допомогою точкового масажу. Наприклад, вплив на нижню частину мочки вуха сприяє активізації головного мозку та стимулює пам’ять.
Теперішня мода дозволяє використовувати ці аксесуари і жінкам, і чоловікам, і дітям. Різниця полягає лише в моделях та правилах носіння. А різновидів у наш час більше ніж досить. Є сережки зі срібла, золота, сплавів, пластику, намистин та інших матеріалів. Всі зразки можна побачити на вітрині КЮЗ. В залежності від дизайну та декорування бувають такі:
Якщо брати до уваги місце розташування сережок, то крім вух вони можуть розміщуватися на обличчі (ніс, брови, губи), тілі (пуп) і навіть на нігтьовій пластині. Сережки, які не потребують проколів, називаються кліпсами, тримаються за допомогою затисків. Всі інші мають застібки (замочки), причому різної форми та принципу фіксування:
Сережки доречні у будь-яких ситуаціях – починаючи від повсякденності та закінчуючи урочистостями. Варто лише додержуватись загального стилю вбрання. А дизайнери не стомлюються вигадувати все нові та нові фасони, різних форм та оздоблень, на будь-який смак.
Враг продолжает совершать террористические акты против мирного населения нашей страны. Так, в ночь на среду,… Read More
В среду, 2 июля, ученые прогнозируют сильные магнитные бури, способные влиять на самочувствие людей. Read More
Google Shopping — это мощный сервис, уже давно помогающий в продвижении товаров в интернете. Он… Read More
Государственная экологическая инспекция Юго-Западного округа проверяет факты возможного загрязнения моря в одесской Аркадии. Read More
В Одесской области полицейские поблагодарили за гражданскую сознательность подростков, которые не поддались на вербовку российских… Read More
По информации синоптиков, завтра, в среду 2 июля 2025 года, в Одессе и Одесской области… Read More