Юридична компанія Львова Бачинський Коломієць і партнери розуміється на тонкощах Цивільного Кодексу України та допомагає клієнтам у багатьох справах, наприклад, у взаємовідносинах з кредиторами.
Колектори — це організації, що займаються стягненням заборгованостей. Зазвичай банки звертаються до послуг цих фірм, перепродають їм права вимоги боргу.
Діюче законодавство (ст. 512 ЦКУ) дозволяє кредиторам відступати їхнє право вимоги третім особам (колекторам). Між кредитором та колектором оформлюється відповідний договір цесії, що не потребує згоди боржника, за винятком випадків, коли погодження зазначене у кредитному договорі або зафіксовано Законом.
ВАЖЛИВО
Намагання спілкуватися з 22.00 до 7.00, погрози фізичної розправи, дії, що принижують честь, гідність, ділову репутацію, надання неправдивої інформації про розмір заборгованості, про вже отримане судове рішення є незаконними методами психологічного тиску. Оприлюднення конфіденційної інформації (наприклад: передача роботодавцю інформації про борг) суперечить Закону України «Про захист персональних даних».
Примусове стягнення боргу можливе виключно Державною виконавчою службою за чинним рішенням суду. Жоден колектор не має права входити до помешкання без дозволу власника (ст.162 ККУ«Порушення недоторканності житла») або щось виносити з нього (ст. 186 ККУ «Грабіж, поєднаний з проникненням у житло»).
На початку спілкування з колектором слід попрохати його представитися (ПІБ, назва колекторської організації), пред'явити власний паспорт та довіреність, договір цесії (оригінал або нотаріально завірену копію). Якщо у наданні вказаної інформації відмовлено, потрібно припинити спілкування.
Якщо колектор не має оригіналу договору, на підставі якого вимагає погасити борг, або демонструє незавірені нотаріусом копії, можна кваліфікувати примушення до виплат як вимагання.
Спілкування бажано фіксувати (аудіо-, відеозапис, присутність свідків). Колектора слід попередити про ведення запису та можливе звернення до прокуратури.
Не треба виправдовуватися, благати — рішення про погашення боргу виносить лише суд.
Не потрібно відповідати на дзвінки вночі або на вихідних, дозволяти погрожувати, погоджуватись позичити десь гроші, щоб сплатити борг.
Якщо виплати за кредитом не ведуться вже довгий час, не слід піддаватися на вмовляння заплатити «хоча б частково». Сплачена частина заборгованості підтверджує визнання наявності боргу та перериває строки позовної давності. Боржник витрачає кошти на сплату нарахованих штрафів та пені, борг залишається без змін.
Не слід самостійно підписувати жодних договорів з колекторськими організаціями — звертайтеся до професіоналів!
Автор: Внештатный журналист
Об одесских маршрутках пассажиры в основном говорят с возмущением. Однако продолжают ими пользоваться, платя за… Read More
Сегодня я уже знаю, почему любимым анекдотом слабослышащих людей стал именно этот. Господь спрашивает глухого,… Read More
В Хаджибейском районе Одессы ликвидировали свалку в районе улицы М. Грушевского и Майского переулка и… Read More
В Одессе набирает оборот процесс деколонизации, Неизвестные демонтировали доску моряку-подводнику Александру Маринеско на улице Пастера,… Read More
В Сергеевке завершено восстановление жилой девятиэтажки, которая была разрушена российской ракетой 1 июля 2022 года.… Read More
Вы уже видели новость: American House Odesa снова работает и приглашает на интересные события, которые… Read More
View Comments
У мене питання до всіх юристів - спеціалістів, чому ніхто і досі не закриє жодної організації, всі знають і вміють і є методи боротьби з колекторами, і ніхто з вас не може нічого зробити, а як результат вашої бездіяльності страждають люди, на сьогодні люди загнані в глухий кут, а ви бездієте...