Патент на винахід

Нещодавно працівники Управління ДСБЕЗ України в Черкаській області викрили незакону діяльність групи осіб у сфері інтелектуальної власності. Порушення були виявлені в ході спецоперації під назвою «Інтелект». Після отримання оперативної інформації, правоохоронці почали збирати більш детальну інформацію щодо цього діла.

Зокрема було встановлено, що на одній із торгових точок в місті Черкаси незаконно реалізовувалась підробна продукція, а саме корисна модель «Плуг-підгортальник ручний». Міліціанти вирішили зробити оперативну закупку, щоб викрити правопорушників «на гарячому». Результатом професійної праці оперативників стало затримання приватного підприємця, що налагодив виробництво пристроїв, які були захищені патентом на винахід. Встановлено, що він реалізував 29 приладів зовні схожих на вже зазначену корисну модель «Плуг-підгортальник ручний», загальна вартість яких становить 12970 гривень.Спеціаліст об’єктів в сфері інтелектуальної власності зробив висновок про те, що при виготовленні підробок було використано кожну ознаку незалежного пункту формули корисної моделі згідно з патентом на винахід. 41-річний черкащанин визнав свою провину і розповів, що раніше він законно займався реалізацією запатентованих плугів, які закуповував у дійсного правовласника патенту на винахід. Але згодом він зв’язався з іншою «не чистою на руку» людиною, мешканцем м.Шпола, що виготовляв такі ж самі вироби. Він здавав під реалізацію підробні плуги жителю Черкащини, який почав реалізовувати підробки за значно нижчою ціною.

Оперативники почали збирати необхідні докази проти жителя м.Шполи і потім провели обшук. Виявилось, що на території домовладіння, власницею якого була дружина затриманого, було виявлено цілий цех з найманими робітниками, що виготовляли підробні плуги. Крім того, було конфісковано приладдя, завдяки якому виготовляли ці плуги. Злоумисник намагався пояснити, що десь рік тому він придбав на ринку оригінальний плуг-підгортальник. Розібравши плуг, він вирішив виготовляти такі ж самі для продажу. Для реалізації злочинних дій йому знадобилося придбати сарай та найняти працівників. І коли він познайомився в Черкасах з реалізатором, злочинний план з налагодження мережі збуту підробок було втілено в життя.

Затриманим співучасникам злочину доведеться відповідати за порушення інтересів споживачів та відшкодувати збиток правовласнику патенту на суму 12970 гривень, що в 27,6 разів перевищує встановлений українським законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян. За фактом злочину було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 177 КК України.

Джерело: http://patentresult.com.ua/

Внештатный журналист

Share

Recent Posts

  • Новости

Отключения света в Одессе сегодня: как будут выключать электричество 23 ноября (график)

Сегодня, в пятницу, 23 ноября 2024 года, в Одессе и Одесском регионе, как и по… Read More

2024-11-23
  • Новости

Почти 200 домов повреждены в Одессе в ноябре: что решил горсовет

В ноябре из-за российских атак в Одессе пострадало 192 жилых дома, в том числе многоквартирные… Read More

2024-11-23
  • Новости

Анекдот дня: килограмм помидоров с Привоза

Доброе утро, друзья! Начните свой день с улыбки — мы подготовили для вас свежую порцию… Read More

2024-11-23
  • Новости

День памяти жертв голодоморов: что еще празднуют 23 ноября

Что празднуют в Украине и мире 23 ноября. Исторические события, памятные даты, рождение известных людей… Read More

2024-11-23
  • Новости

Церковные праздники 23 ноября: приметы, кого почитают и чего нельзя делать

Церковный праздник сегодня, 23 ноября. Рассказываем, память каких святых чтят православные верующие в этот день,… Read More

2024-11-23
  • Новости

Магнитные бури: будут ли беспокоить головные боли в субботу

В субботу, 23 ноября, продолжится геомагнитное затишье. Существенных магнитных бурь не ожидается. Read More

2024-11-23