Економіст. Обігравши знак Z на військовій техніці Росії, написав на обкладинці. Сталінізація Росії
Основні матеріали, анонсовані на першій шпальті:
• Чи допоможе Китай Путіну?
• Товарна катастрофа
• Мільйони біженців: чи зможе Європа впоратися?
Заголовки британських газет в один рядок:
“Варварський” вибух дитячої лікарні – “нова ницість”.
На багатьох перших сторінках майже всіх британських газет зображено поранену вагітну жінку, яку несуть на ношах біля зруйнованої лікарні в Маріуполі на півдні України.
Світові лідери з обуренням відреагували на ракетний удар по лікарні,
«Цілять у матерів і немовлят» — заголовок матеріалу «Таймс» , в якому повідомляється, що велика ракета, випущена російським літаком, пролетіла лише за кілька футів від дитячих та пологових відділень. Офіційні особи повідомляють газеті, що про загиблих не відомо, незважаючи на початкові побоювання з приводу того, що люди опинилися у пастці під уламками.
Зеленський заявив журналістам, що Україна може втратити мільйони людей внаслідок російської агресії, якщо НАТО та Захід не вживуть додаткових заходів для втручання у конфлікт.
Також видання повідомляє, що міністр внутрішніх справ Пріті Патель готується оголосити про спрощення британської візової схеми для українців, повідомляє газета. Згідно з цією схемою, близько 7000 українців зможуть привезти із собою членів сім’ї, хоча експерти кажуть газеті, що цей план є лише «доробкою по краях».
«Путін бомбардує дитячу лікарню» – підписано фото «I» . Газета також розповідає про руйнування лікарні, яке було скоєно російськими військовими під час «передбачуваного припинення вогню. Видання повідомляє, що міністерство оборони Великої Британії заявило, що Росія вже запустила руйнівну вибухову зброю, також відому як вакуумні бомби.
Ми підтримуємо Україну, йдеться на фото Daily Mirror , у правому верхньому кутку на тлі українського прапора
“Варварство” – основний заголовок видання. У газеті йдеться, що в руїнах лікарні ведуться «відчайдушні» пошуки тих, хто вижив, і використовує фотографію вагітної жінки, яку несуть на ношах, щоб показати весь жах нападу.
Використовуючи те саме зображення , Metro робить висновок, що президент Росії Володимир Путін досяг «нового дна» після руйнівного ракетного удару. У газеті йдеться про те, що внаслідок «руйнівного» штурму лікарні в обложеному Маріуполі на півдні України під уламками поховано дітей.
Заголовок The Guardian повторив опис президентом Володимиром Зеленським бомбардування пологового будинку як звірство. Повне знищення об’єкту у портовому місті український лідер назвав військовим злочином, повідомляє видання. Тим часом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звинуватив Росію в тому, що вона тримає в заручниках 400 000 людей без прісної води, тепла, електрики та телефонного зв’язку більше тижня. Також The Guardian поговорив з українськими біженцями у Калі, які зараз намагаються отримати візи. Один чоловік розповідає, як він проїхав 4000 миль туди і назад зі свого будинку в Ноттінгемширі в Україну, щоб забрати свою сім’ю, але на кордоні з Великою Британією йому відмовили офіційні особи, які, як він стверджує, сміялися.
Daily Mail зосереджується на засудженні прем’єр-міністром Борисом Джонсоном «збоченого» нападу. Газета описує це як «найогидніший вчинок» Росії за останні два тижні війни, коли породіллі зазнали поранень, а рятувальники «копають землю, щоб врятувати дітей», за повідомленнями очевидців, похованих під уламками.
“Верх розпусти” – так пише про вибух, в результаті якого було поранено не менше 17 людей. У ньому йдеться, що пан Зеленський ще раз закликав Захід ввести безпольотну зону над Україною, тоді як високопосадовці російських офіційних осіб зізналися у використанні термобаричних ракет з “випаром тіла”.
У редакційній статті Daily Express йдеться, що ці образи залишаться у свідомості ще довго після жахливих подій, які ганьблять Росію протягом поколінь.
Думка The Sun про пана Путіна різка, оскільки вона описує напад як скоєний «катами тирана». Газета повідомляє про побоювання, що російський лідер може застосувати хімічну чи іншу зброю масового знищення в міру ескалації конфлікту. У газеті основна фотографія, на якій майбутня мама дивиться в камеру серед уламків бомбардування, із закривавленим обличчям та закутаним у ковдру, щоб зігрітися.
The Sun також відвідала британський центр обробки документів у Польщі, де, як повідомляється, 83-річній жінці сказали чекати на два тижні для отримання британської візи. Вердикт газети: «Ганьба для Британії».
The Financial Times також показує фото після атаки, але в ній також є стаття про те, що китайські технологічні компанії скоротили постачання смартфонів до Росії після обвалу рубля. Видання повідомляє, що експорт ключових виробників скоротився більш ніж наполовину з початку війни, незважаючи на тиск на них з боку китайського уряду, щоб вони бойкотували Росію перед суворими західними санкціями. The Financial Times також повідомляє, що пан Джонсон «проклав шлях» до можливого скасування заборони на видобуток сланцевого газу в Англії.
Повідомляється, що він попросив міністрів ще раз подумати про те, чи може сланцевий газ допомогти задовольнити потреби Великої Британії в енергії після оголошення у вівторок про плани заборонити імпорт нафти з Росії. Розвідку сланцевого газу було припинено у 2019 році через побоювання з приводу землетрусів.
Є «серйозні побоювання», що Росія планує руйнівну хімічну атаку в Україні, повідомляє Daily Telegraph разом із тією ж картиною наслідків авіаудару. У документі йдеться, що західні офіційні особи вважають, що Путін міг наказати застосування зброї масового знищення на тлі заяв Росії про заплановану українську провокацію, яка використовувалася для виправдання такого нападу. The Telegraph наводить побоювання західних чиновників, що Росія готується застосувати хімічну чи біологічну зброю. У газеті йдеться, що Путін у великій люті через опір, що чиниться в Україні, і може вдатися до крайніх заходів. Повідомляється, що аналітики бачать відлуння тактики Москви в Сирії, де в 2015 році місто Дума зазнало атаки із застосуванням хімічної зброї. Депутат-консерватор та колишній військовий Боб Сілі заявив, що така атака в Україні матиме катастрофічні наслідки. Він пояснює, що гази хлору та зарину важчі за повітря і проникатимуть у підвали та на станції метро, де ховаються мирні жителі.
Daily Star згадала культовий скептицизм сержанта армії отця Артура Вілсона у статті про те, як Росія відключила електроенергію на Чорнобильському ядерному реакторі. Поряд із заголовком “Ви дійсно думаєте, що це розумно, сер?” в газеті йдеться, що дії «Божевільного Влада» означають, що реактор, що розплавився в 1986 році, неможливо охолодити, що може призвести до «жахливого витоку».
ЗАЛЬЗБУРГ, Австрія. Понад 400 зальцбурзьких школярів хотіли показати приклад світу. У Зальцбурзі-Ноннталі 21 клас зібрався в середу вдень із барвистими плакатами на шкільній терасі. Разом вони виконали пісню “Give Peace a Chance” Джона Леннона та Йоко Оно. Діти та молодь також вітали двох нових учнів: два українські хлопчики ходять до гімназії з середи. Минулого тижня дванадцятирічні брати-близнюки втекли зі своєю матір’ю з Одеси до Зальцбурга.
За даними агентства ООН у справах біженців, з початку російського наступу 24 лютого втекло понад 2,15 млн людей. За даними ООН, на сьогоднішній день найбільша кількість українських біженців перебуває у Польщі: майже 1,3 мільйона людей.
Поворотний момент у Росії заголовок у FAZ . Коли в 1990 році в Москві відкрився McDonald’s, десятки тисяч росіян вишикувалися в чергу, щоб спробувати Америку. Тепер їм доведеться чекати ще довше: 850 ресторанів швидкого харчування поки що залишаться закритими через людські страждання в Україні.
Видання ставить запитання: Якщо раптом фаст-фуд McDonald’s перестане бути доступним, чи поставить Путіна на коліна крах постачання Біг Мака?
Небезпека колапсу у Москві. Щодо питання ембарго на нафту та газ західний табір вперше за кілька тижнів демонструє розбіжності. Проте йдеться не про принципові відмінності у російській політиці, як це було з «Північним потоком — 2», а про визнання реальності. Америка може витримати негайне ембарго, бо вона не так залежить від російських енергоресурсів, як Європа. Факт, що ЄС має намір скоротити імпорт газу з Росії на дві третини до кінця року.
Ще один матеріал на першій сторінці: Шольц не хоче постачати Україні жодних бойових літаків «Гнів на наступ поляків». Російські війська заарештовують мирних жителів у Херсоні.
Франція. «Україна чинити опір Росії. Лідер Росії Володимир Путін, схоже, сповнений рішучості завоювати Україну. Жителі цієї країни не дають із собою покінчити і вимагають припинення бойових дій» – напис на фото першої сторінки французької газети.
Іспанія Зі зруйнованого маріупольського пологового будинку евакуюють поранену вагітну жінку. У Маріуполі підірвано пологовий будинок. Понад 1300 мешканців міста загинули після початку війни.
Японія. Як тихо будувала Росія свою військову присутність в Азії. Вторгнення в Україну звертає увагу на те, як Москва нарощує присутність у Тихому океані. Підпис головного фото: «Жінка, евакуйована з Ірпеня, Україна, чекає на медичну допомогу біля намету під Києвом у вівторок».