Новини

Вакцинація від COVID-19: в Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх бажаючих

Міністерство охорони здоров'я України запроваджує важливі зміни до схем вакцинації проти коронавірусної інфекції (COVID-19). Про це розповів на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар країни Ігор Кузін, повідомляє прес-служба МОЗ.

Коли можна отримати другу бустерну дозу вакцини від COVID-19?

За словами Кузіна, ситуація з COVID-19 в Україні зараз контрольована, проте слід бути готовими до подальшого зростання кількості випадків захворювання. Один із важливих етапів цієї готовності – вакцинація насамперед для груп ризику.

«Щоб якнайбільше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті в результаті COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте, особливо радимо її робити людям з хронічними захворюваннями та людям віком 60+. Окремо хотів би наголосити, що вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватися – це означає не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим»,

– заявив головний санітарний лікар.

Друга доза бустера дозволяється всім повнолітнім з інтервалом не менше 4 місяців після першої бустерної дози.

Нові схеми вакцинації від коронавірусу

Крім того, МОЗ затвердило нові схеми вакцинації відповідно до рекомендацій міжнародних експертів з імунізації.

Так, інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

«Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna або будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, крім безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби»,

– пояснюють у відомстві.

Крім того, зменшено мінімальний термін між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити за 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін становив щонайменше 6 місяців.

Остання важлива зміна – дозвіл вакцинації від COVID-19 дітей віком 5-11 років. Їх прищеплюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer) обов’язково за згодою батьків чи опікунів. Раніше в Україні було дозволено вакцинацію дітей від 12 років.

Зараз Україна очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей віком від 12 років і дорослих.

Щеплення від коронавірусу: що важливо знати на сьогоднішній день

Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac або Pfizer.
Через 5 місяців після первинного курсу всім людям старше 18 років слід зробити перше бустерне щеплення.
Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

В даний час в Україні доступно майже 5 млн вакцин CoronaVac, близько 400 тисяч доз вакцини Pfizer і 30 тисяч вакцини Janssen.

За даними МОЗ, за минулий тиждень в Україні виявлено майже 37 тисяч нових підтверджених випадків COVID-19. Померли 90 інфікованих, до медзакладів госпіталізовано 6273 пацієнти.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19