Амаль – це 3,5-метрова лялька, що стала символом дітей-біженців у всьому світі. Цього разу у її волоссі майоріли стрічки квітів українського прапора. Амаль приїхала до Польщі підтримати українців.
10-річна Амаль – «біженка» із Сирії. Втікаючи від війни, вона пройшла 8000 кілометрів і дісталася Великобританії. Там вона знайшла притулок. А 13 травня Амаль завітала до Кракова.
Лялька символізує мільйони дітей-вигнанців, яких війна розлучила зі своїми сім’ями та тих, хто шукає притулку на чужині. Створила її Handspring Puppet Company.
Для управління гігантською лялькою потрібні троє людей: одна, яка пересувається на ходулях і відповідає за рухи обличчя, і по дві – на кожну руку. До команди входять ляльководи з усього світу, зокрема люди, які мають досвід роботи з біженцями.
Під час «прогулянки» центром Кракова Амаль зазирала у вікна будинків і стукала в зачинені двері.
Але, незважаючи на трагізм ситуації, ця лялька є не лише символом дітей, які залишилися без будинків через війну. Амаль це надія, до речі, так і перекладається її ім’я.
На головній площі Кракова Амаль розважала дітей, простягала до них руки та танцювала. Візит ляльки до міст України та Польщі передбачає також зустрічі з художниками та харитативними (благодійними) організаціями, щоб знайти можливість підтримати одне одного під час війни.
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, в Одесі на території парку Перемоги заплановано проведення… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More
5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More
На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More
Біля фонтану у Міському саду фотографуються. Звична картина. А ще люди фотографують і сам фонтан.… Read More
У 2025 році одеські вчителі почнуть отримувати додаткові муніципальні виплати. Сума підтримки становитиме від 1… Read More