Сьогодні в Україні відзначають День Військово-Морських Сил

Кожної першої неділі липня в Україні святкують День Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Цього року у військових моряків свято відбувається у непростих умовах. Вони змушені вести з усіма ЗСУ та народом України захищати наші море, землю і небо від агресора, що вторгся, – фашистської російської федерації.

І українським ВМС є чим пишатися у цій війні. Незважаючи на багаторазову перевагу флоту окупантів за кількістю кораблів, їх класами та бойовою могутністю, українські моряки завдяки своїй найвищій кваліфікації та відвагі зуміли потопити флагман ворожого флоту ракетний крейсер «Москва», взяли активну участь у вигнанні російських окупантів з острова. кораблі на відстань понад 100 км від українських берегів.

Тепер противник не ризикує підходити ближче. Це означає і мінімізацію ймовірності десантної операції рашистів, якої так побоювалися в Одеському регіоні на самому початку війни.

Величезну роль бойових діях суші грають морські піхотинці. Так, вони разом із полком «Азов» героїчно обороняли Маріуполь у повному оточенні, зараз відіграють велику роль у бойових діях на Півдні України.

Історія Дня ВМС

У незалежній Україні вперше День ВМС було встановлено указом президента України Леоніда Кучми від 17 серпня 1996 року, а вперше його відзначили 1 серпня 1997 року. Дата була обрана на честь перших в історії незалежної України оперативно-тактичних навчань Море-96, які проходили з 30 липня до 1 серпня 1996 року.

Президент України Віктор Ющенко указом від 24 березня 2006 року переніс свято на першу неділю липня, щоб воно не припадало на будній день.

Після приходу до влади Віктор Янукович переніс святкування Дня флоту України на останню неділю липня, поєднавши його зі святкуванням Дня Військово-морського флоту Росії.

12 червня 2015 року президент Петро Порошенко відновив святкування Дня Військово-морського флоту України у першу неділю липня.

Майбутнє українського військового флоту

Наприкінці квітня 2021 року у Міноборони України заявили, що в Україні вперше розробили доктрину Військово-морських сил ЗСУ.

У документі було взято курс на нарощування корабельного складу. Йшлося про ракетні катери нового покоління, десантні кораблі різних класів, кораблі і катери патрульного класу для охорони територіального моря і виключну (морську) економічну зону, безекіпажні підводні апарати різного призначення та нові типи суден забезпечення різного призначення.

Пріоритетом має стати оснащення берегових військових частин новітніми зразками озброєння та розвиток авіаційної компоненти.

У серпні 2021 року одним із завдань України Зеленський назвав побудову великого флоту до 2035 року. 27 січня 2022 року Рада ратифікувала угоду між Україною та Великобританією про переоснащення та модернізацію озброєння ВМС ЗСУ на суму до 1,7 млрд фунтів стерлінгів (майже 66 млрд грн), які Україна отримає у кредит. На ці гроші мали побудувати дві військово-морські бази в Бердянську та Очакові, вісім сучасних ракетних катерів, придбати два тральщики та ракети.

На початку липня того ж року президент Зеленський заявив, що до кінця 2023 року добудують український корвет, корпус якого вже закладений у Туреччині, а Таран — що Україна у 2022 році отримає «москітний флот» із малих кораблів із сучасними бойовими можливостями.

У липні 2021 року ВМС отримали перший Bayraktar TB2.

Вже на початку лютого, за лічені дні до початку вторгнення Росії, прес-служба ВМС повідомила, що у 2022 році Україна отримає американські бойові катери Марк VI.

Звичайно, війна сильно вплинула на плани щодо розвитку ВМС ЗС України, але після того, як окупантів буде вигнано з нашої землі, український флот стане ще сильнішим і ефективнішим, адже у наших військових моряків буде безцінний бойовий досвід.

 

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22