Що пише про війну в Україні світова преса: 24 березня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна сходить з перших сторінок провідних світових газет.

Великобританія. Шпальти британських ЗМІ присвячені зміні податків у Британії та розподілу непередбачених доходів у розмірі 50 мільярдів фунтів стерлінгів у державні фінанси для передвиборчого зниження податків та війни в Україні

The Times повідомляє про виділення додатково 6000 ракет і бойових снарядів для України.

 

«Чубайс став найвідомішим помічником Путіна, який звільнився після вторгнення в Україну» – заголовок FT

США обіцяють переслідувати Росію за військові злочини, пише «Guardian». США офіційно звинуватили російські сили у скоєнні військових злочинів в Україні та заявили, що добиватимуться відповідальності «використовуючи всі кошти». Оголошення було зроблено, коли Джо Байден вирушив у поїздку Європою, щоб зміцнити єдність Заходу перед все більш жорстокого вторгнення. Держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що США дійшли такого висновку, використовуючи як загальнодоступні, так і розвідувальні джерела. що, ґрунтуючись на наявній на даний момент інформації, уряд США вважає, що військовослужбовці Росії вчинили військові злочини в Україні», — сказав Блінкен. за встановлення кримінальної провини у конкретних випадках», — додав він, заявивши, що США продовжать свої зусилля щодо збирання доказів та обміну ними з міжнародними організаціями.

У The Sun основна стаття присвячена тому, як Росія претендує на проведення Євро-2028, конкуруючи із заявкою Великобританії та Ірландії, незважаючи на те, що їй заборонили займатися міжнародним спортом через нинішнє вторгнення в Україну. Газета йде під заголовком «Путін у чоботі».

Європа. Австрія. Газета «KURIER» розмістила анонс статті на першій шпальті, надавши їй заголовок: «Жінки проти російських загарбників. В українській армії воюють десятки тисяч жінок-військовослужбовців».

Німеччина. Стаття на першій шпальті FAZ «Шольц: «Путін має почути правду». У ній розповідається про дебати щодо військового бюджету Німеччини, і що канцлер, який знову зателефонував російському президентові в середу, виправдав свої переговори з Володимиром Путіним. Він має «чути правду». Своєю війною Путін руйнує не лише Україну, а й майбутнє Росії. Міністр оборони Крістін Ламбрехт (СДПН) та міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) оголосили про подальші постачання зброї до України.
Він сказав, що, хоча Німеччина хоче якнайшвидше припинити постачання російських енергоносіїв, негайне ембарго, яке може занурити Німеччину в рецесію, не є кращим методом. Якщо санкції вдарять у європейські держави сильніше, ніж у російське керівництво, то користі від них не буде нікому. Ні Німеччина, ні НАТО не виконуватимуть вимог України щодо створення безпольотної зони в українському повітряному просторі. “НАТО не стане стороною війни”, – сказав Шольц
Ще один матеріал називається: «За російський газ платять у рублях», Путін: Це
стосується «недружніх держав» / НАТО хоче подвоїти бойові одиниці
Згідно із заявою президента Росії Володимира Путіна, Німеччина та інші «недружні держави» мають сплачувати за постачання газу у рублях. Оплата російських товарів у іноземній валюті «втратила сенс», Захід девальвував свої валюти, заморозивши російські активи. Постачання триватимуть у повному обсязі, запевнив кремлівський бос у ході відеоконференції, що транслювалася державним телебаченням. Міра спрямована на 48 країн, включаючи всі країни ЄС, США, Канаду та Велику Британію. Міністр економіки Роберт Хабек (зелені) назвав заяву Путіна “порушенням контракту”.
Тим часом, НАТО хоче подвоїти кількість своїх бойових частин на сході альянсу з чотирьох до восьми. Вони будуть розміщені в Болгарії, Румунії, Словаччині та Угорщині, як заявив у середу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. “Це означає, що у нас буде вісім багатонаціональних бойових груп НАТО на всьому східному фланзі”, – сказав він. Глави держав та урядів тридцяти держав-членів повинні вирішити це на своїй зустрічі цього четверга як «перший крок» до ще більшого збільшення чисельності військ, яке має відбутися в середньостроковій перспективі. У той же час Столтенберг заявив про свою принципову готовність залишатися на своїй посаді після закінчення терміну дії контракту у вересні.

Данія. «Morgenavisen Jyllands-Poste» присвятив три матеріали війні та подіям навколо України
“Ecco залишається в Росії, незважаючи на санкції. Цінності групи полягають у тому, що ми не підводимо наших співробітників”, – говорить генеральний директор Ecco Панос Мітарос.
«Після місяця війни в Україні бойовий план Кремля здається у кризі».
«Українські діти на дорозі у польських школах. У Польщі вчителів не вистачає, а зараз стукає 700 тисяч українських дітей. Серед них – Дмитро Коваленко».

Італія. Газета “La Stampa” , заголовок: “Виклик Путіна: я хочу рублі за газ”
На фото обкладинка спецвипуску «Немає війні», з матеріалом «Бо старе життя скінчилося». Також газета дає матеріал про обстріли Києва, російськими ракетами.

Франції. Видання «Courrier Picard» назвало свій головний матеріал: «Відеоогляд з України. Поки президент Зеленський спілкувався з французькими парламентаріями, Світлана Котенко, працюючи в l’Oise та повертаючись до свого рідного міста, розповідає про своє повсякденне життя в Україні»

Іспанія Газета «La Vanguardia» дало такий підпис під фото: «Рідкісне зображення похорону російського офіцера, капітана Чорноморського флоту Андрія Палі, який загинув у боях у Маріуполі». Ще три матеріали газети:
• «Брюссель пропонує обмежити ціну на газ»
• «Російська армія сіла на мілину в Україні через місяць після початку війни»: через місяць після початку війни в Україні, 24 лютого, російська армія сіла на мілину перед українським опором і зазнала численних втрат.
• «За що введено санкції проти Росії?»

Нідерланди, газета «AD» вийшла із заголовком на першій шпальті: 1 місяць війни. 9,5 млн. біженців 1300 українських солдатів загинуло, 953 жертви серед цивільного населення.

Швейцарія , газета з Цюріха “Tages-Anzeiger” вийшла із заголовком: “Перекрити подачу грошей Путіну”
На малюнку зображений європеєць, який слухає прогноз погоди, тоді як блискавка у вигляді Z б’є в Україну.
В основному матеріалі йдеться: В Україні вже місяць вирує війна, шанси на припинення вогню не збільшуються, а зменшуються. Потрібно більший тиск із боку Заходу. Війна це туман, який опускається на країну. Колишній міністр оборони США Роберт Макнамара висловився так: «Туман війни» означає: «Війна настільки складна, що перевершує здатність людського розуму охопити всі перемінні». Наше судження, наше розуміння не підходять. І ми вбиваємо людей без потреби». Цитата з іншого часу, коли Росія була ще Радянським Союзом. І все-таки це звучить так своєчасно. Коли місяць тому російські танки перетнули кордон України, це стало шоком, незважаючи на створену загрозу. За словами високопоставленого швейцарського військового головнокомандувача Томаса Зюсслі: «Моя особиста оцінка полягала в тому, що Росія не розпочне повномасштабну війну. Я був неправий.” Як і багато інших. Володимир Путін в даний час є найбільш аналізованою людиною на планеті, і все ж таки його мотиви незрозумілі. чому він це робить? Це мрія про Велику Російську Імперію, яку він хоче відродити? Чи дбає він про своєму місці у світовій історії?Чи вірить він пропаганді власного апарату?Із західної точки зору заяви Путіна здаються ірраціональними, навіть безладними, і враження погіршується з кожним публічним виступом.Та сама невизначеність висить над ходом війни. влаштовують переворот!Путін здається!Є перемир’я за посередництвом Туреччини!
Водночас, через місяць після вторгнення путінської армії, надія настала перемир’я. Обидві сторони починають пристосовуватися до тривалого конфлікту. Війська окопаються. Є загроза облогових боїв, зруйнованих міст, ще більше цивільних цілей, ще більше непотрібних смертей. Фахівці застерігають від операцій із отруйними речовинами з російської сторони
Ще один матеріал називає: «Німеччина поставить більше зброї
Україні».
Західні держави обговорюють подальші дії проти Росії. З цією метою у Брюсселі проходять саміти НАТО, G-7 та ЄС. Тим часом Німеччина оголосила про постачання ще 2000 протитанкових зброї. Ажіотаж викликала і заява уряду США, згідно з якою російські війська в Україні офіційно звинувачені у воєнних злочинах.

Туреччина. “Daily SABAH”. Підпис під фото: «Дитина спить в автобусі, який евакуює мирних жителів із Маріуполя до Запоріжжя, Україна, 23 березня 2022 р». Головний матеріал газети: «Туреччина закликає НАТО зосередитись на припиненні вогню в Україні».
Перед своєю участю у позачерговому саміті лідерів НАТО у Брюсселі президент Ердоган поділився очікуваннями Туреччини від зустрічі, заявивши, що основна увага має бути зосереджена на способах забезпечення припинення вогню в Україні, які включають більше, ніж санкції та стримування.
Стаття із заголовком: «Коли я чую гучні голоси, я в паніці» – це розповідь про українців у турецькому місті Кушадаси.
«Люди мають розуміти, що ми звичайні люди. Україна – нормальна країна. Росіяни прийшли до нас без жодної причини, і тому наш народ так добре бореться, ми боремося за свою землю». Це слова Юлії, молодої матері, яка була змушена тікати з окупованої України зі своєю 5-річною дочкою Марією. Юлія та Марія – двоє з 97 громадян України, які нині проживають у Кушадаси, відомому курортному центрі на узбережжі Егейського моря в Туреччині. Це була рятувальна операція, гідна голлівудського блокбастера, за винятком того, що учасники були реальними безневинними жертвами вторгнення сусідньої країни, а не кінозірками. То як їм вдалося втекти?
Оселившись у Туреччині 16 років тому, Олена Бургач зараз є заступником голови Української культурної спілки Кушадаси та членом виконавчого комітету міської ради, що складається з 16 осіб. Враховуючи її українсько-турецьке походження, вона є найкращою людиною в Туреччині, до якої можна звернутися, якщо ви хочете допомогти на місцях в Україні. Відомий туроператор, який у минулому співпрацював із українськими партнерами для доставки українських туристів до Туреччини, Бургач сказала, що вони організували виліт 120 біженців до Туреччини з Молдови.

Також на першій шпальті газети розповідається, що «Орендна плата за квартиру у прикордонному місті Едірне виросла на тлі припливу українців»

Також у газеті йдеться, що українські лідери звинуватили Росію в захопленні 15 рятувальних робітників і водіїв з гуманітарного конвою, які намагалися доставити в закривавлений край вкрай необхідні продукти харчування та інші припаси в портове місто Маріуполь, яке тепер також піддається потужній морській атаці після кількох тижнів повітряних і наземних. ударів.

Японія, США та Ізраїль. Газета The Japan Times підписала фото: «Депутати нижньої палати парламенту Японії аплодують виходу президента України Володимира Зеленського на екран у режимі відеоконференції в офісі Палати представників у Токіо. Зеленський послався на брязкання ядерною шаблею президента Росії Володимира Путіна, яке нервує багатьох, особливо в Японії». Головний матеріал газети вийшов із заголовком: «Зеленський вітає позицію Японії щодо Росії. У своєму виступі президент України попереджає про ядерну загрозу Путіна».
Президент України Володимир Зеленський у середу ввечері виступив із онлайн-зверненням до японських законодавців, у якому підняв загрозу ядерної катастрофи у своїй країні та похвалив Японію як «лідера в Азії» за її реакцію на російське вторгнення.
“Японія була першою (країною) в Азії, яка справді чинила тиск на Росію для відновлення миру, яка підтримала санкції проти Росії, і я закликаю вас продовжувати це робити”, – сказав Зеленський перед переповненою аудиторією у прямому ефірі.
Харизматичний український лідер також прагнув залучити японську аудиторію, згадавши ключові моменти сучасної історії країни: атомні бомбардування наприкінці Другої світової війни, ядерну катастрофу на Фукусімі у березні 2011 року та хімічну атаку у Токіо.
Брокання ядерної шаблею президента Росії Володимира Путіна стривожило багатьох, але особливо зачепило живе в Японії. Бомбардування Хіросіми і Нагасакі, як єдиної країни, яка зазнала нападу із застосуванням ядерної зброї, закарбувалися у свідомості японців.
Зеленський підкреслив загрозу, заявивши, що світ спостерігає і ставить питання, що станеться, якщо Росія застосує ядерну зброю.
Український президент також зробив зловісне зауваження про хімічну та біологічну зброю, повторивши попередження президента США Джо Байдена про наявність «явних» ознак того, що Росія розглядає можливість його застосування.
“Я отримав повідомлення про те, що Росія готується застосувати хімічну зброю, в тому числі газ зарин”, – сказав Зеленський, викликавши спогади про напад секти “Аум Сінріке” в березні 1995 року, коли зарин був випущений в токійське метро, внаслідок чого загинуло 14 людей. і поранивши тисячі.
Вихваляючи Японію, Зеленський також закликав Токіо продовжувати накладати санкції на Москву, а український президент запропонував запровадити торговельне ембарго на російські товари.
“Щоб зупинити цунамі російського вторгнення, (Японія) має заборонити торгівлю, а компанії мають піти з Росії”, – сказав він.
У статті “Надії Путіна на “нову еру” не виправдалися”, газета пише, що через два дні після того, як президент Росії Володимир Путін ввів свої збройні сили в Україну, російське державне інформаційне агентство РІА “Новини” опублікувало статтю, в якій передбачалася неминуча перемога. Він святкував «нову еру», відзначену закінченням західного панування, розривом зв’язків між США та континентальною Європою та поверненням Росії на її законне «простір і місце» у світі.
У той час як війна вирує, проголошення приходу єдиного російського світу, який об’єднає Україну з Білоруссю та Росією, виглядає в кращому разі передчасним. РІА Новини незабаром видалило статтю. Але в одному автор мав рацію: рішення Путіна про вторгнення справді змінює міжнародний лад, тільки не обов’язково так, як він планував.
Від Берліна до Лондона та прибалтійських столиць, таких як Таллінн, показники захисту Європи були розірвані. Великомасштабна війна більше не є немислимою, і країни переглядають, що вони витрачають, що вони купують і як їм треба воювати.
Замість того, щоб відокремитися від США, європейські члени НАТО вчепилися за нього. Замість скоротитися до розміру, що існував до розширення 1990-х років, як вимагав Путін перед своїм вторгненням, альянс розміщує більше особового складу на своїх кордонах. НАТО направило додатково близько 3000 військовослужбовців на свій східний фланг, а також гелікоптери, танки та винищувачі, щоб стримати будь-яке потенційне рішення Кремля розширити поле бою.
“Незалежно від того, чим обернеться ця війна – і хоч би як цинічно це звучало зараз, – історики скажуть, що напад Путіна на Україну дав Європі час, необхідний для відновлення, щоб вона могла протистояти Росії, а потім і Китаю”, – сказав генерал. Річард Берронс, колишній командувач Об’єднаних сил Великобританії. “Україна платить високу ціну, щоб виграти для нас час”.
Велике питання для Європи полягатиме в тому, що вона робитиме з цим часом. Зобов’язання Німеччини витратити додатково 100 млрд євро (13,35 трлн. єн) — лише найбільш очевидний приклад військового посилення, що має наслідки для балансу сил у Європі, а також у відносинах із Росією.
Інші країни теж збільшують свої оборонні бюджети, у тому числі три крихітні прибалтійські держави.

Перша шпальта японської газети The Asahi Shimbun також розповідає про виступ Президента України з відеозв’язку перед японським парламентом.

США. The Wall Street Journal вийшов із заголовком «Російські втрати зростають». Фотографію підписано: «У середу в Севастополі (Крим) відбулася панахида за заступником командувача Чорноморського флоту Росії Андрію Палію, який загинув у неділю в бою з українськими військами в азовському порту Маріуполь».
Матеріал на першій шпальті: «Байден перебуває у Брюсселі для переговорів із союзниками; У НАТО заявили, що Москва втратила до п’ятої частини своїх сил
За оцінками НАТО, Росія втратила п’яту частину своїх бойових сил, спрямованих на Україну приблизно за місяць боїв.

коли президент Байден та лідери альянсу зібралися у Брюсселі на саміт, щоб обговорити подальшу підтримку Києва у відображенні російського вторгнення.
Від 7000 до 15000 російських солдатів було вбито в Україні, а загалом до 40000 російських військовослужбовців було вбито, поранено, взято в полон або пропало безвісти, заявив високопоставлений військовий представник Організації Північноатлантичного договору. Росія також могла втратити 10% свого обладнання, що послабило здатність Москви підтримувати темпи своїх операцій, сказав інший представник НАТО.
Підрахунок втрат наголосить, наскільки серйозний напад Росії на Україну.

Ще один матеріал називається: «Москва відчуває біль від санкцій проти нафти». Війна президента Володимира Путіна в Україні і хвиля західних санкцій у відповідь починають бити по двигуну економіки Росії: її колосальної нафтогазової промисловості. США та Канада заборонили імпорт невеликої кількості російської нафти, тоді як Європейський Союз розглядає питання про заборону. Але здебільшого західні санкції досі уникали прямого обмеження здебільшого російського енергетичного експорту. Проте обмеження США та ЄС вже відрізали Росії доступ до фінансування та передових технологій для розробки та обслуговування її старіючих родовищ. Тим часом результат західних енергетичних компаній підриває великі проекти з Арктики до Тихого океану. Тим часом трейдери та банки останніми тижнями уникають постачання російської нафти. Все це загрожує видобутку нафти в Росії, яка становить кожен десятий барель, що видобувається у світі. Інші нафтодержави, які перебувають під санкціями, такі як Іран та Венесуела, щосили намагалися одужати від сильного удару по видобутку, викликаного такими обмеженнями. Аналітики попереджають, що Росія також може.
«Це відкине галузь на багато років тому, — сказав Михайло Крутіхін, партнер незалежної консалтингової фірми RusEnergy, яка консультує російські нафтові компанії. “Це означає втрату конкурентоспроможності”.

Також в іншому матеріалі йдеться, що США та союзники поспішають поповнити запаси зброї, оскільки запаси Київ вичерпуються.

«Намагаючись обмежити Росію, союзники нарощують сили біля України», пише The New York Times. Фото на першій шпальті: «Володимир Богданов, 80 років, ледве уникнув травм, коли уламки від ракетного обстрілу розірвали його київський будинок у середу».
Матеріал праворуч «Байден у Європі зустрінеться з НАТО — побоюються, що конфлікт розростатиметься»
У середу НАТО оголосило про подвоєння своєї військової присутності біля України та заявило, що альянс допоможе країні підготуватися до можливих хімічних, біологічних і навіть ядерних загроз з боку російських окупантів, що стане немислимим розширенням у місячній давності. війна.
Заява генерального секретаря НАТО Столтенберга було зроблено за кілька годин до того, як президент Байден приземлився в Європі для участі у надзвичайній нараді зі стратегії з альянсом, створеною у 1949 році для стримування Радянського Союзу. Попередження наголошували на нагальній необхідності зусиль щодо недопущення поширення конфлікту за межі України та залучення НАТО до прямої боротьби з Росією.
Можливість того, що Росія може вдатися до зброї масового знищення, також відображала нездатність російських збройних сил — навіть із використанням зброї невиборчої дії, спрямованої на залякування цивільного населення — досягти більшого, ніж тупикова ситуація перед несподівано завзятим українським опором.

У ще одному матеріалі розповідається, що: «Москва та ультраправі США обмінюються думками»
Після того як президент Росії Володимир В. Путін заявив, що дії проти України були здійснені з метою самооборони, ведучий Fox News Такер Карлсон та консервативний коментатор Кендіс Оуенс повторили це твердження. Деякі праві американські новинні сайти, такі як Infowars, розпалили давні та необґрунтовані заяви Росії про те, що Сполучені Штати фінансують лабораторії біологічної зброї в Україні.

“The Washington Post” . Заголовок «США звинувачують Москву у військових злочинах». Матеріал супроводжується фотографією на першій шпальті: «Тіло Данила, яке померло за два дні до свого 18-річчя, у понеділок вивозять із моргу до Миколаєва, Україна».

Стаття «Російські воєначальники відхилили дзвінки зі США, заявив Пентагон». Неодноразові спроби вищого оборонного та військового керівництва Сполучених Штатів поговорити зі своїми російськими колегами протягом останнього місяця відкидалися Москвою, що залишило дві найбільші ядерні держави у невіданні щодо пояснень пересування військових та викликало побоювання. великого прорахунку чи нещасного випадку на полі бою.
Після вторгнення Росії в Україну міністр оборони Ллойд Остін та генерал Марк А. Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, намагалися налагодити телефонні переговори з міністром оборони Сергієм Шойгу та генералом Валерієм Герасимовим, але російські «Поки що відмовляються вступати в бій», — заявив представник Пентагону Джон Кірбі у заяві у середу.
Спроби дзвінків Остіна та Міллі, про які раніше не повідомлялося, відбулися в той час, коли Росія проводить операції біля кордонів членів НАТО, Польщі та Румунії, тоді як Сполучені Штати та їхні європейські союзники проводять навчання. Москва та Вашингтон підтримують канал вирішення конфліктів, але нинішні та колишні офіційні особи кажуть, що контакт із високопоставленими воєначальниками необхідний, щоб уникнути непотрібної ескалації чи плутанини.

У колонці праворуч із заголовком: «Спроби оточити Київ уповільнюються
Удари по цивільних об’єктах підтверджують заяви про звірства»

Спецслужби США бачать конкретні докази військових злочинів російських військ в Україні, заявила адміністрація Байдена в середу, коли президент Байден прибув до Європи, щоб заручитися підтримкою НАТО для посилення економічного та військового тиску на Москву.
Росія завдала нових ракетних ударів по житлових кварталах Києва та інших ключових міст, коли війна досягла чотиритижневої позначки, у той час як українські війська продовжували контрнаступ, звільняючи частини Макарова, стратегічного передмістя на захід від столиці, яке зазнало нападу російських військ три тижні тому.
Журналісти, які відвідали анклав, стали свідками жорстоких обстрілів та заявили, що російські окупанти продовжують утримувати частину міста. Російські війська зазнали тяжких втрат в Україні, у тому числі від 7000 до 15000 загиблих з початку вторгнення, згідно з новою оцінкою високопоставленого військового представника НАТО. Авіаудари та обстріли з боку Росії зруйнували цивільну інфраструктуру на великих ділянках країни, включаючи школи та лікарні. Всесвітня організація охорони здоров’я в середу заявила, що підтвердила 64 напади на медичні установи, пацієнтів та медичних працівників під час майже місячної війни, внаслідок яких 15 людей загинули та 37 отримали поранення.
“Системи охорони здоров’я, установи та медичні працівники не є і ніколи не повинні бути метою”, – заявив на прес-конференції генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус.
“Миколаїв стоїть на своєму, руйнівна вартість”. Сергій був у морзі, щоб забрати тіло свого молодшого брата. Потім він увійшов до кімнати з трупами, розставленими рядами на підлозі. Більшість з них були одягнені у військову форму та скалічені. Деякі були відсутні кінцівки. Йому було цікаво, чи він знає деяких із них, сказав він, але в наші дні важко встежити, хто живий, а хто мертвий.
“Там мало бути 200 людей”, – сказав Сергій, український солдат. Як і інші в цьому звіті, The Washington Post ідентифікує його тільки на ім’я з міркувань безпеки та відповідно до військових правил.

Газета The Jerusalem Post вийшла із заголовком «Ветеран Кремля пішов у відставку через Україну/Вторгнення триває другий місяць»/Путін відповідає змінами в платежах за нафту». Російські війська бомбили райони української столиці Києва в середу, через місяць після їх штурму, тоді як західні лідери зібралися в Брюсселі, щоб спланувати додаткові заходи щодо тиску на президента Росії Владислава. Реагуючи на низку західних санкцій, які сильно вдарили по економіці Росії та заморозивши свої активи, Путін заявив, що Москва планує перевести продаж газу «недружнім» країнам на рублі, що стривожило міжнародні ринки. А на знак розколу в лавах Москви ветеран-помічник Путіна Анатолій Чубайс подав у відставку через війну в Україні та залишив Росію, не збираючись повернутися, повідомили два джерела. Він був першим високопосадовцем, який порвав із Кремлем з того часу, як Путін почав своє вторгнення 24 лютого. Хоча сили вторгнення застопорилися на деяких ділянках, а запеклий український опір зруйнував їхні надії на швидку перемогу, російська артилерія

Підготував Сергій Чернявський

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Магнітні бурі: перевірте рівень небезпеки на сьогодні

П'ятниця, 15 листопада, пройде без істотних магнітних бур. Але прогнози магнітних бур можуть змінюватися, оскільки… Read More

2024-11-15
  • Новини

У центрі Одеси горять житлові будинки, є вбиті та поранені (фото та відео) (ОНОВЛЕНО)

Російські терористи 14 листопада знову здійснили масовану атаку по Одесі та передмістях. У місті багато… Read More

2024-11-14
  • Новини

Через російський удар в Одесі перестала працювати одна з котелень

Увечері 14 листопада частина одеситів залишилася без опалення - внаслідок російської ракетно-дронової атаки пошкоджено трубу… Read More

2024-11-14
  • Новини

В Одесі чутно вибухи: росіяни атакували місто ракетами та дронами (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Увечері, 14 листопада, російські агресори завдали комбінованого удару по Одесі, застосувавши крилаті ракети та ударні… Read More

2024-11-14
  • Статті

«Часто сниться війна»: як ветерани повертаються до мирного життя на прикладі Валерія Парчевського з Бессарабського

Ви уявляєте що буде, коли усі хлопці, скалічені фізично, психологічно, злі, прийдуть з війни? Це… Read More

2024-11-14
  • Новини

В одеському парку відкрилася льодова ковзанка

У парку Шевченка в Одесі на вулиці Успенській, 2 відкрили нову льодову ковзанку. Вона вже… Read More

2024-11-14