В Одесі все частіше повітряна тривога сприймається як фон, а не як сигнал до дії. Кафе, бари і нічні клуби продовжують роботу, не вимикаючи музику і не евакуюють відвідувачів, незважаючи на регулярні обстріли і загрозу балістичних ударів, за яких на укриття залишається всього дві хвилини. У поліції розповіли, чи законна робота закладів під час тривоги та за відсутності укриття поблизу і хто відповідає за безпеку відвідувачів.
Ключові моменти:
Як виявилося, власники кафе, ресторанів і нічних клубів закладів, які нехтують сигналами тривоги незаконно, можуть бути притягнуті до відповідальності. Про це йдеться у відповіді ГУ Нацполіції в Одеській області на запит журналістів Новини.LIVE.
Під час воєнного стану робота всіх установ регламентується Законом України «Про правовий режим воєнного стану» та рішеннями військових адміністрацій на відповідних територіях. Таким чином запроваджується частина обмежень, які передбачаються в разі сигналу повітряної тривоги.
У разі, якщо нехтування безпекою під час повітряної тривоги призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, роботодавці можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за статтею 271 Кримінального Кодексу України. Покарання може включати позбавлення волі строком до 7 років.
«У разі порушення норм безпеки під час повітряної тривоги можна звернутися на загальну службу екстреної допомоги »112«, спецліній »101«, “102” залежно від конкретної ситуації», – йдеться у відповіді ГУНП.
Далеко не всі заклади в Одесі мають захисні споруди в радіусі 50 метрів, щоб люди могли швидко піти в безпечне місце під час атаки. Сьогодні в законодавстві немає чітких норм, що передбачають наявність укриттів поблизу закладів відпочинку. Тож відповідальність для власників кафе, барів і ресторанів за це також поки що законом не встановлена.
Однак це не означає, що кафе, ресторани та клуби не перевіряють на дотримання всіх вимог воєнного часу. ДСНС регулярно проводить заплановані, а в разі потреби, і позапланові обстеження закладів на заходи безпеки, що стосується і стану захисних споруд. За їх результатами складається акт у двох примірниках, один з яких надсилається балансоутримувачу. Згідно з висновками, зазначеними в цьому документі, власник кафе чи ресторану має виправити всі недоліки.
Раніше “Одеське життя” дізнавалася, чи можна безпечно відпочивати на одеських пляжах і чи реально дістатися до укриття, коли ворожій ракеті (якщо вона балістична) потрібно від 2 до 5 хвилин, щоб долетіти до узбережжя.
Читайте також: Незважаючи на заборону, на популярний курорт Одещини масово їдуть відпочивальники
З 1 липня 2025 року напруга в наших електромережах, замість звичних 220, стала 230V з… Read More
Пес Паштет, якого напередодні невідомі підстрелили в Одесі на Таїрова, перебуває в реанімації у важкому… Read More
Українці під час війни живуть по-різному: хтось значну частину коштів витрачає на благодійність або донати… Read More
Про потребу в крові та її препаратах у нас найчастіше згадують, коли відбувається щось трагічне… Read More
Учора в Одеському районі сталася трагедія - дворічна дівчинка з Києва, яка приїхала з сім'єю… Read More
Мрія мчати назустріч вітру, відчуваючи рев двигуна під собою, притягує все більше українців. Чому байкерство… Read More