16 травня 2025 року в Стамбулі відбулися перші за три роки прямі переговори між Україною та Росією. Сторони домовилися про обмін полоненими, але не досягли згоди щодо припинення вогню. Здивувало цього разу висвітлення перемовин українським МЗСом.
Очільник української делегації, міністр оборони Рустем Умєров, повідомив, що обговорювалися питання припинення вогню, обміну полоненими та потенційної зустрічі президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Умєров зазначив, що наступним кроком має стати організація зустрічі лідерів країн.
Тим часом представник МЗС України Григорій Тихій заявив, що “ніхто не розкриватиме того, що було на переговорах – вимоги Росії є неприйнятними”. Це виглядає трохи дивно, бо, зазвичай, подробиці стають відомі відразу.
Російська сторона, представлена помічником президента Володимиром Мединським, підтвердила готовність до обміну полоненими та взяла до відома запит України на зустріч лідерів. Проте, за словами Мединського, Росія наполягає на виведенні українських військ із територій, які вона вважає спірними (йдеться про всю територію Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей – ред.), що Україна вважає неприйнятним.
Якщо вірити джерелам у західній пресі, Мединський, голова російської делегації та помічник Путіна, також вимагав офіційного визнання тимчасово окупованого Криму російським, погрожував членам української делегації загибеллю близьких та згадав Північну війну Петра Першого зі Швецією, яка тривала 21 рік. За його словами, вони готові вести не менш тривалі бойові дії.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував склад російської делегації, назвавши її “бутафорською” та такою, що не має повноважень для прийняття рішень. Він також зазначив, що відмова Путіна від особистої участі в переговорах свідчить про небажання Росії завершити війну.
Західні лідери, зокрема президенти Франції, Німеччини, Італії та Польщі, підтримали позицію України та закликали до посилення санкцій проти Росії у разі відмови від повного припинення вогню.
Обидві сторони погодилися продовжити обговорення умов припинення вогню та представити свої пропозиції в письмовій формі. Також розглядається можливість організації прямої зустрічі між Зеленським і Путіним, хоча конкретні дати та умови поки не визначені.
Попри відсутність прориву, домовленість про обмін полоненими розглядається як крок до зміцнення довіри між сторонами. Проте ключові розбіжності, зокрема щодо територіальних вимог та умов припинення вогню, залишаються невирішеними.
В Одесі травень розквітнув яскравими барвами, і, здається, головними героями цього свята зараз стали красені-іриси.… Read More
У суботу, 17 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
Одеський художній музей оголосив про проведення двох подій, присвячених темі трансформації музейних інституцій у воєнний… Read More
Сучасне місто — це не лише мережа вулиць і житлові масиви. Це жива система, яка… Read More
Одна з найстаріших вулиць Одеси – Князівська – нещодавно змінила назву. Тепер вона носить ім’я… Read More
За парканом Одеського міського спеціалізованого будинку дитини №1 вирує різними барвами квітучий бузок. Перехожі у… Read More