З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже більше місяця не сходить з перших шпальт провідних світових газет.
На більшості перших сторінок, британських газет, вівторка розміщено фотографії президента України Володимира Зеленського, коли він відвідав місце передбачуваного звірства у Бучі, Україна.
Заголовки газет: ” Героїчний лідер стикається віч-на-віч із жахами путінської війни”, геноцид Путіна. Зеленський закликає Захід закликає до нових санкцій. Джо Байден вимагає залучити російського президента до суду за військові злочини після звірств у Бучі.
«Героїчний лідер стикається віч-на-віч із жахами путінської війни»— так «Daily Mail» описує реакцію українського президента на сцени в Бучі. Фото підписано: «Світ болю: українець Володимир Зеленський вчора став свідком засуджених Заходом наслідків російських звірств у Бучі»
«The Daily Express» повідомляє, що спустошений Зеленський був переповнений емоціями в Бучі, де після виведення російських військ на вулицях були виявлені тіла мирних жителів, а пізніше він звинуватив президента Росії Володимира Путіна в скоєнні геноциду. ” на Україні. Зеленський «переповнювався емоціями», оскільки він на власні очі бачив «жахливу долю безневинних мирних жителів, убитих відступаючими військами».
Великобританія вимагає «максимальних» санкцій проти Москви, включно з крайнім терміном для припинення використання заходом російських нафти і газу, у відповідь на те, що Великобританія назвала «варварськими злочинами» в Україні, повідомляє провідне видання «Times». У документі йдеться про те, що міністри мають намір «подвоїти зусилля», щоб переконати європейські країни припинити переведення грошей до Росії, а Борис Джонсон, як очікується, закликає канцлера Німеччини Олафа Шольца призначити дату поетапної відмови від російського газу, коли він зустрінеться з ним у п’ятницю
Financial Times повідомляє, що Франція та США закликали до значного посилення санкцій проти Росії після ймовірних звірств її сил в Україні. У ньому повідомляється, що президент Франції Еммануель Макрон запропонував заборонити імпорт російської нафти і газу, але не закликав до заборони імпорту російського газу, який має вирішальне значення для таких країн, як Німеччина та Італія.
The “I” повідомляє, що Європа розколота через посилення санкцій проти Москви, оскільки на Німеччину чинять тиск, щоб вона припинила купувати російську нафту і газ на тлі звинувачень Берліна в тому, що він перешкоджає прийняттю Європою більш жорстких заходів. проти Кремля.
«The Guardian» – одна з кількох газет, які повідомляють про заклики президента США Джо Байдена залучити російського президента до суду за військові злочини після ймовірних звірств у Бучі.
Заголовок: «Байден вважає, що Путін повинен постати перед трибуналом за військові злочини»
Джо Байден закликав судити Володимира Путіна за воєнні злочини, західні лідери готують новий раунд економічних санкцій проти Москви на тлі зростання глобального неспокій через заяви про вбивства громадянського населення російськими солдатами в Україні.
Президент США реагував на жахливі кадри, які транслювали по всьому світу після того, як на вихідних у Бучі під Київом знайшли братську могилу та тіла у цивільному, деякі зі зв’язаними руками. “Ви, можливо, пам’ятаєте, мене критикували за те, що я назвав Путіна військовим злочинцем”, – сказав Байден журналістам на посаді армії Форт Макнейр у Вашингтоні. «Ну, правда – ми побачили це у Бучі – він військовий злочинець».
Під час візиту до Бучі, приблизно за 20 миль на північний захід від столиці України, Києва, президент країни Володимир Зеленський пішов далі, сказавши, що місто було ареною військових злочинів, які будуть «визнані світом геноцидом». «Ви стоїте сьогодні тут і подивитесь, що сталося», – сказав Зеленський, одягнений у бронежилет, журналістам під час рідкісної поїздки за межі столиці.
«Ми знаємо, що тисячі людей були вбиті та закатовані з відрізаними кінцівками; жінок зґвалтували, дітей убили». Масштаби вбивств поки що невідомі.
Підпис під фото: «Володимир Зеленський у оточенні українських військових у Бучі, де виявлено братські могили»
“Daily Telegraph” вийшла із заголовком матеріалу “Ми повинні покарати злочини росіян”. Фотографію українського солдата, який плаче на місці поховання мирних жителів у Бучі, розміщено на першій смузі «Daily Telegraph». Газета повідомляє, що її репортери в Бучі були свідками того, як масові поховання заповнювали тілами, які настільки розклалися, що жителі не могли їх упізнати.
Під заголовком «Тобі треба знати», написаним російською та англійською мовами, «Daily Mirror» помістила фотографію спустошеного сина, який плакав за своєю матір’ю, вбитою під час нападу на українське місто Харків. The Mirror повідомляє, що газета опублікувала лист, адресований рядовим росіянам, в якому йдеться, що війська Путіна діють в Україні, і газета пропонує читачам Mirror подробиці про те, як вони можуть надіслати листа звичайним російським колегам.
Відкритий лист про війну в Україні, написаний російською мовою. Воно починається англійською: «Послання до російського народу…» з «вам треба знати» обома мовами.
В письме россиян призывают поверить в то, что конфликт является «незаконной войной». В нем говорится, что даже если русские «не могут или не хотят» верить написанному, русские должны спросить себя: почему президент Путин заставил замолчать свободную прессу, почему молодых людей отправляют на смерть и кому выгодна эта война. У листі росіян закликають повірити, що конфлікт є «незаконною війною». У ньому йдеться, що навіть якщо російські «не можуть чи не хочуть» вірити написаному, росіяни повинні запитати себе: чому президент Путін змусив замовкнути вільну пресу, чому молоді люди відправляються на смерть і кому вигідна ця війна
«The Metro» цитує Зеленського, який сказав, що російські солдати вбивають мирних жителів заради задоволення, оскільки були виявлені тіла інших жертв, у тому числі Ольги Сухенко, мера селища Мотижин. Росія без доказів заявляє, що фото та відео з місця події є «постановкою» України.
Заголовок: «Вбивали заради задоволення»
Австрія. Газета: «Der Standard» -головне фото підписано: «Президент України Володимир Зеленський (у центрі, без шолома) відвідав у понеділок київське передмістя Буча, місце розправи над сотнями мирних жителів».
Головний матеріал: «Відень і Берлін виступають проти газового ембарго
ЄС готує нові санкції проти Росії після розправи».
Заклики посилити санкції проти Москви стають гучнішими після повідомлень про нібито звірства російських військ, які вторглися в Бучі, Україна. За словами віце-президента Валдіса Домбровскіса, Єврокомісія не виключає ембарго на імпорт російських енергоносіїв. «Що стосується Європейської комісії, то нічого не вирішується», – сказав Домбровскіс у кулуарах засідання Єврогрупи. Комісія працює над наступним пакетом санкцій.
Австрія та Німеччина дотримуються свого ні. “Ми працюємо над незалежністю від російської нафти, вугілля та газу”, – заявив міністр економіки Німеччини Роберт Хабек (Зелені). Відень у цьому питанні на боці Берліна, заявив міністр фінансів Магнус Бруннер (ÖVP). «Було б нереально сказати, що ми можемо змінитися за одну ніч».
З огляду на кадри з Бущі, дедалі гучніші заклики до міжнародного переслідування зловмисників, чого, зокрема, вимагав президент США Джо Байден. Масштаби злочинів, скоєних під час відбиття столичного регіону, за які Росія заперечує будь-яку відповідальність, у понеділок ставали все більш зрозумілими.
Газета «KURIER». Заголовок: «ПІСЛЯ БУЧИНСЬКОЇ РАЗНИ. Що також є злочином на війні» Список звірств, які вважаються воєнними злочинами, довгий. Напади на цивільні об’єкти та населення є одними з найсерйозніших. Але чи постане колись Володимир Путін перед судом?
Підпис під фото: «Президент України Володимир Зеленський відвідав передмістя Києва Бучу, де, як вважають, вчинили жорстокі військові злочини російські військові».
Газета «Vorarlberger Nachrichten». Заголовок на фото:
«Шоковани насильством у Бучі. Повідомлення зі звільнених міст на північ від Києва жахливі. Росія заперечує відповідальність, ЄС вимагає роз’яснень і наслідків».
Бельгія. Газета «De Morgen». Заголовок «Як далеко наважується зайти Європа з новими санкціями?»
Після жахливих кадрів з України європейські лідери наполягають на додаткових санкціях проти Москви. Тим не менш, внутрішні розбіжності здаються занадто великими, щоб дійсно діяти, наприклад, із забороною імпорту енергії. Бельгія також під сумнівом.
Підпис на головному фото: «Видно, що засмучений Президент Зеленський відвідує жах війни в місті Буша.».
Хорватія. Видання «Vecernji List», заголовок: «Розправа над мирним населенням у передмісті Києва».Терор в Україні під керівництвом чеченського кордону смерті.
Свідок з Бучі: Вони оглядали наші татуювання, щоб знайти нацистів. Усіх стратили з татуйованим українським гербом
Данія. Газета «Morgenavisen Jyllands». Анонс матеріалу біля головного фото: «Жахи війни в Буті. Трупи мирних жителів лежали на вулицях київського передмістя Буча, коли українські воїни повернулися до міста після відступу росіян».
Підпис під фото: «Два трупи, один із зв’язаними руками, на вулиці міста».
Італія. Газета «La Stampa», заголовок фото: «Закатовані в Бучі».
Наскільки реалістичний суд? Сьогодні…».
Газета «AD» заголовок на першій шпальті- Буча: «Це місце геноциду».
Після відступу російської армії з околиць і передмість Києва з’являється все більше ознак військових злочинів.
До початку війни Бучя була мирним містечком з 28 тис. жителів, а в перші дні війни потрапила під контроль Росії. Нині тут знайдено десятки тіл мирних жителів та солдатів. Президент України Володимир Зеленський, одягнений у бронежилет, вчора відвідав місто, яке, за його словами, є місцем «геноциду та військових злочинів». Зеленський вважає, що домовлятися про мир з росіянами буде ще складніше, “тепер, коли ми бачимо, що вони зробили в Україні”. Учора в російських державних мережах також з’явились кадри з Бутші, але з великим червоним штампом: «Фейкові новини».
Підпис фото: «Президент Зеленський розмовляє з пресою в Бучі».
Испания. Газета “ARA”. Заголовок: «Весь мир видит этот геноцид»
Подпись фото: «Зеленский посещает Бучу. Украинский президент вчера в исключительном порядке покинул штаб-квартиру в Киеве, чтобы своими глазами увидеть трагедию Бучи»
Видання «La Vanguardia».
«Бучанська різанина проганяє мир в Україні»
Німеччина та Франція висилають десятки російських дипломатів, а Байден закликає судити Путіна за військові злочини».
Підпис під фото: «Президент Зеленський, вчора Буча».
Анонс матеріалу: «ЄС обговорює нові економічні санкції проти Росії»
Видання «Tages-Anzeiger» вийшла з заголовком: Федеральний президент Кассіс говорить про варварство засуджує “звірства” в Україні і хоче працювати з оперативною групою США. Швейцарія бере участь у полюванні Заходу на російські активи, і контактує з США. Через досить обережну оцінку ймовірних російських військових злочинів Міністерство закордонних справ Швейцарії піддається критиці з неділі. Тепер її голова, федеральний президент Ігнаціо Кассіс, критикує себе за те, що повідомлення написане «занадто жорстко адміністративною мовою», і займає чітку позицію. «Глибоко вражений» «звірствами» в українській Бучі, каже він в інтерв’ю «Tages-Anzeiger». «Є мало слів, достатньо сильних, щоб засудити таке варварство». Швейцарія підтримує міжнародне розслідування, а також братиме участь з експертами та фінансово. Кассіс також хотів би співпрацювати в спільному полюванні західних держав на активи росіян, які потрапили під санкції. Розглядається питання приєднання до створеної для цього міжнародної оперативної групи. “На даний момент оперативна група ще не активна”, – каже федеральний президент. Але ми перебуваємо в тісному контакті зі США, які будуть тут лідирувати». Кассіс не бачить проблем з нейтралітетом при участі в глобальному пошуку. Тому що Швейцарія вже взяла на себе обов’язки та ввела санкції.
За словами Кассіса, по відношенню до Росії йде «безперервне дипломатичне засудження всього, чому у нас є докази». З середини лютого Швейцарія вже чотири рази скликала російського посла в Берні
Німеччина. Газета «FAZ» вийшла с заголовком: «Штайнмаєр: Я помилявся щодо Путіна». Федеральний президент визнав помилки в політиці Росії / Плануються подальші санкції
Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр визнав помилки у своїй політиці щодо Росії. Це включає його відстоювання російсько-німецького газопроводу «Північний потік-2», який торік він назвав «містом» у відносинах між двома країнами. «Моє дотримання «Північного потоку-2» було явно помилкою», — сказав федеральний президент у понеділок у розмові в палаці Бельвю, під час якої F.A.Z. був присутній. «Ми трималися за мости, в які Росія більше не вірила і про які нас попереджали наші партнери».
На вихідних посол України в Німеччині Андрій Мельник ще жорсткіше, ніж раніше, розкритикував Федерального президента. Штайнмаєр практикував дуже фундаментальну самокритику. «Моя оцінка полягала в тому, що Володимир Путін не погодиться на повну економічну, політичну та моральну розорення своєї країни за своє імперське божевілля. Як і інші, я помилявся». Колишній глава канцелярії та міністр закордонних справ СДПН розповів про «гірку історію» російської політики. «Ми провалилися з підходом до включення Росії в спільну архітектуру безпеки.» Відповідальність за війну лежить на Путіні, «ми не повинні брати це на себе». Але це не означає, «що ми не повинні переглядати деякі речі, де ми зробили помилки».
Міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) оголосила про подальшу фінансову підтримку Міжнародного кримінального суду та розслідування додаткових поставок зброї в Україну у відповідь на нібито різанину мирного населення в Бучі, Україна, що Москва заперечує. “Зараз ми розглядаємо системи, які ще не були поставлені”, – сказав Бербок. Крім того, федеральний уряд визнав небажаними 40 російських дипломатів; передбачувані агенти повинні залишити Німеччину протягом п’яти днів.
Президент США Джо Байден у понеділок закликав до «суду щодо військових злочинів» над Бучею і оголосив про нові санкції. За інформацією з Брюсселя, Єврокомісія має намір представити пропозиції щодо іншого пакету санкцій не пізніше середи. Віце-президент Валдіс Домбровскіс, відповідальний за економічні питання, сказав, що ЄС «повинен зробити більше, щоб зупинити цю війну та ці звірства». На запитання, чи може це також включати нафтове ембарго проти Росії, латвієць відповів: «Все залишається на столі.
Підпис під фото: «На місці жаху: Президент України Зеленський у понеділок у Бучі»
Видання «Südwest Presse». Звірства в Бучі: Байден хоче поставити Путіна під суд. Війна Незалежні експерти розслідуватимуть імовірні військові злочини в Україні. Німеччина оголошує про подальші поставки зброї та санкції.
Підпис під фото: «Жах на обличчі президента України: Володимир Зеленський заговорив про «геноцид» у Бучі»
Газета «Augsburger Allgemeine». Підпис під фото: «Церква Андрія Первозванного в Бучі, знята зі супутника. Чи є на цій території братська могила?».
Заголовок головного матеріалу: «Зеленський говорить про геноцид. Україна Братська могила біля церкви? З бучанськими звірствами війна набула нового виміру. Тому Німеччина висилає 40 російських дипломатів».
Словакія. Газета «Denník N». Під Києвом росіяни зазнали однієї з найганебніших поразок в історії. Світ готує нові санкції після розстрілів із звільнених міст і сіл
«Як росіяни програли битву під Києвом»
Румунія, видання «Informatia Zilei». «Вчора ввечері президент України Володимир Зеленський виступив із промовою до парламенту Румунії. Президент Зеленський розпочав свою промову з презентації зображень, що ілюструють Бучанську різанину. «Я хочу, щоб ви побачили те, що я бачив у Бучі», – сказав президент України, який вибачився за різкість зображень. Він наголосив, що наразі владі відомо про “понад 300 закатованих людей, простих людей, із зв’язаними за спиною руками і яких розстріляли”.
У пленарній залі були прапори Румунії, України та Європейського Союзу. Росія повинна бути повністю ізольована з економічної точки зору, підкреслив С. Спікер Палати депутатів Марсель Чолаку наголосив, що ми відкидаємо безвідповідальну поведінку Росії і «вимагаємо негайного та беззастережного припинення військових дій проти України».
Підпис під фото: «Вчора ввечері президент України Володимир Зеленський виступив із промовою до парламенту Румунії. У пленарній залі побачили прапори Румунії, України та Європейського Союзу».
США. «Лідери вимагають розслідування військових злочинів» – пише «WSJ».
Підпис фото: «Жінка стоїть у понеділок біля свого будинку в Бучі, Україна, де вбили її чоловіка, брата та ще одного чоловіка».
Колонка справа: «Байден підтримує судовий розгляд; Захід допоможе Україні зібрати докази нібито російських вбивств»
БУЧА, Україна — Західні лідери пообіцяли розслідувати ймовірні воєнні злочини в Україні та накласти нові покарання на Москву через повідомлення про звірства росіян проти мирного населення України, які викликали міжнародне засудження та обурення.
Президент Байден закликав до суду за воєнні злочини щодо зґвалтувань і вбивств сотень мирних жителів у Бучі та інших раніше окупованих Росією містах навколо української столиці. Він сказав, що президент Росії Володимир Путін повинен бути притягнутий до відповідальності.
«Ми повинні отримати всі деталі, щоб це був справжній процес щодо воєнних злочинів. Цей хлопець жорстокий, і те, що відбувається в Бучі, є обурливим, і всі це бачили», – сказав Байден у Білому домі в понеділок, додавши, що Вашингтон домагається додаткових санкцій проти Москви. Подробиць він не надав.
У понеділок США та Європейський Союз заявили, що допомагатимуть українській владі проводити розслідування та збір доказів.
Президент Франції Еммануель Макрон закликав до додаткових санкцій щодо російської нафти та вугілля, незважаючи на біль, який це завдасть економіці Європи.
“Сьогодні дуже ясно, що є чіткі ознаки військових злочинів”, – сказав Макрон по французькому радіо. «Більш-менш встановлено, що це російська армія.
“The New York Times”. Фото 1: «У понеділок Тетяна Петрівна знайшла три тіла в Бучі, Україна, де зросли докази того, що росіяни вбили десятки мирних жителів».
Головний матеріал «ЗРОСТАЄ ЖАХ ЗА БІЙНЮ В УКРАЇНІ»
Надання доказів спонукає Європу розглянути жорсткі енергетичні санкції
У понеділок Тетяна Петрівна знайшла три тіла в Бучі, Україна, де зросли докази того, що росіяни вбили десятки мирних жителів.
Зображення загиблих українців, одні зі зв’язаними руками, а інші безсистемно поховані в ямах, спонукали шокованих західних лідерів у понеділок пообіцяти ще жорсткіші санкції проти Росії, у тому числі, можливо, щодо енергетики, оскільки Кремль закопався та показав ознаки підготовки нового нападу. .
Дедалі більше доказів того, що російські солдати вбили десятки мирних жителів у передмісті Києва в Бучі, залишаючи їхні тіла, під час відходу, спонукали президента Байдена закликати президента Володимира Путіна постати перед «судом щодо військових злочинів». Німеччина та Франція вислали загалом 75 російських дипломатів, а президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Європейський Союз повинен розглянути санкції проти російського вугілля та нафти.
«Цей хлопець жорстокий», – сказав Байден про Путіна. «А те, що відбувається в Бучі, обурює, і всі це бачили».
У понеділок у Москві Путін нічого не сказав про свою війну в Україні, але його речник Дмитро Пєсков заявив, що Кремль «категорично» заперечує «будь-які звинувачення» у причетності Росії до звірств. Натомість російські державні ЗМІ поширювали невпинні теорії змови про те, що, за їхніми словами, було українською вигадкою, тоді як влада погрожувала притягнути до відповідальності кожного, хто публічно звинувачує росіян у вбивствах у Бучі.
Росія заявила, що тіла були виставлені на вулиці лише нещодавно після того, як «всі російські підрозділи повністю вийшли з Бучі» приблизно 30 березня. Але огляд відео та супутникових знімків The New York Times показує, що багато мирних жителів було вбито більше ніж три тижнів тому, коли російські військові контролювали місто.
Зараз війна в Україні може перейти до ще більш небезпечної фази, незважаючи на відхід Росії минулого тижня з районів поблизу Києва.
Ще одие матеріал із Бучі: «Десятки тіл у передмісті Києва; «Вони стріляли у всіх, кого бачили».
Українські та західні чиновники заявили, що Росія, схоже, розміщує війська для посиленого штурму на східному Донбасі, де портове місто Маріуполь залишається в жорстокій облозі. А в Харкові, приблизно за 30 миль від російського кордону, невпинні бомбардування зробили невпізнанними частини 1,4-мільйонного міста.
Систематичне знищення приносить незначну військову вигоду, але є частиною ширшої стратегії захоплення сходу країни, кажуть аналітики та військові чиновники США.
Оскільки російська економіка демонструє певні ознаки стійкості після початкового шоку від широких західних санкцій, введених після вторгнення пана Путіна в лютому, Кремль, здавалося, готовий до продовження війни, незважаючи на розмови в європейських столицях зараз, можливо, заборона російського вугілля, нафти чи, менш ймовірно, газу.
«Вони не збираються зупинятися», – заявив у понеділок секретар РНБО України Олексій Данілов. «Наказ Путіна його солдатам знищити нашу державу не зник».
Фото 2: «Наслідки російського удару по культурному центру, що служить казармою, у Харкові, Україна».
«Мешканці хитаються на вулиці після місяця агонії»-заголовок ще одного матеріалу.
НОВА БАСАН, Україна — Сильно налякані та голодні жителі Нового Басану, міста на схід від Києва, у понеділок вийшли зі своїх котеджів та фермерських будинків і описали, як пережили жахливі випробування російської окупації — затримання, погрози та сувора комендантська година, через яку вони більше місяця залишалися вдома без стороннього спілкування.
Новий Басан, приблизно за 60 миль на схід від української столиці, є одним із ділянок міст і сіл, відібраних під час насильницьких допитів з боку Росії, з пострілами біля їхніх голов, які тролять після боїв протягом останнього тижня березня і щойно повертаються назад. до життя. «Це було жахливо», – каже Микола Дяченко, чиновник, відповідальний за адміністрацію міста та навколишніх сіл. «Люди не очікували такого». За його словами, він був серед близько 20 чоловіків, які перебували в полоні російських військ протягом 25 днів під час окупації.
Він виглядав виснаженим, обличчя його було восковим і блідим. Він сказав, що під час допиту про місцеві сили територіальної оборони України та боєприпаси, які зберігаються в цьому районі, його 15 разів піддали, як він назвав, імітаційної страти.
За його словами, під час допиту його слідчі стріляли з автомата над його головою. Його очі були заклеєні липкою стрічкою, але він почув і відчув постріл над головою. «Це був психологічний тиск», – сказав він. «Вони намагалися вигнати з мене інформацію, якою я не ділився».
Видання «The Washington post» вийшло з заголовком: «Байден погоджується що під Києвом був «воєнний злочин»
Підпис фото 1: «Іра Гаврилюк тримає свого кота в понеділок біля будинку в Бучі, де щонайменше трьох чоловіків, у тому числі її чоловіка та брата, знайшли з вогнепальними пораненнями голови. Російських військових звинувачують у стратах мирних українців у передмісті Києва.».
Підпис фото 2: «Людмила, ліворуч, обіймає сусідку Надію в Кашпаро-Миколаївці, Україна, 31 березня. Під час окупації села російськими військами будинок Надії постраждав від осколків та обстрілів».
Колонка справа: «ВБИВСТВА ЦИВІЛЬНИХ ВИКЛІКАЄ ГЛОБАЛЬНИЙ ФУРОР»
Президент обіцяє і надалі карати Путіна
Президент Байден у понеділок приєднався до хору світових лідерів, які заявили, що повідомлення про масові вбивства в передмісті Києва в Бучі є «воєнним злочином», пообіцявши притягнути президента Росії Володимира Путіна до «відповідальності» за очевидні звірства в Україні.
Зауваження президента підсилили глобальний фурор з приводу жахливих зображень із Бучі, на яких видно братські могили та тіла, розкидані на вулицях — деякі із зв’язаними за спиною руками, деякі з вогнепальними пораненнями в голову — після виведення російських військ із регіону.
Ізраіль. Газета «HAARETZ». Підпис під фото: «Жінка оплакує смерть свого чоловіка в Бучі, Україна. Міністр охорони здоров’я Ніцан Горовіц відвідав Україну в понеділок і засудив російські «воєнні злочини». Тим часом міністр фінансів Авігдор Ліберман отримав докору з боку українського посла в Ізраїлі, посилаючись на вислів останнього про «взаємні звинувачення» між Україною та Росією
Відання «The Jerusalem Post» вийшло с заголовком: «Світовий резонанс через вбивства «воєнних злочинів» під Києвом у міру зміщення лінії фронту
БУЧА, Україна (Рейтер) – Глобальне обурення поширилося в понеділок у зв’язку з вбивствами мирного населення на півночі України, де в місті, відібраному від російських військ, було знайдено братську могилу та зв’язані тіла, розстріляні з близької відстані, оскільки Москва перемістила фокус боїв в інше місце. .
Смерть у Бучі за межами Києва, ймовірно, спонукає Сполучені Штати та Європу до додаткових санкцій проти Москви, можливо, включаючи деякі обмеження на мільярди доларів енергоносіїв, які Європа все ще імпортує з Росії.
Ці відкриття затьмарили мирні переговори між Росією та Україною, які мали відновитися в понеділок на тлі артилерійських обстрілів на півдні та сході України, де Росія заявляє, що зараз зосереджує свої операції після того, як не змогла взяти жодне з великих міст України. серце країни.
«Це воєнні злочини і будуть визнані світом геноцидом», – заявив президент України Володимир Зеленський під час візиту до Бучі. За його словами, Україні стало важче вести переговори з Росією, оскільки з’явилися масштаби нібито звірств.
Тарас Шаправський, заступник міського голови Бучі, десь 40 км. на північний захід від столиці Києва, заявили, що там було знайдено близько 50 жертв позасудових вбивств, здійснених російськими військами після виведення сил Кремля наприкінці минулого тижня.
Reuters бачив одного чоловіка, який розкинувся на узбіччі дороги, його руки були зв’язані за спиною та кульове поранення в голову.
Підпис під фото: «Тіла п’яти чоловіків викладені вчора в місті Буча під Києвом».
Ще один матеріал: «Ліберман слабшає. Звинувачення Ізраїлю на адресу Росії».
Посол України пропонує відвезти міністра фінансів на Бучанську бійню
Міністр фінансів Авігдор Ліберман у понеділок відмовився засуджувати Росію за воєнні злочини в Бучі, Україна, через день після того, як міністр закордонних справ Яїр Лапід виступив проти різанини там.
«Ми всі засуджуємо військові злочини», – сказав Ліберман армійському радіо у відповідь на запитання про бучанську різанину. «Тут є взаємні звинувачення: Україна звинувачує Росію, а Росія – Україну».
Замість того, щоб засуджувати одну сторону, він сказав: «Ми повинні розуміти, що там йде кривава війна, і ми повинні підтримувати моральну позицію Ізраїлю та водночас наші інтереси».
Відповідаючи на запитання про його коментар через кілька годин, Ліберман наполегливо сказав лише, що були «важкі зображення» з Бучі. «Мої пріоритети ясні», – сказав він KAN News. «Перш за все, ми повинні мати справу із загрозами Ізраїлю».
Основна загроза полягає в тому, що світові держави можуть підписати ядерну угоду з Іраном, “що дозволить аятолам… щодня заробляти 300 мільйонів доларів на газі та нафті”, – сказав Ліберман. «Ми побачимо ці гроші в Лівані, Газі, Іраку та Ємені».
Лапід у неділю сказав: «Неможливо залишатися байдужим перед жахливими картинами з міста Буча під Києвом після відходу російської армії. Навмисне заподіяння шкоди цивільному населенню є військовим злочином, і я рішуче засуджую його». Міністр оборони Бенні Ганц у понеділок заявив: «Я засуджую таке вбивство.
Це справді військовий злочин». «Навіть на війні ми повинні дотримуватись цінностей, які називаються мораллю у боротьбі», — сказав він KAN News. «На жаль, цивільні особи можуть постраждати під час війни, але їх не можна вбивати в рамках війни. Це те, що виглядає дуже серйозно».
Офіс прем’єр-міністра Нафталі Беннета не відповів на запити прокоментувати різанину в Бучі.
Трупи знайшли на вулицях Бучі невдовзі після того, як Україна на вихідних відвоювала місто від російських військ. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що було знайдено сотні загиблих мирних жителів.
На фото інциденту видно, що російські війська організували вбивство мирних жителів Бучі.
Японія. «The Japan Times». Підпис фото: «Оскільки російські війська відступають, українці в місті Буча знаходять десятки тіл у дворах та на дорогах на тлі зростаючих доказів позасудового вбивства мирного населення»
Головний матеріал: «Лідери засуджують вбивства мирного населення в Україні»
Шок і засудження поширилися по всьому світу в понеділок, коли українська влада розслідувала можливі військові злочини з боку Росії, виявивши сотні тіл, деякі з яких були зв’язані та розстріляні з близької відстані, розкиданими по містах поблизу Києва після того, як сили Кремля відійшли, щоб перефокусувати свої атаки в інших частинах країни. країна.
У місті Буча, що за 37 кілометрів (23 милі) на північний захід від центру Києва, репортери побачили чоловіка, розкинувшись на узбіччі дороги, із зв’язаними за спиною руками та кульовим пораненням голови.
Заступник міського голови Бучі Тарас Шаправський заявив, що 50 із близько 300 тіл, знайдених після виходу російських військ з міста наприкінці минулого тижня, стали жертвами позасудових вбивств, здійснених російськими військами.
Журналісти не змогли незалежно перевірити ці цифри чи відповідальність за вбивства. Міністерство оборони Росії в заяві, опублікованій в неділю, зазначило, що всі фотографії та відео, опубліковані українською владою, у яких ідеться про «злочини» російських військ у Бучі, є «провокацією», і жоден житель Бучі не зазнав насильства з боку російських військ.
На супутникових знімках видно траншею довжиною майже 14 метрів (45 футів), вириту на території української церкви, де цього тижня знайшли братську могилу. Журналісти в Бучі відвідали братську могилу в одній церкві, яка все ще була відкрита, руками й ногами тикаючи через насипану червону глину.
Картинки руйнувань і очевидного насильства щодо мирного населення викликали широке засудження Росії та лідера Володимира Путіна.
“Ми рішуче засуджуємо порушення міжнародного права, такі як заподіяння шкоди цивільному населенню”, – заявив прем’єр-міністр Фуміо Кісіда журналістам у понеділок вранці в Токіо. Він сказав, що Японія розгляне можливість введення додаткових санкцій проти Росії, враховуючи «загальну ситуацію», тісно співпрацюючи з міжнародним співтовариством.
Виступаючи на прес-конференції пізніше того ж дня, головний речник уряду розкритикував вбивства як «порушення міжнародного гуманітарного права та абсолютно неприйнятні».
«Стало більш очевидним, що невинні цивільні особи неодноразово зазнавали жорстоких дій», – сказав головний секретар кабінету Хірокадзу Мацуно, висловлюючи сподівання на розслідування військових злочинів Міжнародним кримінальним судом.
Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон написав у Twitter: «Потворні напади Росії на невинних мирних жителів в Ірпіні та Бучі є ще одним доказом того, що Путін та його армія вчиняють військові злочини в Україні».
Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав зображення «ударом у кишку», тоді як Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до незалежного розслідування.
«Путін і його прихильники відчують наслідки», — сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц, додавши, що західні союзники домовляться про подальші санкції найближчими днями.
Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що Європейський Союз повинен обговорити заборону імпорту російського газу, що є відходом від попереднього опору Берліна ідеї ембарго на імпорт російських енергоносіїв.
Росія звернулася до Ради Безпеки ООН у понеділок, щоб обговорити те, що Москва назвала «провокацією українських радикалів» у Бучі.
Раніше Росія заперечувала напади на мирних жителів і відкидала звинувачення у військових злочинах під час, як вона називає, «спеціальної військової операції», спрямованої на демілітаризацію та «денацифікацію» України.
Подготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ
Звернути увагу на три нові грані Голодомору, пам'ять жертв якого ми згадуємо сьогодні, 23 листопада… Read More
Сьогодні, у суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеському регіоні, як і по… Read More
У листопаді через російські атаки в Одесі постраждало 192 житлові будинки, зокрема багатоквартирні та приватні.… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки — ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Що святкують в Україні та світі 23 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 23 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More