Новини

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 18 квітня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже майже два місяці не сходить із перших шпальт провідних світових газет.

Битва за Маріуполь та обстріли Харкова

Крім цього: Індійські студенти вимагають закінчення навчання після України в Індії та японські рибалки можуть залишитися без риби через Росію.

Великобританія и Шотландія

«Фінальний бій за Маріуполь. Російські війська близькі до захоплення ключового міста» – с таким заголовком вийшла «І».

Зберігаємо віру. У Маріуполі триває боротьба – заголовок у FT.

Українських військовослужбовців окроплюють святою водою церкву у західному місті Львова під час католицької великодньої неділі

У головному матеріалі «The Financial Times» попереджає, що уповільнення зростання, висока інфляція та війна Росії проти України загрожують відновленню світової економіки після пандемії. Відновлення світової економіки стикається з «подвійною небезпекою» слабкішого зростання та високої інфляції — комбінація, відома як «стагфляція», йдеться у передовій статті «Financial Times». У ньому повідомляється, що уряди стикаються з «похмурим» вибором, оскільки одужання від коронавірусу сповільнюється та погіршується війною в Україні.

«The Guardian» розповідає, що життя на окупованих раніше територіях, російською армією, починає відновлюватися. Заголовок «Очищення після російської окупації».Галина Музира ходила своїм палісадником, прибираючи безлад, залишений окупаційними російськими солдатами. “Вони припаркувала дві бронемашини на моїй галявині, – сказала вона, вказуючи на плескатий синій паркан поруч зі своїм акуратним городом. Поруч, серед кущів чорної смородини, був великий кратер. Її пофарбована в жовтий колір дача була продиряна.

Уламки розбили і дерев’яну дачу. За словами Музири, це подарунок на день народження від її покійного чоловіка Миколи.

Ми не розуміємо, чому російські це зробили. Ми є маленька тиха країна. Якби не наш президент, я не знаю, що б ми робили», — додала вона, кидаючи уламки гілок та інше сміття на вогонь багаття.

Газета «Sunday Express», вийшла з анонсом матеріалу на смузі та заголовком «Путін заборонив Борису в’їзд до Росії через санкції».

Заголовок на першій шпальти «The Scotman»: Остання битва за Маріуполь: українці ігнорують крайній термін капітуляції, озвучений Росією

Європа

Франція. Газета «Le Monde». Заголовок: «Україна. Дніпро – ключове місто для військових зусиль». Підпис під фото: «Дніпро, наслідок руйнування від удара ракетою по цивільному об’єкту»

Видання «Liberation». Заголовок на фотоколажу – «Президентський cвіт за Марін Ле Пен».

Вихід із Шенгенської зони поставив під сумнів франко-німецьке подружжя, союз з Росією.

Данія. Видання «Morgenavisen Jyllands-Posten».

Війна Путіна в Україні стосується не лише України, а, мабуть, усіх старих радянських держав, вважають західні експерти

Іспанія. Газета «ARA». Заголовок: “МАРІУПОЛЬ ЧЕКАЄ ВИРІШАЛЬНУ БИТВУ”

Підпис під фото: «Близько 2500 українських солдатів чинять опір на заводі, який може стати ключовим для переговорів між Росією та Україною»

Видання «La Vanguardia» – підпис під фото: «Російська ракета, запущена до Харкова, зруйнувала кухню солідарності іспанського шеф-кухаря, вбивши двох добровольців та поранивши чотирьох».

Заголовок: «Ультиматум Москви маріупольським бійцям скласти зброю»

Останні українські війська підтверджують свою волю до опору. «Ми ніколи не здамося», — відповідають ті, хто все ще чинить опір у Маріуполі на ультиматум російської армії здатися перед новим наступом.

Заголовок: «Російські вантажівки стоять у черзі на виїзд із ЄС»

Газета «El Mondu». Заголовок: «Останній з Маріуполя – боротися будемо до кінця»

Португалія. Газета «Público» підпис фото: «Війна на Україні. У Маріуполі залишився останній оплот»

Ірландія. Видання «TheIrishTimes», Підпис фото: «Парафіяни відзначають Вербну неділю в українсько-греко-католицькій церкві в Донекарні, Дублін, яка діє за православним календарем».

Головний матеріал: «Українські сили обіцяють зберегти Маріуполь, оскільки Папа Римський закликає до миру на «воєнний Великдень»

Росія заявила, що війська оточені металургійними заводами стратегічного порту.

Зеленський попередив, що мирні переговори можуть бути зірвані, якщо захисники будуть убиті.

Україна заявила, що її війська не здадуть Росії обложений стратегічний порт Маріуполь, оскільки внаслідок обстрілу московськими силами загинули мирні жителі у місті Харкові, а Папа Франциск закликав світових лідерів працювати заради миру під час цього «військового Великодня».

Росія наказала українським військам, що засіли на великому металургійному заводі в Маріуполі, скласти зброю і залишити це місце до 13:00 вчора за місцевим часом після більш ніж семи тижнів російських бомбардувань та вуличних боїв, які перетворили місто на руїни.

«Залишки українських частин [у Маріуполі] наразі повністю заблоковані на території меткомбінату «Азовсталь». Єдиний їхній шанс врятувати своє життя – добровільно скласти зброю та здатися», – заявив офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков. Але термін пройшов без жодних поступок з боку українських військ, до яких, як вважається, входять морські піхотинці та бійці полку «Азов», що базується під Маріуполем.

“Місто досі не впало”, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. «Є ще наші збройні сили, наші солдати. Тому вони боротимуться до кінця».

Президент України Володимир Зеленський попередив, що мирні переговори з Росією, які зайшли в глухий кут, можуть бути повністю зірвані, якщо захисників Маріуполя буде вбито. Він попросив західних союзників терміново відправити важке озброєння або надати дипломатичну підтримку, щоб допомогти покласти край облогу шляхом воєнних дій чи переговорів.

“Знищення всіх наших хлопців у Маріуполі, чим вони зараз і займаються, може покласти край будь-якій формі переговорів”, – сказав Зеленський, додавши, що “ситуація в Маріуполі залишається дуже важкою – просто нелюдською”.

«Є лише два способи вплинути на це. Або наші партнери передають Україні все необхідне важке озброєння [і] авіацію — і без жодного перебільшення роблять це негайно — щоб ми могли знизити тиск окупантів на Маріуполь і зняти блокаду. Або є шлях переговорів, у якому роль наших партнерів також має бути вирішальною».

Офіційні особи в Харкові заявили, що щонайменше п’ять мирних жителів загинули і 13 отримали поранення, коли російські снаряди потрапили до центрального району другого за величиною міста України, яке знаходиться всього за 35 км від кордону з Росією і за останній тиждень майже щодня зазнає артилерійським обстрілом. Москва також заявила, що рано-вранці в неділю вона запустила ракети великої дальності, щоб знищити «завод з виробництва боєприпасів» у місті Бровари під Києвом.

Російські війська пішли з Броварів та інших міст неподалік столиці після кількох тижнів бойових дій, таких як Буча, Гостомель та Бородянка — вони залишили по собі масові руйнування і те, що, за словами України, є свідченням потенційних військових злочинів.

Російське вторгнення

Розмірковуючи про російське вторгнення, внаслідок якого загинули тисячі людей і було переміщено понад 10 мільйонів людей, Папа Франциск учора заявив, що Україна «сильно випробувана насильством та руйнуваннями жорстокої та безглуздої війни, в яку її втягнули».

«Наші очі теж недовірливо ставляться до цього Великодня війни. Ми бачили надто багато крові, надто багато насильства. Наші серця теж були наповнені страхом і тугою, тому що багатьом нашим братам і сестрам довелося замкнутися, щоб уберегтися від бомбардувань», – сказав він у зверненні приблизно до 50 000 людей на площі Святого Петра у Ватикан.

«Нехай буде рішення про мир. . . Нехай лідери націй почують благання людей про мир».

Парафіяни відзначають Вербну неділю в українсько-греко-католицькій церкві в Донекарні, Дублін, яка діє за православним календарем.

Грузія. Газета «The Messendger»

Парламентський візит до України завершено, делегація повертається до Грузії

Грузинська парламентська делегація повернулася з України 17 квітня. Радник Прем’єр-міністра Грузії Давид Сергієнко оцінив візит до України як вирішальний з погляду нинішніх та майбутніх відносин між двома країнами.

«Під час планування візиту, звичайно, у нас було два очікування. По-перше, це був вираз солідарності Грузії з країною. По-друге, це дозволило б усунути існуючі непорозуміння. Зустріч у Раді, яка тривала кілька годин, підкреслила, що ця зустріч багато чого змінила на краще. Їхнє відношення від початку і до кінця зустрічі істотно змінилося на позитивний бік.

Більшість непорозумінь роз’яснилися. Якщо й залишався якийсь напрямок, наприклад, щодо підтримки чи не підтримки санкцій, Шалва Папуашвілі давав дуже чіткі й недвозначні роз’яснення, які виявилися для них абсолютно зрозумілими та прийнятними.

Думаю, можна сказати, що переважна більшість цих питань вже закрита, а якщо щось і лишилося, то вже на шляху до позитивного вирішення», – сказав Сергєєнко.

За словами члена «Лело» Ганни Нацвілі, Руслан Стефанчук попросив грузинську сторону про дві речі. Перший полягає в тому, щоб Грузія обговорила двосторонні санкції там, де вона бачить для цього можливість, а другий — щоб Грузія зробила кроки, які Україна вже зробила, включаючи боротьбу з російською пропагандою та дезінформацією.

“Було підкреслено, що Грузія не стане чорною діркою в обхід міжнародних санкцій”, – заявив Нацвлішвілі.

За словами депутата Хатуни Самнідзе, візит до України затягнувся, але був важливим для відновлення відносин між двома країнами.

«Після цієї зустрічі я сподіваюся, що буде відкрито дискусію, зокрема з опозицією, про те, що можна зробити для підтримки нашого партнера України», — сказав Самнідзе.

Делегація у складі 9 депутатів Парламенту Грузії прибула до України 16 квітня. Вони відвідали українські міста Буча та Ірпінь.

Косово. Видання «Koha Ditore». Підпис під фото: « Міністерство оборони Росії підтвердило в неділю, що ультиматум про передачу українських винищувачів у стратегічно змучене війною місто Маріуполь залишається чинним. Проте українські бійці проігнорували заклики Росії здатися. Президент України Володимир Зеленський, назвавши ситуацію в Маріуполі «нелюдською», закликав країни Заходу терміново втрутитися, щоби боротися з росіянами, які залишили тисячі людей без їжі та елементарних послуг. Битва за контроль над містом призвела до високої ціни обложених мирних жителів. Взяття під повний контроль Маріуполя дозволить російським силам на півдні, звідки вони прийшли через анексований Кримський півострів, встановити повноцінний наземний зв’язок зі своїми військами на Донеччині, промисловому центрі східної України.

Швеция. Видання «Aftonbladet». Заголовок: «АНАЛІЗ ЕКСПЕРТІВ «ТОДІ ПОТРІБНО ПРИПИНИТИ ПУТІНСЬКУ ВІЙНУ»

  • Червона лінія для заходу
  • «Змінює все»

Заголовок: «Загарбницька війна росіян в Україні сильно б’є по шведських демократах».

Ізраїль. Газета «HAARETZ». Заголовок: «Рабин символізує єврейський опір в Україні.

Прогулюючись зруйнованими вулицями київського передмістя Бучі, рабин Моше Азман зупиняється, щоб подивитися на розбиту машину, що обгоріла майже до невпізнання, перш ніж перейти до братської могили, заповненої тілами, загорнутими в пластик.

“Сліди масових військових злочинів російської армії були виявлені нашими на власні очі”, – написав релігійний лідер у повідомленні в додатку для соціальних мереж Telegram на початку цього місяця. Пост також містив відео його перебування у передмісті, де, за словами влади, сотні мирних жителів було вбито російськими військами протягом місячної окупації, перш ніж їх витіснила українська армія.

Те, що президент Росії Володимир Путін «робить зараз, – це геноцид проти України, а також [проти] українців та євреїв», – сказав 56-річний уродженець Санкт-Петербурга, який став головним рабином України, в недавньому інтерв’ю «Гаарець» під час короткого візиту до Ізраїлю. в якому він зустрівся з президентом Ісааком Герцогом і звернувся до зборів членів його хасидської секти Хабад у Тель-Авіві.

“Путін сказав, що української нації не існує, отже, він хоче це стерти”, – сказав Азман. «Ми, євреї, які пройшли Голокост і знають, що таке геноцид, повинні допомогти перемогти цей фашизм».

З моменту початку вторгнення 24 лютого Азман активно чинив опір заявам Росії про війну. Він розмістив у Telegram серію войовничих відеороликів.

На фото:  Рабин Моше Азман

Туреччина. Газета «DAILY SABAH»

Підпис під фото: «Місцевий житель дивиться на будівлю, пошкоджену під час вторгнення Росії в Україну, в Маріуполі, Україна, 16 квітня 2022 року».

Колонка зліва: «Росія собі постелила в Україні»

АМЕРИКАНСЬКИЙ вчений-неоконсерватор Роберт Каган каже, що «глобальна сила та вплив, які характеризували більшу частину епохи після холодної війни і досі керують світом», — це Сполучені Штати Америки, «єдина по-справжньому глобальна наддержава під час холодної війни». За словами Кагана, Америка з її безмежним багатством, могутністю та великими міжнародними союзами створила глобальну гегемонію. Він каже, що гегемонія була створена розпадом Радянського Союзу; це лише посилило глобальну гегемонію США.

Цей короткий абзац чудово резюмує, як злочинну війну, оголошену президентом Росії Володимиром Путіним Україні, спровокували НАТО (єдиною наддержавою та її численними міжнародними союзниками) і чому вона, ймовірно, не закінчиться найближчим часом.

Пан Каган зухвало пише у своїй статті Foreign Affairs (Ціна гегемонії), що США не намагалися заповнити вакуум, що утворився після розпаду Радянського Союзу; навпаки, країни Східної Європи, включаючи Україну, бачили в НАТО шлях втечі від російського та радянського імперіалізму. Вони думали, що союз із Вашингтоном врятує їх від російського ярма.

Колонка справа: «БЕЗЧОЛОВІЧНА» СИТУАЦІЯ В МАРІУПОЛІ, РОСІЯ ВИМАГАЄ ПОВНОГО КОНТРОЛЮ

Президент України Володимир Зеленський назвав ситуацію в Маріуполі “нелюдською” і закликав Захід негайно надати важке озброєння, оскільки Росія заявила, що контролює майже все стратегічне портове місто, і закликала його останніх захисників здатися. Москва заявила, що українські сили в місті мають скласти зброю до неділі після того, як тижні відносного спокою в Києві були перервані відновленими російськими авіаударами. Канцлер Австрії, перший європейський лідер, який особисто зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним з початку вторгнення, сказав, що, на його думку, російський президент вважає, що виграє війну в Україні.

Але на півдні спустошене місто Маріуполь стало символом несподівано запеклого опору України після того, як 24 лютого російські війська вторглися на територію колишньої радянської республіки.

Азія та Латинськая Америка

Індія. Газета «The Pioneer». Стаття: «Вимушені тікати з України студенти закликають уряд дозволити їм закінчити MBBS* в Індії»

Група студентів, які були змушені повернутися зі зруйнованою війною України до Індії, зібралася разом зі своїми батьками у Джантар-Мантарі у неділю, щоб наполягати на їхньому вступі до індійських медичних інститутів.

Близько 300 батьків та студентів з усієї країни в рамках Асоціації батьків студентів MBBS України (PAUMS) звернулися до уряду з проханням забезпечити зарахування евакуйованих до індійських інститутів для завершення їхньої освіти. Президент PAUMS Р.Б. Гупта повідомив представникам ЗМІ, що уряд планує прийняти цих студентів до Польщі, Угорщини та європейських країн, де плата за навчання набагато вища і більш-менш схожа на індійські приватні медичні коледжі. «Ми всі із сімей середнього класу, які не можуть дозволити собі гонорари. Тому ми зібралися тут, щоби просити прем’єр-міністра Нарендру Моді про розміщення цих дітей в індійських медичних коледжах», — сказав він.

Він сказав, що уряд має врятувати кар’єри, своїх дітей як вони врятували своє життя і повернули їх з України.

Гупта сказав, що асоціація батьків також зустрілася минулого тижня із головою Національної медичної ради Санджівом Шармою. “Він запевнив нас, що як тільки уряд дозволить, рада пристосує дітей”, – сказав Гупта.

Більшість індійських студентів, які змушені були покинути Україну, проходили курс MBBS;.

Раніше головний міністр Західної Бенгалії Мамата Банерджі звернулася до прем’єр-міністра із проханням допомогти студентам, які повернулися до Бенгалії з України. Вона звернулася до прем’єр-міністра з проханням гарантувати цим студентам вступ до індійських університетів та закінчення медичного навчання.

Національна медична комісія в повідомленні від 4 березня заявила, що іноземні випускники медичних вузів, стажування яких відкладено через невідкладні обставини, такі як війна, мають право пройти решту своєї інтернатури в Індії, але немає направлення для тих, хто навчається на початкових курсах.

* Бакалавр медицини та бакалавр хірургії

Японія. Газета «The Japan Times». Підпис під фото: «Сайру сортують у порту Ханасакі у Немуро, Хоккайдо, у вересні. Японська рибна промисловість потребує Москви за столом для щорічних переговорів, що стосуються таких продуктів, як лосось, водорості та тихоокеанська сайра, в одних із найбагатших рибальських угідь світу.

«Немуро затамував подих під час переговорів про рибалку. Місто, в якому Москва є ключем до виживання».

Японський рибалка Цуруюкі Хансаку ледве закінчив школу, як відсидів 10 місяців у радянській в’язниці, заарештований у морі на човні свого батька за лов тріски на території, яку росіяни вважали своєю територією.

Сівоволодий житель північного японського рибальського містечка Немуро, якому зараз 79 років, все ще перебуває в напрузі через вплив Москви на стан його сімейного рибальського бізнесу та його рідного міста.

Оскільки російсько-японські відносини руйнуються через кризу в Україні, жодна японська громада не відчула на собі його наслідки так, як Немуро, що далеко розкинулась від центра.

Цього разу занепокоєння викликає доля щорічних переговорів між урядами двох країн щодо встановлення квоти для Японії на вилов лосося та форелі, народжених у річці Амур.

Так звані лососево-форельні переговори проходять із 1957 року і зазвичай завершуються до березня, тому до традиційного початку сезону дрифтерного промислу 10 квітня залишаось достатньо часу. Але цього року їх ще не завершено.

Інсайдери японського уряду та галузі кажуть, що затримка є демонстрацією гніву Москви щодо економічних санкцій, які Токіо ввів разом зі своїми союзниками після вторгнення Росії до України.

Японська рибна промисловість також потребує зустрічі з Москвою за столом для проведення трьох інших щорічних переговорів, що стосуються таких продуктів, як ламінарія та сайра, деяких з найбагатших рибальських угідь світу. “Якщо ми не зможимо ловити рибу, ми не можемо тут жити”, – сказав Хансаку, чия компанія зараз переважно ловить і переробляє тихоокеанську сайру, у себе вдома минулого тижня. «Для нас це питання виживання.

«Щорічний сезон дрифтерного лову лосося та форелі у винятковій економічній зоні (ІЕЗ) Японії триває з квітня по червень. Токіо необхідний дозвіл Москви на вилов риби навіть у межах своєї ІЕЗ через взаємну угоду, яка надає права на рибу країні походження. Міністри уряду Японії не отримали оновленої інформації щодо продовження переговорів, які розпочалися п’ятий день у п’ятницю.

Економіка Немуро, міста з населенням 24 000 чоловік на далекому східному краю острова Хоккайдо, сильно залежить від Росії, як у плані риболовлі, так і через заходи російських човнів, незважаючи на десятиліття суперечок з приводу чотирьох островів у регіоні.

Після поразки Японії у Другій світовій війні Москва взяла під свій контроль острови, що тягнуться від Немуро, що Токіо досі вважає незаконною окупацією. Багато колишніх мешканців цих островів, відомих як Північні території в Японії та Південні Курили в Росії, поселилися в Немуро. Територіальне сварка — головна причина, через яку Японія і Росія досі не підписали повоєнний мирний договір.

Сайру сортують у порту Ханасакі у Немуро, Хоккайдо, у вересні. Японська рибна промисловість потребує Москви за столом для щорічних переговорів, що стосуються таких продуктів, як лосось, водорості та тихоокеанська сайра, в одних із найбагатших рибальських угідь світу.

Кувейт. Газета «Kuwait Times». Підпис під фото: «ХАРКІВ: Пожежники намагаються загасити пожежу в житловому будинку після обстрілу в центрі Харкова 17 квітня 2022 року на тлі російського вторгнення в Україну».

Стаття «Прем’єр-міністр України заявив у неділю, що стратегічне портове місто Маріуполь «не впало» і що оточені сили, які захищають місто від нападу Росії, «боротимуться до кінця». Прем’єр-міністр Денис Шмигаль говорив з кореспондентом ABC «Цього тижня» через кілька годин після того, як закінчився термін дії російського ультиматуму про здачу цих бойовиків, які засіли у схожому на фортецю металургійному заводі.

“Місто ще не впало”, – сказав він. «Є ще наші збройні сили, наші солдати. Тому вони боротимуться до кінця». На знак безвихідної ситуації, в якій опинилися оточені сили, президент України Володимир Зеленський заявив у суботу, що якщо вони будуть убиті, мирні переговори з Москвою будуть зірвані.

Президент Росії Володимир Путін уже заявив, що переговори зайшли в «глухий кут». Шмигаль заявив у неділю, що Україна хоче дипломатичного рішення, «якщо це можливо», але додав: «Якщо росіяни не захочуть переговорів, ми боротимемося до кінця, безумовно. Ми не здамося. «Ми не покинемо нашу країну, наші сім’ї, нашу землю. Ми боротимемося до кінця».

На питання про повідомлення про те, що Путін вважає, що Росія виграє війну, Шмигаль відповів – ні.

ОАЕ. Видання «Khaleej Times». Підпис під фото: «Прапор України висить на дроті перед багатоквартирним будинком, зруйнованим Росією в Маріуполі».

Заголовок: «Україна обіцяє захищати Маріуполь

Росіяни оточують групу бойовиків, що сховалися на металургійному заводі

Уругвай. «El Paus» Головний матеріал. «Урядова коаліція та ФА зіткнулися через засудження Росії».

Суперечки на міжнародному форумі через позицію кіршнеризму* та його союзників

Пропозиція, що засуджує Росію за її вторгнення в Україну, розділила урядову коаліцію та Широкий фронт на парламентській асамблеї EuroLat минулого тижня у Буенос-Айресі. Цей форум, який об’єднує законодавців з Європи та Латинської Америки, не зміг дійти консенсусу щодо голосування за жодною пропозицією, багато в чому через опозицію кіршнеризму.

Делегати Національної партії, Партії Колорадо та Відкритого Кабільдо, які були присутні на асамблеї Євролату, розкритикували той факт, що Широкий фронт приєднався до кіршнеризму і не підтримав пропозицію, що засуджує Росію, аналогічну пропозиції Організації Об’єднаних Націй, за яку проголосував Урувай.

На асамблеї Євролату було представлено чотири пропозиції. Першу просував іспанський депутат, який різко засудив російське вторгнення і вказав, що «міжнародне співтовариство забезпечить притягнення до відповідальності осіб, які вчинили військові злочини». У цього не було голосів, щоби пройти. Не набрала більшості і друга пропозиція, яка теж європейська, що засуджує Росію.

Паралельно група лівих партій у Латинській Америці виступила із власною ініціативою, яка засуджує «агресію» Росії проти України.

Оскільки жоден із трьох не мав більшості, європейці подали четверту пропозицію, засновану на декларації, що засуджує Росію, схваленої ООН. Це було те, що було найближче до відходу, але Кіршнеризм і Широкий фронт, серед інших груп, не підтримали його.

*Кіршнеризм -це лівоцентристський політичний рух

США та Канада

“The New York Times”. Підпис під фото: «Харків, Україна, у неділю, коли російські ракети продовжували обстрілювати місто. Москва прагне контролю над сходом України».

Заголовок: «ДОЛЯ МАРІУПОЛЯ ВИРІШУЕТЬСЯ НА БИТВІ НА СТАЛЕВИЙ ЗАВОД»

Останній рубіж України у критичному місті

Україна — Після кількох тижнів артилерійських обстрілів і бомбардувань російська облога найважливішого українського портового міста Маріуполя завершилася останньою битвою кількох тисяч українських військовослужбовців, що сховалися в сталеварному заводі, що розкинувся, тліючий, що примикає до моря. .

Росія дала українським бойовикам у Маріуполі до ранку неділі, щоб вони склали зброю або були «знищені». У неділю сили на заводі проігнорували крайній термін і українські офіційні особи пообіцяли, що не здадуться. У відповідь російський наступ посилився: містом потрапили ракети та бомби, а поряд із заводом відбулися нові атаки, заявили українські військові.

Зіткнення на сталеливарному заводі «Азовсталь» неподалік маріупольського порту стало останньою лінією оборони України, яка не дозволяє Росії захопити стратегічно важливий сухопутний міст між її цитаделлю в Криму та східною Україною, яку Росія щосили намагається контролювати. Захоплення Маріуполя стане великою перемогою Росії, яка посилить її прагнення панування на сході України, відріже важливий український порт і зміцнить бойовий дух російських військ.

Але українські офіційні особи заявили в неділю, що боротьба за Маріуполь не закінчена, яка на два місяці скувала російські війська та ресурси, гостро необхідні в інших місцях.

“Місто досі не впало”, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі ABC News в ефірі.

Перша колонка справа: «Жорстокість загарбників має глибоке коріння»

На фотографії з київського передмістя Бучі, Україна, жінка стоїть у дворі будинку, закриваючи рукою рот від жаху, перед нею розкидані тіла трьох мертвих цивільних. Коли Асет Чад побачила цю фотографію, вона почала тремтіти і повернулася на 22 роки назад.

У лютому 2000 року вона зайшла у двір свого сусіда в Чечні й побачила тіла трьох чоловіків та жінки, у яких неодноразово стріляли на очах у її 8-річної дочки. Російські солдати підмітили їхнє село і вбили щонайменше 60 людей, зґвалтували щонайменше шістьох жінок і пограбували золоті зуби жертв, виявили спостерігачі з прав людини.

«У мене найстрашніші спогади», — сказала в телефонному інтерв’ю пані Чад, яка зараз живе в Нью-Йорку. «Я бачу саме те, що відбувається: я бачу ту саму армію, ту саму російську тактику, яку вони використовують, дегуманізуючи людей».

Жорстокість війни Москви з Україною має дві різні форми, знайомі тим, хто бачив російські військові дії в інших місцях.

Існує програмне насильство, яке здійснюють російські бомби та ракети проти мирних жителів, а також військових об’єктів, покликане деморалізувати так само, як і поразку. Ці атаки нагадують про знищення з повітря столиці Чечні Грозного в 1999 і 2000 роках і опорного пункту сирійських повстанців Алеппо в 2016 році.

А ще — жорстокість окремих солдатів і підрозділів, жахи Бучі, схоже, походять безпосередньо з побоїв покоління тому в селі пані Чад Нові Алді.

Загибель цивільного населення та злочини, скоєні солдатами, фігурують у кожній війні, не в останню чергу в тій, що воювали Сполучені Штати протягом останніх десятиліть у В’єтнамі, Афганістані та Іраку.

Завжди було важко пояснити, чому солдати чинять звірства, або описати, як накази командирів, військова культура, національна пропаганда, розчарування на полі бою та індивідуальна злоба можуть об’єднатися, щоб створити такі жахи.

Однак у Росії подібні дії рідко розслідуються чи навіть визнаються, не кажучи вже про покарання.

Видання «WP». Підпис під фото: ВГОРУ: Жителі Маріуполя, Україна, стоять у неділю у дворі житлового будинку, зруйнованого під час війни з Росією. СПРАВА: Проросійські війська ведуть танки під Маріуполем у неділю. Прем’єр-міністр України заявив, що її збройні сили «боротимуться до кінця» проти російських окупантів у південному портовому місті».

Заголовок головного матеріалу: «Найближчим часом очікується захоплення Маріуполя росіянами»

  • Остання облога у важливому портовому місті
  • Контроль стане поворотним моментом в Україні

Українські сили проігнорували вимоги Росії здатися в ключовому портовому місті Маріуполі до крайнього терміну в неділю, хоча ситуація виглядала безрадісною, оскільки сили залишалися вкритими в розбомбленому місті, де десятки тисяч мирних жителів, що застрягли, важко отримують доступ до предметів першої необхідності.

Аналітики очікують, що Росія незабаром захопить спустошене місто, переорієнтувавши свою військову міць на східний регіон України після невдалої спроби захопити столицю Київ.

Битва за контроль над східними та південними містами є останнім етапом війни, що триває вже восьмий тиждень, оскільки Росія намагається зміцнити свій контроль над територією, що забезпечує стратегічно важливі точки доступу до Чорного моря і надалі. Тим часом українські лідери у недільних програмах новин закликали до додаткової підтримки США.

Офіційні особи заявили, що обложені міста, включаючи Маріуполь, залишаються під їх контролем, але описали умови як дедалі тяжкі.

«Місто досі не впало», — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у неділю у програмі «Цього тижня» на каналі ABC. «Є ще наші збройні сили, наші солдати. Тому вони боротимуться до кінця».

Росія дала українським силам у Маріуполі крайній термін – 6 ранку за місцевим часом у неділю (23:00 за східним часом у суботу) для капітуляції. Росія заявила, що транслює свої накази кожні 30 хвилин протягом ночі та пообіцяла гарантувати життя тим, хто складе зброю протягом п’яти годин відразу після крайнього терміну, повідомляють державні ЗМІ.

Газета «The Los Angeles Times»

Підпис під фото 1: «У ЦЕНТРІ Харкова українські військовослужбовці тікають у прикриття під час обстрілів, які, за словами чиновників, загинули п’ятеро людей і десятки отримали поранення. Шеф Chef José Andrés’ повідомив, що четверо її співробітників отримали поранення».

Підпис під фото 2: «УКРАЇНЦІ на богослужінні в церкві Серафима Саровського

були переважно жінки. Церква розташована на околиці східного міста Слов’янська».

Заголовок: «Подих спокою серед війни Оскільки бої наближаються, Вербна неділя в православній церкві надає розраду навіть тим, хто зазвичай не ходить»

Заголовок: «Українці не здаються в обложеному Маріуполі»

Газета «WSJ» Підпис під фото: «СВЯТИЙ ДЕНЬ: Неділя була православною Вербною неділею в Україні; Меса у Михайлівському Золотоверхому монастирі у Києві»

Головний матеріал: «Росія та Україна нарощують сили для нового етапу на Сході».

Дії на сході України та навколо неї останніми днями готують ґрунт для нової фази наступу Москви, яка, ймовірно, сильно відрізнятиметься від тих боїв, які характеризували останні два місяці.

Цього разу збройні сили двох країн діятимуть на відкритій місцевості, яка добре підходить для масованих сил та бронетехніки. Російські війська також боротимуться в безпосередній близькості від своїх баз на заході Росії, що дає їм короткі шляхи постачання, а на території їхніх командирів краще обізнані. У перші тижні війни Україні вдалося завадити наступу росіян на Київ та інших частинах півночі країни, використовуючи невеликі підрозділи, озброєні протитанковою зброєю, для засідки на непідготовлені російські колони.

Майбутні битви, швидше за все, будуть традиційнішими.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

тиждень, що російські війська змінюють свою стратегію. Вони зміцнюють свої сили, щоб ще більше наступати» на сході.

“Зараз можна майже сказати, що це абсолютно нова війна”, – сказав генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній командувач сухопутних військ США в Європі, який передбачає “класичний наступ сталлю на сталь з важкою вогневою міццю”.

Західні офіційні особи та військові експерти заявили, що головна мета Росії — спробувати відрізати деякі з найкращих сил України, які розташовані навпроти окупованих Росією районів Донбасу на південному сході України.

Для цього російські війська просуваються на південь із району біля Харкова, а також, як очікується, будуть просуватися північ від Маріуполя, якщо вони завершать захоплення цього портового міста на Азовському морі.

Українські сили намагаються завадити наступу росіян з півночі, неодноразово завдаючи ударів по російським військам у районі Ізюму, і відчайдушно намагаються утримати Маріуполь.

Колонка: «Маріуполь відкидає заклики Москви»

Відмовтеся від тиску на капітуляцію, оскільки Зеленський каже, що штурм закінчить мирні переговори.

Канада. Газета «The Free Press» Підпис під фото: «Місцевий житель дивиться на житловий будинок, пошкоджений російською артилерією.

Заголовок: Солдати кидають виклик російському ультиматуму здатися або загинути. Маріуполь зараз боротьба до кінця»

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22
  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі закриють на ремонт узвіз Віталія Блажка (Марінеско): багато автобусів та трамваїв змінять маршрути

На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More

2024-11-22