Засуджені в Одесі ув'язнені прямо з колонії обманювали українців, продаючи чужі автомобілі або виманюючи гроші на лікування.
Про це повідомили у поліції Одеської області.
В Одесі поліцейські викрили дві шахрайські схеми, які використовували у колонії ув’язнені для заволодіння грошима українців.
Зловмисники діяли за допомогою мобільних телефонів, видаючи себе за продавців чужих автомобілів чи старих знайомих, яким потрібні засоби для лікування.
Працівники карного розшуку встановили, що група людей, засуджених в Одесі до позбавлення волі за майнові злочини, відбуваючи покарання, на шлях виправлення не стали, а вдалися до протиправного способу заробляння легких грошей.
Одна із схем зловмисників полягала в тому, що вони розміщували в соціальних мережах чужі оголошення про продаж автомобілів, а коли знаходили покупців, домовлялися про доставку транспортних засобів до них додому за умови, що ті надішлють кошти на бензин.
Громадян, які погоджувалися на умови правопорушників і пересилали їм гроші, продовжували обманювати, наприклад, пропонуючи додатково придбати нові олії в двигун або просячи гроші на ремонт автомобіля, що нібито зламався в дорозі.
Ще одна шахрайська схема ув’язнених полягала в тому, що вони телефонували людям, входили в довіру до них, представляючись давніми знайомими, і просили позичити гроші нібито на лікування.
Правоохоронці провели санкціоновані обшуки у місцях відбування покарання зловмисників, вилучили мобільні телефони банківські картки, чорнові записи та інші речові докази протиправної діяльності.
Наразі проводиться розслідування провадження, розпочатого за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України.
Йдеться про шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Поліцейські встановлюють повне коло постраждалих, тому звертаються до громадян, які, можливо, стали жертвами цих шахрайських схем із проханням повідомити про це поліцію.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Також у поліції попереджають: щоб не потрапити у подібні пастки віртуальних шахраїв, не надсилайте нікому гроші, доки не отримаєте товар і не переконаєтеся в тому, що адресат – саме та людина, про яку ви думаєте і їй справді потрібна допомога.
Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що ув’язнені в одеському СІЗО оформляли собі виплати для переселенців.
З приходом весни все більше одеситів починають замислюватися не лише про оновлення гардеробу, а й… Read More
На Соборній площі «зник» інклюзивний дитячий майданчик. Працює техніка, територія огороджена, об’ява «Обережно, демонтаж!» відповідає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня, близько 20:00 у Кривому Розі стався ракетний обстріл, внаслідок якого загинуло… Read More
У суботу, 5 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
В Одеській міській раді розглядають можливість створення єдиного департаменту шляхом об’єднання департаменту земельних ресурсів та… Read More
Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More