Одеські зеки займалися телефонним та інтернет шахрайством: як вони це робили? (відео)

Засуджені в Одесі ув'язнені прямо з колонії обманювали українців, продаючи чужі автомобілі або виманюючи гроші на лікування.

Про це повідомили у поліції Одеської області.

В Одесі поліцейські викрили дві шахрайські схеми, які використовували у колонії ув’язнені для заволодіння грошима українців.

Зловмисники діяли за допомогою мобільних телефонів, видаючи себе за продавців чужих автомобілів чи старих знайомих, яким потрібні засоби для лікування.

Працівники карного розшуку встановили, що група людей, засуджених в Одесі до позбавлення волі за майнові злочини, відбуваючи покарання, на шлях виправлення не стали, а вдалися до протиправного способу заробляння легких грошей.

Одна із схем зловмисників полягала в тому, що вони розміщували в соціальних мережах чужі оголошення про продаж автомобілів, а коли знаходили покупців, домовлялися про доставку транспортних засобів до них додому за умови, що ті надішлють кошти на бензин.

Громадян, які погоджувалися на умови правопорушників і пересилали їм гроші, продовжували обманювати, наприклад, пропонуючи додатково придбати нові олії в двигун або просячи гроші на ремонт автомобіля, що нібито зламався в дорозі.

Ще одна шахрайська схема ув’язнених полягала в тому, що вони телефонували людям, входили в довіру до них, представляючись давніми знайомими, і просили позичити гроші нібито на лікування.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки у місцях відбування покарання зловмисників, вилучили мобільні телефони банківські картки, чорнові записи та інші речові докази протиправної діяльності.

Наразі проводиться розслідування провадження, розпочатого за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України.

Йдеться про шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Поліцейські встановлюють повне коло постраждалих, тому звертаються до громадян, які, можливо, стали жертвами цих шахрайських схем із проханням повідомити про це поліцію.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Також у поліції попереджають: щоб не потрапити у подібні пастки віртуальних шахраїв, не надсилайте нікому гроші, доки не отримаєте товар і не переконаєтеся в тому, що адресат – саме та людина, про яку ви думаєте і їй справді потрібна допомога.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що ув’язнені в одеському СІЗО оформляли собі виплати для переселенців.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19