На щиті монумента “Батьківщина-Мати” у Києві почали демонтаж герба радянського союзу — символу пережитої епохи. В українському суспільстві сприйняли цю новину по-різному. Люди емоційно обговорюють заміну герба СРСР на тризуб.
На щиті зображено герб СРСР, що на сьогодні зі зрозумілих причин є неприйнятним.
У питанні необхідності заміни радянського символу на щиті на новий, із зображенням тризуба – малого Герба України, думки громадськості розійшлися.
Важливо наголосити: ті, хто проти заміни – вони проти заміни саме зараз. Щоб під час війни гроші не витрачати на будь-що, крім фронтових потреб. Гроші це справді чималі – 28 мільйонів гривень. І хоча з бюджету на заміну герба не витрачено жодної копійки, все це лише від спонсорів, багато хто все одно не задоволений. І зрозуміти їх нескладно.
Редколегія газет «Одеське життя» та «На пенсії» пропонує вирішення проблеми. І вже поділилася ним в офіційному зверненні до голови Нацбанку України Андрія Пишного. Зрозуміло, ділимося зі своїми читачами.
Річ в тому, що НБУ має великий і унікальний досвід карбування монет з нержавіючої сталі. Адже ми пам’ятаємо 1-2- та 5-копійчані українські монети. Так от, уся нержавіюча сталь з герба на щиті має потрапити у господарські руки НБУ і перетворитися на пам’ятні монети.
Це має бути лімітована серія монет. До кожної – паспорт з унікальним номером, сертифікат автентичності: мовляв, у її металі жодних домішок, лише нержавіюча сталь з демонтованого герба.
Немає і не може бути ані найменшого сумніву в тому, що ще до своєї появи ці монети стануть нумізматичною рідкістю, предметом бажання безлічі колекціонерів, безлічі українців з діаспор по всій планеті.
Демонтаж, який уже розпочався, – це дороге задоволення. Як мінімум 28 мільйонів, витрачених на демонтаж щита, зможе повернути НБУ. А можливо, й віддасть їх на потреби української армії.
Про динаміку подій та реакцію НБУ на вищевикладену ідею газет «Одеське життя» та «На пенсії» ми обов’язково повідомимо наших читачів.
Пам’ятник Батьківщині-Матері у Києві – це п’ята за величиною статуя у світі. Відкрито її було в 1981 році. Загальна висота монумента разом з мечем становить 102 метри. Сама скульптура досягає 62 метрів, а її постамент – 32 метри. Загальна вага споруди перевищує 450 тонн. З них 9 тонн важить меч у правій руці та ще 13 тонн – щит у лівій руці.
Редколегія газет «На пенсії» та «Одеське життя»
Сьогодні все більше власників свійських тварин шукають способи оптимізувати здоров'я своїх вихованців, переходячи до цілісного… Read More
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 6 липня 2025 року, в… Read More
Одеський Міський сад знову став свідком живого концерту. Просто неба, біля нашої витонченої ротонди, лунали… Read More
У Чорному морі з'явилася смертельно небезпечна риба – тетраодон (відомий також як фугу). Цей хижак… Read More
Продовжуємо розповідати про цікаві історичні одеські кафе та ресторани. Цього разу вирішили відправитися в Аркадію.… Read More
Через спекотну погоду на автомобільних дорогах Одеської області введено тепловий режим: рух вантажних автомобілів обмежений. Read More