Вже близько місяця в Україні екстрені та віялові відключення світла. А без електроенергії, як відомо, ми залишаємось без тепла, води, зв'язку та навіть газу. Редакція «Одеського життя» продовжує ділитися порадами зі своїми читачами, як вижити у такій ситуації. На цей раз ви дізнаєтеся, як розігріти їжу без газу, які свічки найбезпечніші і який пауербанк вибрати для свого смартфона.
Відключення світла важко переносити людям, котрі живуть у будинках з електричною плитою або насосом, тому газова колонка теж не працюватиме. Для розігріву їжі та води багато хто радить використовувати примуси та туристичні пальники. Однак, давайте на чистоту, такі штуки невигідні у використанні. Один газовий балончик коштує щонайменше 90 гривень, і вистачає його на один раз. Ділимося досвідом одеситів, які обійшлися без газового примусу.
Такий варіант розігріву їжі та підігріву води радять одесити у соціальних мережах. Коли в місті немає світла, їм на допомогу приходять парафінові свічки: на дно глибокоїзалізній мисці ставшият кілька свічок, а зверху встановлюютьіють ришітку для гриля. Ось і все, саморобна плита готова.
— Щоб свічки краще нагрівали їжу, на стіл можна поставити чотири або три звичайні склянки, на них ришітку, під неї свічечки, а зверху решітки мисочку.
Але свічки все ж таки дуже довго гріють, їх тепло лягає нерівномірно. Наприклад, яєчню зробити важко — вона пригоряє, а ось голубці добре розігрілися, через свій сік не підгоріли, — розповів нам Володимир.
— Для ідеального прожарювання яєць потрібно взяти чотири свічки та обов’язково тонку сковорідку (фото 2 від Іллі). Чекати довго доведеться, але якщо захотіти, яєчню ви таки на сніданок отримаєте, — ділиться власним досвідом Ілля.
А ось, що розповіли інші одесити в особистій розмові:
— Я хотіла б з вами поділитися лайфхаком, як розігріти їжу, але його не буде. Вдома все на електриці. Пощастило, що керуюча компанія має генератори, від якого працює ліфт, є вода і світло на першому поверсі. Туди ходжу гріти чайник, — поскаржилася Олександра.
— Ми з чоловіком живемо за графіком ДТЕКу. Чекаємо на світло, і тоді давай все встигати. Коли в нашому «модному» будинку немає світла — немає нічого, зате який вид на море, — поділилася Дарина.
— У нас поки що немає світла, немає води. Немає води та світла – немає проблем!, – посміхається Анастасія.
— А в нас удома плита з газом. Тому ми «не з такої сім’ї, ми з багатої», — сміється Сашко.
А ось інші одесити пропонують фламбування страв — приготування їжі в живому вогні. Так робили у країнах Європи ще у ХІV столітті. Сьогодні цей прийом часто використовують шеф-кухарі високої кухні. Вони поливають готову страву (м’ясо, рибу, овочі та фрукти) коньяком, віскі, горілкою або іншим міцним алкоголем і підпалюють. Спирт швидко вигоряє, а страва набуває рум’яної скоринки та незвичайного смаку. З відключенням світла винахідливі одесити вже давно використовують такий спосіб для підігріву фабричних виробів, наприклад, сосисок. Одну-дві столові ложки алкоголю та страву від шеф-кухаря готове.
Щоб розігріти їжу без світла та газу, використовуйте сухий спирт. Такий варіант дозволить закип’ятити воду, посмажити яєчню або розігріти готову страву. Однак будьте обережні: під час горіння може виділятися кіптява, тому після використання відразу провітрюйте приміщення. Разом із сухим спиртом бажано купити складний металевий пальник — ціна близько 60 гривень. Якщо купити пальник немає можливості, зробіть його самі: візьміть консервну банку з низькими бортиками, пробийте в ній цвяхом більше отворів (для притоку повітря). Покладіть туди сухий спирт і помістіть на дно низької каструлі, заздалегідь застеливши його фольгою, складеною в кілька разів. Підпаліть спирт, каструлю накрийте гратами для гриля, зверху встановіть ємність для приготування їжі з тонким дном. Під час придбання сухого спирту звертайте увагу на його склад. Найбезпечнішими є варіанти на основі уротропіну та парафіну.
Ціна — від 50 гривень за пачку.
Такий вид пальника ви могли бачити під час уроків хімії. Це маленька скляна або залізна банка для горіння рідкого палива, через яку пропущено гніт. Гніт підпалюється та утворюється вогонь. На спиртівці можна нагріти невелику кількість води, але вистачить для приготування їжі або чаю.
Ціна — від 100 гривень за штуку.
Розігріти їжу можна у спеціальних пакетах. Як це працює? У пакет міститься їжа в упаковці, судочці або залізній банці і заливається трохи води. При контакті хімічного елемента з водою в пакеті утворюється парова лазня, яка протягом 15 хвилин нагріває страву до 55 градусів.
Ціна – від 120 гривень за 4 штуки.
При виборі свічок звертайте увагу не тільки на їх розмір та товщину. Потрібно ще дивитися на гніт свічки. Чим товщі свічка, тим товстішим повинен бути її гніт. Він має бути видно з двох країв свічки.
Свічки бджолиного воску найбезпечніші для повсякденного використання. Віск не горить, а плавиться, не виділяє неприємний запах і не залишає кіптяву. Зверніть увагу, якщо на свічці є горизонтальні тріщини і вона кришиться, у її складі понад 30% парафіну. Найтонша свічка, наприклад, церковна горітиме годину-півтори.
Ціна – від 15-30 гривень за штуку.
Свічки з рослинного воску, їх ще називають стеаринові, виготовляють з пальмової, соєвої та кокосової олії. Вони матові, а після згоряння утворюють прозорий шар із малюнком, схожим на сніжинки. Ці свічки при горінні виділяють концентрований аромат, тому краще використовувати їх у великих приміщеннях. Найтонші свічки горять до 45 хвилин.
Ціна – від 15 гривень за штуку.
Парафінові свічки зазвичай найдоступніші, але можуть бути небезпечними для здоров’я. Парафін є продуктом переробки нафти, тому при горінні свічки можуть виділяти канцерогенні речовини та токсини. Якщо свічка виготовлена їх погано очищеного парафіну, тим більше кіптяви і більш нерівномірне полум’я. Після використання таких свічок необхідно провітрювати приміщення. Час горіння тонкої свічки – півгодини.
Ціна – від 14 гривень за штуку.
Гелієві свічки роблять із мінеральних масел або синтетичних вуглеводнів. Вони безпечніші за ті, що зроблені з технічного парафіну. Мінус у таких свічках у тому, що їх розбавляють декоративними наповнювачами та ароматизаторами, які при згорянні можуть виділяти неприємний запах. Час горіння – близько 4 годин.
Ціна – від 40-60 гривень за штуку.
Щоб свічка горіла довше?
Якщо запалити свічку, що лежала при кімнатній температурі, вона горітиме на півгодини швидше за свічку, яку на добу поклали в холодильник або в будь-яке холодне місце.
Отже, пауербанк сьогодні найнеобхідніше у нашому житті. Зручна переносная зарядка може підтримувати заряд мобільного телефону та планшета, тоді навколо повний блекаут.
Якщо вам потрібно іноді заряджати свій гаджет, можна використовувати пауербанк потужністю від 3000 до 5000 мАг (мільямпер на годину). > А ось для тривалої відсутності світла, і для тих, хто перебуває в дорозі, краще розглядати пауербанки, які мають високий заряд — від 10000 до 50000 мАч. Така ємність дозволяє кілька разів заряджати смартфон, планшет чи навіть ноутбук.
Враховуйте, що заявлена ємність акумуляторів пауербанку на менше на 10-20%. І перед тим, як придбати зарядний пристрій, скористайтеся наступною формулою: помножте ємність акумулятора свого гаджета на 1,5 і розділіть ємність батареї повербанка на отриману цифру. Наприклад, середня ємність акумулятора в смартфоні – 2300 мАг, а повербанка – 10000 мАг. Тоді, 10000 мАг: (2300 * 1,5) = 2.89. У результаті виходить, що ємності пауербанку вистачить на дві зарядки смартфона на 100% та одну на 89%.
Зовнішній вигляд пристрою також важливий. Пауербанк із металу дозволить довго зберегти робочий стан акумулятора. Але найчастіше зарядний пристрій роблять із пластику. Це здешевлює виробництво та зменшує вагу, але не захищає при падінні. Але є варіанти прогумовані для максимального захисту. Вибирати краще за них.
Відразу після покупки повністю зарядіть пристрій. Після цього підключіть гаджет, який хочете зарядити. Пауербанк повинен відразу приступити до зарядки, знак дасть індикатор заряду, що загорівся. Якщо заряд не пішов, вимкніть і знову увімкніть пауербанк. Яскравість індикатора заряду повинна знижуватися при розрядженні пристрою. Коли гаджет повністю зарядиться, заряджання автоматично вимкнеться.
Ціна на 3000 мАг – від 350 гривень, 10000 мАг – від 800 гривень, 50000 мАг – від 2500-3000 гривень.
Без світла та газу: як розігріти їжу, вибрати свічки та пауербанк? | Новини Одеси
Редакція «Одеського життя» продовжує ділитися порадами зі своїми читачами, як розігріти їжу без газу та світла, які свічки та пауербанк придбати – Одеське Життя
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More