Статті

Всесвітній день без тютюну: як одесити ставляться до куріння у громадських місцях? (відео)

31 травня за ініціативи ВООЗ відзначають Всесвітній день без тютюну, щоб привернути увагу до проблем куріння. «Одеське життя» поцікавилося у перехожих, чи курять вони, як ставляться до закону про заборону куріння в громадських місцях і чи роблять зауваження тим, хто курить поряд із ними.

Кирило: «Я не курю й не дуже хочу пробувати. До курців я ставлюся абсолютно байдуже. Якщо біля мене хтось курить, я просто відходжу убік, бо запах цигарок не дуже приємний. Зауважень я не роблю, бо не хочу вступати в конфлікт. Хоча, в принципі, зробити зауваження курцю – абсолютно нормально. Близьких кинути палити я б не переконував, це їхня суб’єктивна думка. Але все залежить від того, як вони хочуть прожити своє життя, бо, безумовно, куріння впливає на здоров’я та загальний емоційний стан».

Данило: «Якщо люди курять – це їхнє діло. Вони самі собі наносять шкоди. Загалом, куріння шкідливо. Я не курю, але іншим людям, які курять поруч, не робитиму зауваження, бо мені байдуже. Закон про заборону куріння в громадських місцях, на мою думку, – це маячня. У нас вільна країна – чого не можна курити там, де хочеш? Звісно, головне, щоб куріння нікому не заважало, проте якщо сидить якийсь тип і каже: «Навіщо ти куриш біля мене?!», то він дебіл».

Наталія Миколаївна: «Я не курю й ніколи не курила. Натомість тато з дитинства курив «Біломорканал». Пам’ятаю, я йому ці цигарки бігала купувала по 22 копійки. І, будь ласка, у 60 років у нього виявили рак носоглотки. У нас за чоловічою лінією є такі негативні приклади. Дідусь мав рак легень – курив з дитинства, дядько – рак бронхів, теж усе життя курив. Може завдяки цим показовим історіям у мене ні син, ні чоловік не курять. Я до курців ставлюся нейтрально, якщо вони не палять у моїй присутності. Іноді я роблю зауваження у таких випадках, іноді просто йду і все. Більшість людей зазвичай на зауваження реагують нормально. А закон про заборону куріння у громадських місцях у нас часто не виконується. Особливо у кафе, там, де літні майданчики, буває навіть написано «зона для некурців», а там сидять та курять. Навіть ці електронні сигарети, які замінюють справжні, вони теж містять нікотин. Все це досить неприємно».

Віктор Іванович: «Курити я спробував уже у 8 класі, і так курив до 22 років. Відслужив армію, вступив до морського училища, і треба було, як водолазу, проходити медкомісію в барокамері. Я вирішив: «Що ж це за водолаз, якщо він курить?» У водолаза легені мають бути здоровими, тож я вирішив кинути. Дякувати Богу, вже більше 50 років не курю, і не тягне. Тяжко було не курити десь перші півроку. Потім я почав вахту на судні зі штурманом, а він теж не курив. Так я й кинув. Все залежить від колективу. Два сини в мене, і жоден не курить, бо змалку займаються спортом».

Вікторія: «Я не курю, але вважаю, що це особистий вибір кожного. Я прихильниця поділу зон для куріння в громадських місцях, оскільки мені некомфортно перебувати в приміщенні з людьми, що димлять. Якщо поряд зі мною куритимуть, я зроблю зауваження, навіть якщо це електронна сигарета, тому що вони теж бувають дуже різні – деякі мають дуже неприємний запах. Я за те, щоб було комфортно всім».

Роман: «Я раніше не курив. Коли хтось димів прямо поряд зі мною, я міг або сам відійти, або попросити відійти. Але нещодавно я звик до електронних сигарет. Оточення з часом все одно впливає на людей: у мене друзі, що трішки курять, тому і я «присів» на електронки. Спочатку це допомагало задовольнити свої потреби в плані дофаміну, а потім почало переходити в залежність, так що треба її позбуватися. Я думаю, протягом місяця все-таки кину, бо здоров’я псується, звісно. Я відчуваю наслідки і на тіло, і на мозок, навіть якщо не довго курю».

Світлана Михайлівна: «Я лікар, і ніколи у житті не курила. Я противник тих, хто палить. Ці люди не зберігають своє здоров’я – це раз. По-друге, вони заважають оточенню, тому що ми дихаємо тим нікотином, який виходить із цигарок. Якщо поряд зі мною курять, я можу зробити зауваження, але в культурній формі, тому що іноді у нас люди відповідають дуже грубо: «Не ваша справа». Або, припустимо, цигарку викурили та викинули на асфальт. Уявляєте, як некрасиво? Я вважаю, що треба не курити, а займатися спортом, незважаючи на вік. Я ось вранці роблю зарядку, по обіді ходжу скандинавською ходьбою та бережу своє здоров’я. Тож киньте курити та займіться фізкультурою!»

Share

Останні статті

  • Новини

Анекдот дня: що з’явилося вранці на асфальті в одеському дворику

Доброго ранку, читачі! Новий день настав, і ми раді запропонувати вам порцію свіжих і кумедних… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Ціни на Привозі 20 вересня: «Кращих помідорів не буває!»

Привоз у другій декаді вересня: то тепліше, то холодніше, то дощик, то сонечко. І люди… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

День рису та вина «Гренаш»: що ще святкують 20 вересня

Що святкують в Україні та світі 20 вересня. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Що відзначає церква 20 вересня: свята, вшанування святих, прикмети та чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 20 вересня. Розповідаємо, пам'ять яких святих шанують православні віряни цього дня, в… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Магнітні бурі: якою буде сонячна активність у п’ятницю, 20 вересня

Магнітна буря пішла на спад. Сьогодні сонячна активність не матиме істотного впливу на метеозалежних людей. Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19