Одеські історії: як в Одесі починалося театральне життя та з’явився перший театр

10 лютого 1805 року в Одесі відбувся перший виступ польської професійної театральної трупи. Це стало початком літопису одеського театру. Перед тим усі театральні трупи, які виступали в Одесі, були аматорськими.

Перші театральні вистави у Південній Пальмірі стали давати ще на початку ХІХ століття. Але оскільки театрів в Одесі ще не було, вистави проходили на площах та базарах, у магазинах і навіть коморах. Сцена була імпровізованою – на вільному просторі встановлювали бочки, а на них клали дошки, на яких розміщувалися декорації та виступали актори.

В 1803 одеський градоначальник герцог Рішельє відправив до Петербурга прохання про виділення місту коштів для будівництва церкви, митниці та театру. Після того як було отримано дозвіл на будівництво «храму мистецтв», Одеса стала третім «театральним» містом імперії після Москви та Санкт-Петербурга.

Цього ж року в Одесі відбулася і перша оперна вистава. Солдатський гурток любителів мистецтва при Одеському військовому гарнізоні показав на імпровізованій сцені в казармах комічну оперу Аблесімова на музику Соколовського «Мельник-чаклун, ошуканець і сват». А за два роки у місті з’явився і італійський театр — аматорська оперна трупа, яка давала вистави для одеситів. Багато років такі вистави становили чи не єдину розвагу для поки що нечисленного населення міста.

У червні 1808 року в газеті «Московские публичные ведомости» з’явилося оголошення, яке дав перший директор споруджуваного театру Іван Рено. У тексті оголошення був «виклик усім охочим грати на одеському театрі», однак уточнювалося, що в місті цінують тільки справжніх майстрів своєї справи.

А через п’ять років після першого виступу професійних польських акторів — 10 лютого 1810 року відбулося урочисте відкриття першого театру в Одесі (його наступником вважається Одеський оперний) і вистава, присвячена цій знаменній події.


Скільки поверхів в Оперному театрі та де в Одесі Фраєр-штрассе та Тріумфальна арка

Share

Recent Posts

  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21