Всі ми вибираємо розваги на свій смак: хтось воліє подорожі, інші божеволіють від театрів, треті люблять кіно. Проводити своє дозвілля у кінотеатрах чи за переглядом улюбленого серіалу стало давно звичкою, від якої нам важко відмовитись. І сьогодні важко уявити людину, яка б не проводила час за переглядом будь-якого кінофільму. А цього дня, 28 грудня, – неофіційне свято як кінематографістів, так і любителів кіно.
Міжнародний день кіно відзначається 28 грудня, починаючи з 1895 року, коли вперше було організовано платний кіносеанс у підвалі «Гран-кафе» на бульварі Капуцинів у Парижі. Після театру новий вид виразного мистецтва справив на перших глядачів справжній фурор. І двоє братів-винахідників із сім’ї Люм’єр отримали патент на дивну річ під назвою синематограф.
До речі, багато хто вважає, що перший кінофільм – це «Прибуття поїзда», але це не зовсім так – найпершим «блокбастером» став 46-секундний документальний короткометражний фільм «Вихід робітників з фабрики», знятий біля воріт фабрики братів Люм’єр у Ліоні. Вперше його було показано 22 березня 1895 року на конференції, присвяченій французькій фотопромисловості. А велика прем’єра із поїздом відбулася саме 28 грудня 1895 року. Декорацією послужив справжній вокзал Ла Сіота, а як актори були представлені статисти. Впевнені в успіху свого творіння, брати вирішили брати плату за вхід.
Ефект від новинки був крутішим, ніж сучасний 3Д – люди в паніці залишали свої місця і тікали геть, боячись потрапити під колеса поїзда, що прибуває.
Річницю цієї події і було вирішено відзначати як День кіно.
Із самого початку фільми мали змогу дивитися лише французи. Але згодом їхня слава і популярність стали зростати, і різні країни потроху стали переймати досвід і вигадувати свої винаходи, додаючи їх до синематографу. І згодом кіно вийшло за масштаби Франції та підкорило весь світ.
Спочатку синематограф був німим – звукове кіно винайшли кількома десятиліттями пізніше.
Нинішнє кіно зовсім не схоже на твори знаменитих французьких братів. У цій індустрії постійно відбуваються зміни, вона зростає та розвивається. Іноді кіноіндустрія вражає своїми геніальними новинками, і ми з радістю їх спостерігаємо. Більшість кінокартин розрахована на широку публіку та змушує зацікавитися ними людей із різних верств суспільства.
Зараз ми дивимося фільми не лише у кінотеатрах, а й сидячи вдома на улюбленому дивані. У нашому світі є можливість переглядати улюблені фільми по комп’ютеру, різним гаджетам і великим плазмовим телевізорам.
І цього дня можна привітати з професійним святом усіх, хто має відношення до кіно, та побажати їм удачі та успіхів у творчому шляху. Адже завдяки цим людям ми щодня можемо з вами дивитися улюблені фільми та насолоджуватись новинками кінопрокату.
Білу кашу у родині Надії Адамової люблять усі. Колись цю кашу готувала її мама. Від… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, в Одесі на території парку Перемоги заплановано проведення… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More
5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More
На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More
Біля фонтану у Міському саду фотографуються. Звична картина. А ще люди фотографують і сам фонтан.… Read More