Статті

Сьогодні, 28 грудня, День народження кіно

Всі ми вибираємо розваги на свій смак: хтось воліє подорожі, інші божеволіють від театрів, треті люблять кіно. Проводити своє дозвілля у кінотеатрах чи за переглядом улюбленого серіалу стало давно звичкою, від якої нам важко відмовитись. І сьогодні важко уявити людину, яка б не проводила час за переглядом будь-якого кінофільму. А цього дня, 28 грудня, – неофіційне свято як кінематографістів, так і любителів кіно.

Міжнародний день кіно відзначається 28 грудня, починаючи з 1895 року, коли вперше було організовано платний кіносеанс у підвалі «Гран-кафе» на бульварі Капуцинів у Парижі. Після театру новий вид виразного мистецтва справив на перших глядачів справжній фурор. І двоє братів-винахідників із сім’ї Люм’єр отримали патент на дивну річ під назвою синематограф.

До речі, багато хто вважає, що перший кінофільм – це «Прибуття поїзда», але це не зовсім так – найпершим «блокбастером» став 46-секундний документальний короткометражний фільм «Вихід робітників з фабрики», знятий біля воріт фабрики братів Люм’єр у Ліоні. Вперше його було показано 22 березня 1895 року на конференції, присвяченій французькій фотопромисловості. А велика прем’єра із поїздом відбулася саме 28 грудня 1895 року. Декорацією послужив справжній вокзал Ла Сіота, а як актори були представлені статисти. Впевнені в успіху свого творіння, брати вирішили брати плату за вхід.

Ефект від новинки був крутішим, ніж сучасний 3Д – люди в паніці залишали свої місця і тікали геть, боячись потрапити під колеса поїзда, що прибуває.

Річницю цієї події і було вирішено відзначати як День кіно.

Із самого початку фільми мали змогу дивитися лише французи. Але згодом їхня слава і популярність стали зростати, і різні країни потроху стали переймати досвід і вигадувати свої винаходи, додаючи їх до синематографу. І згодом кіно вийшло за масштаби Франції та підкорило весь світ.

Спочатку синематограф був німим – звукове кіно винайшли кількома десятиліттями пізніше.

Нинішнє кіно зовсім не схоже на твори знаменитих французьких братів. У цій індустрії постійно відбуваються зміни, вона зростає та розвивається. Іноді кіноіндустрія вражає своїми геніальними новинками, і ми з радістю їх спостерігаємо. Більшість кінокартин розрахована на широку публіку та змушує зацікавитися ними людей із різних верств суспільства.

Зараз ми дивимося фільми не лише у кінотеатрах, а й сидячи вдома на улюбленому дивані. У нашому світі є можливість переглядати улюблені фільми по комп’ютеру, різним гаджетам і великим плазмовим телевізорам.

І цього дня можна привітати з професійним святом усіх, хто має відношення до кіно, та побажати їм удачі та успіхів у творчому шляху. Адже завдяки цим людям ми щодня можемо з вами дивитися улюблені фільми та насолоджуватись новинками кінопрокату.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

«Українське ППО б’є по житлових кварталах»: як росіяни виправдовують свої військові злочини

Російські пропагандисти поширюють черговий фейк про те, що українська ППО нібито б'є по своїх житлових… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі зробили платними дві сотні паркомісць навколо відомого парку

В Одесі стануть платними майже 200 місць для паркування навколо парку Перемоги. Надходження від зборів… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Де роздрукувати книгу в Україні

Необхідність роздрукувати книгу знайома багатьом: викладачам та студентам, вчителям та батькам школярів, молодим вченим та… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Як самостійно дізнатися про землетрус наперед

Нещодавно "Одеське життя" розповіло про кілька аспектів землетрусу, що жахнув увесь світ, у Туреччині. А… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі дитячу бібліотеку перетворили на сучасний культурний хаб

Дитяча бібліотека №37 у Пересипському районі Одеси зазнала значних змін завдяки менторський підтримці Одеського художнього… Читати далі

2024-09-19