В Україні у грудні 2022 року збільшилася низка соціальних виплат. Це з зростанням прожиткового мінімуму, якого вони прив'язані. Зокрема, це стосується аліментів, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами. Від цього показника також залежать зарплати бюджетників та пенсії. Які виплати зросли у грудні, дізнавалася «Одеське життя».
Прожитковий мінімум в Україні зріс до 2589 гривень на місяць на одну особу (зростання на 81 гривню). Для основних соціальних та демографічних груп населення він тепер складає:
Без змін залишився прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових та митних органів – 2102 гривні.
Колишнім залишився також прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури – 1600 гривень.
Розмір допомоги при народженні дитини не змінився. Він становить 41280 гривень, з яких одноразово виплачується 10320 гривень, а згодом протягом трьох років по 860 гривень.
Грошовий еквівалент «пакету малюка» у грудні зріс до 6816 гривень.
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі не менше 25% прожиткового мінімуму для працездатної особи. Із грудня це мінімум 671 гривня.
Допомога одиноким матерям становитиме:
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку або піклування, складе:
Розмір виплат на дитину з тяжким захворюванням (аналогічний розмір допомоги особі, яка доглядає хвору дитину):
Мінімально гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за половину прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тепер це:
Максимальний розмір аліментів складає 10 прожиткових мінімумів на дитину:
За законом допомога з безробіття не може перевищувати чотириразового розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 грудня це було б максимум 10 736 гривень.
Але під час військового стану максимальний розмір виплат не може перевищувати 150% мінімальної зарплати станом на 1 січня (закон «Про внесення змін до деяких законів України про функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у час дії воєнного стану»). Отже, як і раніше, можна розраховувати максимум на 9750 гривень.
Соціальна допомога призначається сім’ям, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід нижче за прожитковий мінімум для сім’ї.
З грудня прожитковий мінімум для призначення допомоги:
З грудня державна соціальна допомога складає:
Читайте також: Як нараховуватимуть пільгові виплати та соцдопомога у 2023 році?
Деревопади в Одесі не рідкість. Варто посилитися вітру — і на одеські вулиці, автомобілі та… Read More
Через профілактичні роботи, які ведуть ДТЕК Одеські електромережі, багато абонентів Південного і Центрального РЕМ у… Read More
Уранці, 25 листопада, російські окупанти атакували Одесу балістикою. Пролунав потужний вибух, попередньо є приліт. Над… Read More
Розпочалася тисяча шоста доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України. Ситуація на фронті залишається складною.… Read More
В одному з одеських магазинів з'явився стенд з інструкціями на випадок ядерного вибуху. Там сказано,… Read More
Одеські ліхтарі – особлива прикраса наших вулиць. Особливо під час блекаутів. Світла дома немає, а… Read More