Мітчик – це різальний інструмент, який буває декількох різновидів залежно від способу застосування, якості поверхні, що отримується, технологічних особливостей обробки.
Насамперед мітчик для нарізування різьблення ділиться на ручний, або слюсарний, і машинний, що використовується в верстатах.
Ручні моделі зазвичай йдуть комплектом із 2-3 інструментів:
Такий поділ служить зменшення зусиль при нарізці різьблення, оскільки обертають інструмент вручну з допомогою коміра. Відповідно, на хвостовиках мітчиків завдають кругових ризиків – одну, дві, три.
Швидкість різання для ручних мітчиків у межах 0,5-1 м/хв (для сталі 45). Як покриття зазвичай виступає вороніння.
Машинні пристрої необхідні для механізованого нарізування різьблення на свердлильних, токарних, агрегатних установках або в центрах обробки. У цих інструментів укорочений паркан, і в цілому вони мають більш значну стійкість, яку додатково підвищують покриттями типу TiN, VAP, WC. Покриття також зменшують тертя і покращують відведення стружки, тому, що для машинних мітчиків швидкість різання – 2-12 м/хв по тій же сталі 45 із застосуванням СОЖ. Машинні мітчики виготовляють зі швидкорізального сталевого матеріалу HSS та його різновидів, або вітчизняних аналогів – Р6М5, Р18, Р6М5К5.
Зважаючи на великі швидкості різання необхідно швидше відводити стружку, що утворюється, особливо для глухих отворів, тому найчастіше в машинних мітчиках відводять канавки спіральні, які виводять стружку вгору.
Існують також різновиди машинних мітчиків:
Окремий вид – це безканавкові мітчики або накатники, що застосовуються для взаємодії з пластичними в’язкими матеріалами твердістю до 40 HRC: сплавами легких металів і певними низьковуглецевими матеріалами. Такі мітчики не ріжуть, а фактично видавлюють різьблення у заготівлі.
Для нарізування різьблення у великих отворах застосовуються так звані дзвіниці, що складаються з роздільних різальних деталей на оправці.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More