При виборі нових навушників бездротовий користувач стикається з характеристикою кодеків. Відомо, що чим більше, тим краще пристрій ви переглядаєте. Але як насправді впливають кодеки і навіщо вони потрібні? Про це розповідаємо у статті.
Це складнокомпонентна програма, що проводить стиснення контенту, що прослуховується, до комфортного розміру, при цьому не знижуючи якість звуку. Коли прослуховування відбувається через дротові навушники, розмір файлу не має значення. Дані перетворюються на електрику і далі через аналогове з’єднання відправляються дротом. З бездротовим мовленням це не працює. Музика повинна прямо відправлятися в цифровому вигляді на навушники, але канал для передачі через Bluetooth обмежений, тому кодек стискає файл. Навушники зможуть декодувати аудіовідтворення, не погіршуючи початкову якість. Якщо ви бажаєте купити бездротові навушники, дивіться, щоб кодек збігався на смартфон і гарнітура. В інтернет-магазині Eldorado.ua представлені докладні описи та технічні характеристики, за якими ви можете вибрати відповідну модель. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до консультантів.
Вважається базовим, підтримується на всіх аудіопристроях. Якщо специфікація не вказана, підтримується лише цей формат. Цей кодек обмежений швидкістю передачі файлів у 328 кбіт/с, навушники в цьому діапазоні дуже швидко підключатимуться. Але якість звуку залишиться нижчою за середню.
Основний кодек яблучних смартфонів, нерідко відтворюється і на Android-пристроях. Розроблено кілька варіантів AAC, що відрізняються за швидкістю та якістю декодування. Для використання в iPhone це єдиний доступний варіант, навушники потрібно шукати за допомогою такого формату.
Кодеки aptX, aptX HD та aptX Adaptive розроблені компанією Qualcomm. Вони підтримуються більшістю смартфонів, але не навушниками, тому що для решти виробників він платний. Відрізняються високою швидкістю передачі. А версія Adaptive здатна виводити адаптивне з’єднання, яке забезпечує якісний зв’язок навіть за поганого з’єднання.
Використовується в основному на пристроях з Android, але на навушниках – рідко. Постійно його використовують у дорогих моделях виробника Sony, який розробив цей формат. Підтримує одразу три типи швидкості передачі від 330 до 990 кбіт/с. При 330 видає найгіршу якість звуку, ніж у всіх попередніх варіантах.
Scalable використовується тільки в продукції компанії Samsung, а HWA – тільки в Huawei. Завдяки наявності різноманітних кодеків споживач завжди зможе знайти необхідний пристрій, який підходитиме йому за ціною та якістю звучання. І зможе працювати із купленим смартфоном.
Що святкують в Україні та світі 23 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 23 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У суботу, 23 листопада, продовжиться геомагнітне затишшя. Суттєвих магнітних бур не очікується. Read More
При виборі нового розміру коліс використовується шинний калькулятор, який спрощує процес підбору. Read More
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More