Що таке чиллер із фрикулінгом

Застарілі принципи зниження температури у системах, попри свою тривалу експлуатацію, не відповідають сучасним вимогам. Високе та невиправдане електроспоживання, великі витрати на експлуатацію, негативний вплив на атмосферу, часті поломки. Є чудове рішення, воно дозволить обійти рамки!

Чилери з фрикулінгом стають все більш затребуваним рішенням для енергоефективного охолодження у промислових та комерційних об’єктах. Ця технологія використовує природну температуру повітря для охолодження рідини в системі, що дозволяє суттєво знизити споживання електроенергії та зменшити витрати.

Вони працюють за простим циклом:

  • холодоагент стискається в компресорі – підвищується температура та тиск;
  • потім він потрапляє в конденсатор, де переходить у рідкий стан і охолоджується;
  • після слідує випарник, де забирається зайве тепло;
  • наприкінці холодоагент чекає розширювальний клапан, де все починається заново.

Чиллер для охолодження використовує природні умови для роботи. У прохолодному кліматі це дозволяє практично повністю відмовлятися від дії деякого обладнання – енергоспоживання меншає. Підприємства з безперервним охолодженням, дата-центри, різноманітні промислові об’єкти, великі офісні будівлі найчастіше використовують цю технологію.

Такий підхід знижує кількість парникових газів – часто використовується одержання енергії із джерел, які не відновлюються. Також стає менше теплове навантаження – навколишнє середовище прогрівається менше внаслідок непрацюючих компресорів.

Особливості використання у різні сезони

Механізм показує себе з різних боків у сезонних циклах. Ефективність роботи залежить від температури повітря.

Зима

Найбільш сприятливі умови: показується максимум ефективності, обходиться без компресорів, охолодження відбувається з мінімальними витратами енергії, оскільки повітря надходить безпосередньо. Для холодних регіонів потреба охолодження може досягати 100%.

Осіння з весною

Комбінований режим дозволяє споживати електроенергію помірно. Баланс між помірним теплом та прохолодою перекриває потреби до 50-80%. Варто пам’ятати про обмеження – робота компресора може знадобитися.

Літо

Тут можна спостерігати зниження ефективності, внаслідок тривалого використання компресорів (або тільки вдень, коли прохолодно). У цьому випадку можна розраховувати на перекриття до 50% охолодження.

Отже, середня економія може становити від третини до половини витрат за електроенергію! Сприятливий вплив на довкілля також йде до заліку.

Різновиди

Існує кілька поширених видів чилерів для охолодження води. Кожен з них має переваги та недоліки, тому підходити до їх вибору необхідно уважно.Компанія Termocom пропонує широкий асортимент чилерів різних типів, що дозволяє підібрати оптимальне рішення для будь-яких промислових та комерційних об’єктів.

Непрямий

У такій системі задіюється теплообмінник: повітря охолоджує носій, який передає прохолоду в постійно циркулюючу рідину. Вона відмінно поєднується з традиційними принципами або здатна замінити їх за низьких температур. Серед переваг вирізняються:

  • стабільність роботи;
  • гнучкий перехід між природним та механічним принципом;
  • підходить для широких термальних діапазонів.

Прямий

Досить простий варіант, де повітря має контакт із рідиною, яку потрібно охолоджувати. Він зручний у реалізації та дешево обслуговується. Особливості:

  • простість конструкції;
  • добре ефективний у міжсезоння та взимку;
  • низькі витрати експлуатації.

У теплу пору року відрізняється обмеженою ефективністю, це його мінус.

Гібридний

Чиллер цього типу спрямований на балансування між компресорною технологією та можливостями фрикулінгу. Система сама переходить із природного на механічне охолодження, залежно від зовнішньої температури. Переваги:

  • протягом року енерговитрати оптимізовані;
  • гнучкий режим дозволяє отримувати хорошу ефективність;
  • адаптовано на зміну умов роботи.

Модульний

Коли об’єкти мають змінне навантаження, модульний чилер дозволяє додавати «частини» в міру потреби. Вся система інтегрується в один і більше модулів, що дає змогу розрахувати необхідну потужність точніше. Вона відрізняється:

  • гнучкістю та варіативністю;
  • відсутністю втрат за різних умов навантажень;
  • точністю налаштувань.

Сухий

Тут є сухий теплообмінник в чиллерах для охолодження. Конструкція проста і виключає випарні елементи. Такий тип найкращий для низької вологості повітря та середніх температур. Серед плюсів:

  • велика ефективність при дотриманні умов;
  • недороге обслуговування.

Тенденції використання

На світовому ринку помітні кілька ключових особливостей, пов’язаних із використанням чилерів. Серед них виділяються:

  • підвищений попит на рішення на користь енергоефективності;
  • зміцнення стандартів екології;
  • розвиток інтелектуальних електронних систем;
  • висока адаптація до кліматичних умов.

Інженери поступово освоюють нові засади гібридних технологій чилерів для охолодження. Останні роки приділяють велику увагу стану клімату, а з такими принципами дії скорочуються викиди CO2, мінімізується слід вуглецю, менше впливу на атмосферу.

У нових моделях активно впроваджуються системи моніторингу та управління з урахуванням ІІ. Це дозволяє автоматично регулювати весь процес залежно від умов, що підвищує показники та знижує експлуатаційні витрати.

Чилери з фрикулінгом є комплексним рішенням для підприємств, які прагнуть знизити витрати і мінімізувати шкоду екології – блискучий зразок «зелених» технологій. Сучасні тенденції показали, що у виробництві частіше роблять вибір на користь таких систем, як поліпшення власної економіки, а й у відповідності стандартам.


*на правах реклами

Share

Останні статті

  • Новини

Від «канави» до парковки: за три роки та 200 млн завершили ремонт Деволанівського узвозу

В Одесі завершили ремонт Деволанівського узвозу, на який знадобилося три роки та понад 200 млн… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Зеленський купив автівку Гітлера: викриваємо новий російський фейк

Російські пропагандисти рознесли чергову фейкову новину про те, що нібито Зеленський придбав автомобіль, який належав… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Фотограф з Одеси отримав міжнародну премію за фотографії з війни (фото)

Костянтин Ліберов, військовий фотограф з Одеси, отримав у Франції премію Bayeux Calvados-Normandy Award у категорії… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

Новий «Гастроном» на Дерибасівській: атмосфера одеського дворика, знайомі страви та солодкі коти (фото)

Зазвичай нові ресторани в Одесі відкриваються напередодні туристичного сезону – навесні або на початку літа,… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

У джазі тільки доля: оновлена класика на сцені одеської Музкомедії

На сцені Одеського академічного театру музичної комедії ім. М.Водяного (ОАТМК) – неперевершена бродвейська класика «У… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

Хто крайній на масаж? Чому до масажистки у Балті вишиковуються черги

Ольга Глуха завжди мріяла знайти справу свого життя. Коли ж обирала, куди піти вчитися, мама… Читати далі

2024-10-18