Новини партнерів

Що потрібно знати про отит середнього вуха?

Без перебільшення осінньо-зимовий період — найбільш сприятливий час для підвищеної сприйнятливості нашого організму до різноманітних захворювань.

Вірусні інфекції чудово відчуваються при зниженні температури повітря та зайвої вогкості. Чого не можна сказати про людський організм. Захисні сили організму знижуються, і ми можемо легко захворіти. Біль у горлі та звичайний, на перший погляд, нежить можуть призвести до розвитку більш серйозного захворювання лор-органів, такого як отит. Біль у вусі ігнорувати не можна і при перших симптомах необхідно розпочати лікування.

Куди звернутися при болі у вухах?

Найпоширенішим вушним захворюванням є отит середнього вуха. Для нього характерний гострий біль у вухах. У хворого складається враження, що від уха болить вся голова і час від часу біль стає таким сильним, що здається ніби у вухах щось «вистрілює». При цьому знижується слух та підвищується температура тіла до 39°С. Через кілька днів після початку хвороби та без потрібного лікування у хворого можуть виділятися з вух гнійні згустки. Це все говорити про те, що з отитом шутку погані.

При перших проявах хвороби та дискомфорту у вухах необхідно звернутися до лікаря-отоларинголога. Саме він зможе діагностувати хворобу та правильно назначити лікування отиту середнього уха.

Якщо розпочати лікування вчасно, то зазвичай можна обійтися без застосування антибіотиків. На початковій стадії захворювання лікар може назначити краплі, які мають знеболювальні та протизапальні властивості, наприклад, такі як «Отіпакс». Завдяки комбінації двох інгредієнтів: лідокаїну та феназону, краплі мають перераховані вище властивості і легко допоможуть упоратися з болем у вухах.

Як правильно закопувати краплі при отиті?

Якщо з краплями в ніс питань щодо застосування не виникає, то при закопуванні вух необхідно дотримуватись певних правил, інакше все лікування піде нанівець.

Щоб краплі потрапили точно у вухо, а не розтеклися по ушній раковині, потрібно покласти хворого на бік. Потім ушну раковину трохи відтягнути вгору і трохи назад. Це потрібно зробити, щоб отримати доступ до слухового проходу. Кількість крапель має суворо відповідати розпорядженню лікаря. Після закапування вухо потрібно прикрити валиком із вати і кілька хвилин полежати не рухаючись. Потім, якщо необхідно, зробити те саме з іншим вухом.

Що заборонено робити при середньому отиті?

Щоб лікування було ефективним, необхідно, крім приписів лікаря, дотримуватися ще кількох правил:

  1. При отиті середнього вуха суворо заборонено сякатися щосили. Якщо сильно видувати ніс, то можна допустити проникнення патогенних мікроорганізмів із носа у середнє вухо.
  2. Не можна очищення вух використовувати вушні палички, тому що з їх допомогою можна не тільки перенести хвороботворні мікроорганізми вглиб уха, а й спровокувати появу вушної пробки.
Share

Останні статті

  • Новини

Анекдот дня: чому в парку Шевченка знизили штрафи

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

Ціни на Привозі у другій половині жовтня: справжні сині – фіолетові

Ось і друга половина жовтня... Біжимо на Привоз, а він, здається, якщо і змінюється, то… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

День жіночого щастя, паперового пакета та гітари: що ще святкують 18 жовтня

Що святкують в Україні та світі 18 жовтня. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Церковні свята 18 жовтня: прикмети, кого шанують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 18 жовтня. Розповідаємо, пам'ять яких святих шанують православні віряни цього дня, в… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Прогноз магнітних бур: чи активне Сонце 18 жовтня

За даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, сегндня очікується… Читати далі

2024-10-18
  • Новини партнерів

Як вигідно купити пластикові вікна: поради та рекомендації

Сучасний ринок пропонує широкий вибір варіантів, і щоб зробити правильний вибір, варто врахувати декілька ключових… Читати далі

2024-10-18