Новини партнерів

Робот-пилосос – розумний пристрій для чистоти та комфорту в будинку

Почувши словосполучення «розумні гаджети», на думку спадають телефони, комп'ютери і навіть телевізори. Але розумні технології зараз використовуються навіть у пристроях, призначених для збирання. Яскраве підтвердження цього - робот-пилосос, завдяки якому можна пилососити гуляючи парком і мити підлогу лежачи на дивані. Як влаштований робот-пилосос і що потрібно враховувати, обираючи нового помічника до будинку?

Як влаштований робот-пилосос?

Робот-пилосос – сучасне обладнання, корпус якого має круглу форму. Як правило, діаметр роботів не перевищує 45 см. Висота буває різною: від 6 см і вище. Також трапляються ультратонкі моделі, які легко можуть прослизнути під меблі, куди щітці від звичайного пилососа потрапити неможливо.

Раніше на ринку були представлені роботи тільки з функцією сухого збирання. Але сьогодні є моделі, які оснащені ще й функцією вологого прибирання та багатьма іншими корисними функціями. Наприклад, робот-пилосос Xiaomi з вологим прибиранням може в автоматичному режимі стати на підзарядку. Користуючись цим пилососом, можна побудувати карту пересування квартирою, а також зробити індивідуальне налаштування для прибирання кожної кімнати. Цим пилососом дуже легко керувати за допомогою мобільного телефону, а його робота та пересування квартирою практично беззвучні.

Роботи-пилососи оснащені бічною щіткою, основною щіткою, турбощіткою і якщо цей пристрій з функцією вологого прибирання, то ще й резервуаром для води і мікрофіброю. Якщо в будинку є домашні вихованці, то краще вибрати пилосос без турбощітки або з турбощіткою, захищеною від намотування ворсу. За наявності турбощітки можна не лише зібрати сміття силою всмоктування, а й «підмести» його з поверхні за допомогою щітки.

Що потрібно враховувати при виборі робота-пилососа?

Якщо прийнято рішення, то залишається вибрати який робот-пилосос купити й користуватися із задоволенням. Перш ніж це зробити, потрібно з’ясувати для себе кілька важливих моментів:

  1. Який пилосос ви хочете придбати: з сухим прибиранням або з вологим прибиранням.
  2. На яку площу має бути розрахований пилосос. Якщо у вас невелика квартира, то зі збиранням впорається робот економ-класу. Якщо ж пилососити доведеться, наприклад, будинок на два поверхи, то краще купити модель дорожче з низкою додаткових функцій.
  3. Чи встановлено на роботі алгоритм розпізнавання більш забруднених ділянок. Якщо така функція є, то пилосос сам виявить ці ділянки та ухвалить рішення про утилізацію сміття. Він сам зрозуміє, що треба повернутися і пройтися поверхнею ще раз і так доти, доки вона не стане чистою.
  4. Чи оснащено пилосос функцією продовження збирання після підзарядки. Якщо цієї функції немає, то після заряджання він почне прибирання спочатку. В результаті деякі місця будуть прибрані двічі, а деякі взагалі залишаться поза увагою.

Навіщо роботу-пилососу функція «віртуальна стіна»?

З кожним роком роботи отримують нові можливості, що дозволяє зробити життя їхніх власників ще комфортнішим. У нових моделях порохотягів можна зустріти функцію «віртуальна стіна». Найчастіше вона виглядає як невеликий маячок, який надсилає інфрачервоний сигнал. Пилосос бачить цей сигнал та інтерпретує його як стіну, до якої він не повинен наближатися. Робот із такою функцією відмінно підійде сім’ям, у яких є діти чи домашні тварини. За допомогою стіни можна захистити миску та туалет тварин, іграшки в дитячій кімнаті та будь-які інші місця у квартирі, куди пилосос не повинен мати доступу.

Share

Recent Posts

  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22
  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі закриють на ремонт узвіз Віталія Блажка (Марінеско): багато автобусів та трамваїв змінять маршрути

На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More

2024-11-22