Новини партнерів

Привчання собаки до повідця: уникаємо поширених помилок

Нашийник і повідець — це базові елементи собачої амуніції та важлива частина процесу дресирування. Привчати тварину до цих речей необхідно з раннього віку.

Повідці та нашийники для собак в Україні представлені різноманітністю моделей, тому можна вибрати відповідні за матеріалом та конфігурацією. Однак нерідко навчання відбувається не зовсім гладко. Розглянемо найпоширеніші помилки, які припускаються господарі вихованців і тим самим ускладнюють дресирування.

Затягувати з навчанням

Кінологи радять починати одягати на цуценя нашийник із 1,5-місячного віку. Не здавайтеся, якщо незнайомий предмет дратує дитину. Одночасно пестіть, годуйте цуценя, щоб виробити приємні асоціації. Поступово збільшуйте час носіння нашийника, надягайте повідець, нехай собака гуляє по дому.

Неправильний вибір амуніції

Нашийник повинен відповідати породі та темпераменту. Не можна затягувати його занадто туго, адже собака сприйматиме його як джерело дискомфорту. Але й надто послаблювати також не варто, інакше щеня легко його зніме. На етапі навчання не використовуйте повідки-рулетки. Пес не відчуває довжину прив’язі, його важко контролювати. Якщо собака рветься вперед, вона або власник можуть отримати травму. Оптимальним буде стандартний 2-метровий повідець, який закінчується петлею для руки.

Грубість та непослідовність

Пам’ятайте, що привчання до повідця – це не захід одного дня. Знадобиться багато часу, щоб собака звикли до обмежень та команд. Уникайте такої поведінки:

  • крики — лякають, викликають неприємні асоціації;
  • різкі ривки – завдають біль;
  • відсутність заохочення – знижує мотивацію;
  • дозвол грати з амуніцією — зменшує значення навчання.

Приділяйте дресирування час щодня, проявляйте терпіння і винагороджуйте пса за послух.

Дозволяти собаці тягнути повідець

Тварина має засвоїти: господар головний і веде. Якщо собака відмовляється йти в заданому напрямку або рветься вперед, зупиніться. Нехай зрозуміє, що спроби керувати закінчуються нічим. Підкличте вихованця, дайте ласощі. Повторюйте таку схему поведінки, і невдовзі пес відучиться від поганої звички.

Під час дресирування зберігайте спокій та гідність. Не дозволяйте собаці лідерувати, завойовуйте її довіру виваженим коханням. Так вона навчиться вас шанувати.

Share

Останні статті

  • Новини

Фотограф з Одеси отримав міжнародну премію за фотографії з війни (фото)

Костянтин Ліберов, військовий фотограф з Одеси, отримав у Франції премію Bayeux Calvados-Normandy Award у категорії… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

Новий «Гастроном» на Дерибасівській: атмосфера одеського дворика, знайомі страви та солодкі коти (фото)

Зазвичай нові ресторани в Одесі відкриваються напередодні туристичного сезону – навесні або на початку літа,… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

У джазі тільки доля: оновлена класика на сцені одеської Музкомедії

На сцені Одеського академічного театру музичної комедії ім. М.Водяного (ОАТМК) – неперевершена бродвейська класика «У… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

Хто крайній на масаж? Чому до масажистки у Балті вишиковуються черги

Ольга Глуха завжди мріяла знайти справу свого життя. Коли ж обирала, куди піти вчитися, мама… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

На одній із вулиць Одеси на вихідні обмежать рух

19 і 20 жовтня 2024 року в Одесі відбудуться велоперегони, у зв'язку з чим тимчасово… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

В Одесі міняють старі теплотраси: чи будуть прориви цієї зими

Одеса готується до зими. Наразі комунальні служби продовжують обстежувати та відновлювати теплові мережі. Вже виявлено… Читати далі

2024-10-18