Новини партнерів

Привчання собаки до повідця: уникаємо поширених помилок

Нашийник і повідець — це базові елементи собачої амуніції та важлива частина процесу дресирування. Привчати тварину до цих речей необхідно з раннього віку.

Повідці та нашийники для собак в Україні представлені різноманітністю моделей, тому можна вибрати відповідні за матеріалом та конфігурацією. Однак нерідко навчання відбувається не зовсім гладко. Розглянемо найпоширеніші помилки, які припускаються господарі вихованців і тим самим ускладнюють дресирування.

Затягувати з навчанням

Кінологи радять починати одягати на цуценя нашийник із 1,5-місячного віку. Не здавайтеся, якщо незнайомий предмет дратує дитину. Одночасно пестіть, годуйте цуценя, щоб виробити приємні асоціації. Поступово збільшуйте час носіння нашийника, надягайте повідець, нехай собака гуляє по дому.

Неправильний вибір амуніції

Нашийник повинен відповідати породі та темпераменту. Не можна затягувати його занадто туго, адже собака сприйматиме його як джерело дискомфорту. Але й надто послаблювати також не варто, інакше щеня легко його зніме. На етапі навчання не використовуйте повідки-рулетки. Пес не відчуває довжину прив’язі, його важко контролювати. Якщо собака рветься вперед, вона або власник можуть отримати травму. Оптимальним буде стандартний 2-метровий повідець, який закінчується петлею для руки.

Грубість та непослідовність

Пам’ятайте, що привчання до повідця – це не захід одного дня. Знадобиться багато часу, щоб собака звикли до обмежень та команд. Уникайте такої поведінки:

  • крики — лякають, викликають неприємні асоціації;
  • різкі ривки – завдають біль;
  • відсутність заохочення – знижує мотивацію;
  • дозвол грати з амуніцією — зменшує значення навчання.

Приділяйте дресирування час щодня, проявляйте терпіння і винагороджуйте пса за послух.

Дозволяти собаці тягнути повідець

Тварина має засвоїти: господар головний і веде. Якщо собака відмовляється йти в заданому напрямку або рветься вперед, зупиніться. Нехай зрозуміє, що спроби керувати закінчуються нічим. Підкличте вихованця, дайте ласощі. Повторюйте таку схему поведінки, і невдовзі пес відучиться від поганої звички.

Під час дресирування зберігайте спокій та гідність. Не дозволяйте собаці лідерувати, завойовуйте її довіру виваженим коханням. Так вона навчиться вас шанувати.

Share

Recent Posts

  • Новини

У громаді Одеської області відмовилися демонтувати заборонену символіку

Активісти з організації «Деколонізація. Україна» закликали демонтувати радянську зірку із серпом і молотом, розміщену на… Read More

21-05-2025 в 08:33
  • Новини

Назавжди 23: на фронті загинув спецпризначенець з Одещини

Подільська громада в жалобі - на фронті загинув боєць спецпідрозділу Нацполіції «Цунамі» Микита Олегович Деордиця.… Read More

21-05-2025 в 07:36
  • Новини

Автомобілям заборонили в’їзд у заповідні землі Куяльнику: це карається штрафом

Де біля Куяльницького лиману заборонено їздити машиною, та яке покарання чекає водіїв у разі порушення,… Read More

21-05-2025 в 07:09
  • Новини

В Одесі перевірили маршрутки: порушення є, але й прогрес також

У квітні-травні 2025 року в Одесі під час перевірок роботи автобусних перевізників виявлено 12 порушень… Read More

21-05-2025 в 06:42
  • Новини

Одеський гумор: ода білим брукам: трагікомедія в одному одеському дворі

Ранок добрий і середи всім легкої та приємної! І настрою, само собою, на висоті. А… Read More

21-05-2025 в 06:11
  • Новини

Магнітні бурі сьогодні: як вплинуть на метеозалежних

Фахівці Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США зазначають, що сьогодні,… Read More

21-05-2025 в 05:43