Правильно та якісно пофарбувати автомобіль не так складно, як здається. Звичайними фарбами без металевого блиску або перламутру це цілком можна зробити самостійно. Головне — чітко дотримуватись послідовності дій. Підготували детальний алгоритм процесу.
Приміщення, в якому буде відбуватись фарбування, необхідно максимально очистити від пилу, забезпечити рівномірне яскраве освітлення та ефективну вентиляцію. Температура повітря має бути в межах 20–25°С, вологість — 40–65%.
Розпочинати роботу слід у щільному комбінезоні, зручних рукавицях, захисних окулярах, респіраторі та з покритою головою.
Починати слід з миття кузова автошампунем. За наявності плям від смол, бітуму, оливи, інших подібних речовин доцільно використати для їхнього усунення спеціальні очищувачі. Далі послідовно:
Після цього наноситься ґрунтовка для авто, яка після висихання шліфується, знежирюється та знепилюється.
Залежно від типу матеріалу, його змішують із затверджувачем або розчинником за інструкцією виробника. Готові склади достатньо ретельно перемішати.
На фарбопульт встановлюється сопло 1,3–1,4 мм. Є сенс спробувати обробити невелику ділянку у непомітній зоні. Це дозволить точно налаштувати подачу фарби та повітря, а також ширину факела.
На цьому етапі найчастіше виникають розбіжності. Одні фахівці рекомендують наносити два шари фарби, інші — три. Суперечки трапляються і щодо техніки нанесення. Пропонуємо алгоритм стандартного фарбування:
Інтервал між кожним попереднім і наступним шаром має становити 10–15 хвилин. Фарба повинна підсохнути до м’якого стану, але не висохнути повністю.
Приблизно через пів години, коли поверхня останнього шару фарби повністю висохне, можна переходити до нанесення лаку. Він кладеться у два підходи, перший раз напівмокрим способом, другий — у мокрій техніці. Інтервал між маніпуляціями — 10–15 хвилин.
Для того, щоб усі шари фарби та лаку якісно висохли в природних умовах, потрібно від 12 до 24 годин, залежно від температури й вологості повітря. Інфрачервона сушка або спеціальна камера здатна скоротити час до 30–40 хвилин.
Завершальний етап настає через 1–2 дні, після остаточного затвердіння лаку. Пофарбовані поверхні акуратно шліфують наждачним папером P1500–P2000. Після цього — полірують спеціальною пастою, яка усуне дрібні дефекти та надасть поверхням привабливого блиску.
В Одесі завершується капітальний ремонт узвозу Блажка (раніше - Маринеско). Уже цього літа трамвай №7… Read More
У Роздільнянському районі Одеської області 10-річний хлопчик випадково вистрілив у груди 11-річному другу з пневматичної… Read More
Облаштування парків, скверів та присадибної території неможливо уявити без наявності інфраструктурних об'єктів та вулична лава… Read More
У вівторок, 1 червня 2025 року, розпочалася 1224-та доба з початку широкомасштабної агресії країни-терористки Росії… Read More
Сьогодні, 1 липня 2025 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі одесити… Read More
Тримайте докладний план дій на вихідні та останній день червня. В вільні віконця додайте відвідання… Read More