Новини партнерів

Перевірка бізнесу повертається: кому потрібно обов’язкового підключити POS-термінал?

В Україні з 1 липня планується скасувати пільги на податки та мораторій на перевірку бізнесу. Бізнес перевірятимуть на тих територіях, на яких не ведуться активні бойові дії. Саме тому, якщо ви й досі не використовуєте реєстратори розрахункових операцій (РРО), то слід це зробити, щоб уникнути непотрібних штрафів.

Хто повинен застосовувати банківський термінал?

З 1 січня 2022 року банківський термінал, або, як його ще називають POS-термінал, мають використовувати усі фізичні особи-підприємці (ФОП) II-IV груп.

POS-термінал дозволяє приймати платежі за товар або послугу банківською картою. Але не всі підприємці дотримувалися цього правила та встановили банківський термінал, користуючись тим, що минулого року було введено мораторій на перевірку бізнесу. Але з 1 липня перевірки повертаються, тому щоб уникнути штрафів, варто встановити POS-термінал усім підприємцям, які входять до ФОП II-IV груп.

Чому важливо підключити банківський термінал до системи обліку?

Підключення банківського термінала передбачає його обов’язкове під’єднання до комп’ютера та відповідного програмного забезпечення. Правильне налаштування POS-термінала допоможе вести облік платежів та передавати інформацію в чек реєстратора розрахункових операцій (РРО).

Найголовніша функція: провести синхронізацію програми, яка відповідає за облік, та банківського термінала і, як наслідок, передати в термінал правильну суму, яку має сплатити покупець. У разі, якщо термінал не синхронізовано з програмою, продавець повинен вручну ввести суму до сплати. Але введення суми вручну — не дуже гарна практика, оскільки цифра може бути введена неправильно або некоректно, наприклад внаслідок того, що продавець втомився. Як результат покупець сплатить неправильну суму.

Які бувають реєстратори розрахункових операцій (РРО)?

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) — це обладнання, яке зберігає та передає інформацію до податкової служби про всі операції з продажу товарів, надання робіт і послуг.

Фізичні особи-підприємці повинні обрати один з двох видів цих фіскальних апаратів.

  1. Класичні реєстратори розрахункових операцій — це звичайні касові апарати. Їхня основна функція полягає у друкуванні фіскальних чеків.
  2. Програмні реєстратори розрахункових операцій становлять собою програму, яка встановлюється на телефон, комп’ютер чи планшет. Її головне завдання — реєструвати розрахункові операції та в автоматичному режимі передавати цю інформацію до податкової інспекції в електронному вигляді.
Share

Recent Posts

  • Новини

Одеський шпиталь для ветеранів реконструюватиме компанія, яку вже ловили на махінаціях

ТОВ «Консалтинг-Буд» стане виконавцем реконструкції частини будівлі Одеського шпиталю для ветеранів на Фонтанській дорозі. Вартість… Read More

05-07-2025 в 08:32
  • Новини

Ветеранів з Одеси звільнили від податків на житлову нерухомість: подробиці

Одеська міськрада ухвалила рішення, що звільняє учасників бойових дій і родини загиблих захисників від сплати… Read More

05-07-2025 в 07:33
  • Positive News

Одеський гумор: базарні голуби та яйця від котів

Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More

05-07-2025 в 06:11
  • Новини

Тихий космос: прогноз магнітних бур на 5 липня

У суботу, 5 липня 2025 року, істотних магнітних бур на Землі не очікується. День обіцяє… Read More

05-07-2025 в 05:43
  • Новини партнерів

Де замовити смачну піцу в Одесі: огляд кращих доставок міста

Піца давно стала не просто улюбленою стравою мільйонів, а справжнім символом затишку, відпочинку та смачного… Read More

04-07-2025 в 23:52
  • Новини партнерів

Як підвищити ціну на свої послуги лешмейкера і не втратити клієнтів?

Правильне підвищення цін залучає платоспроможних клієнтів та підвищує прибутковість бізнесу. Головне — діяти стратегічно. Read More

04-07-2025 в 23:01