Багато власників котів лише після стерилізації чи кастрації вихованця дізнаються, що тепер тваринам необхідно міняти раціон. Звичайно, це їх дуже дивує. Але хвилюватись немає причини. Сьогодні в лінійці багатьох виробників є спеціальний корм для стерилізованих котів, тож замість звичного варто купувати цей. А щоб було зрозуміліше, чому це важливо – розповідаємо.
Стерилізація кішок та кастрація котів – це не просто хірургічна процедура, спрямована на позбавлення їхньої можливості відтворювати потомство. Крім репродуктивної, вона також впливає на гормональну систему організму. А від рівня гормонів, своєю чергою, залежить поведінка та настрій кота.
Зазвичай після стерилізації вихованці стають набагато спокійнішими. Відбувається це знову ж таки на тлі зниження гормонального фону. При цьому у тварин суттєво знижується активність та майже на 30% знижуються енерговитрати. Вони практично зникають бурхливі прояви полювання, вони більше сплять, менше рухаються.
Крім змін у характері, у котів збільшується апетит (майже 20%). Відбувається це також на тлі зміни гормонального тла. Через посилення апетиту, кіт звичайним кормом та звичною порцією не наїдається. Тварина у разі постійно просить в господаря добавки.
Ми писали вище, що після процедури кастрації і стерилізації у котів відбувається зміна гормонального фону. Вони можуть призвести до ожиріння тварини. Цьому також сприяє такий аспект, як зміна поведінки.
Після стерилізації вихованці стають більш лінивими та малорухливими. Відповідно, зайва вага позначається не тільки на габаритах тварини, вона також може стати причиною розвитку хвороб суглобів, серця та печінки, сечостатевої системи. Також на тлі ожиріння у котів розвивається цукровий діабет та інші складнощі. Все це може призвести до серйозних наслідків, у тому числі й летальних.
Тому перед власниками стерилізованих котів стоїть завдання забезпечити раціон, наповнений необхідними для життя корисними речовинами, але менш поживний. Для цього і придумано спеціальний корм для кішок. Він створений спеціально для кастрованих тварин. У ньому міститься менше жирів, є компоненти, які знижують ймовірність розвитку сечокам’яної хвороби.
Важливо: якщо до стерилізації в раціоні вихованця був вологий корм, то після операції не варто йому відмовляти в улюблених ласощах. Просто потрібно стежити за нормою. Частка вологого корму має перевищувати 30% в денному раціоні тварини.
Збираючись купити стерилізованого кота корм, важливо звертати увагу на його якість. Воно може відрізнятись залежно від складу. Усього корми класифікують на 4 групи:
Додатково зверніть увагу на консерванти. Вони обов’язково є у складі, оскільки відповідають за триваліший термін зберігання корму. Але важливо, щоб вони були з тих, які є безпечними для тварин. До таких відносяться мурашина, молочна, винна, оцтова, сірчана та фосфорна кислота.
Також при виборі враховуйте схильність тварини до алергії. Якщо вона є, обов’язково корм потрібно купувати гіпоалергенний.
Насамкінець зазначимо, що заміна корму для стерилізованого кота – це не маркетинговий хід. Це необхідність, викликана турботою про здоров’я тварин, тому обов’язково слід дотримуватися такої рекомендації.
*на правах реклами
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More