Новини партнерів

Як працює фільтр для басейну?

Останнім часом особливою популярністю користуються так звані тимчасові басейни — надувні або каркасні моделі. Зізнайтеся, адже хтось не мріє встановити на дачі такий басейн і вдосталь насолодитися водними процедурами. Але отримати бажаний результат можна тільки в тому випадку, якщо вода чиста і прозора. Саме тому для очищення води у басейні використовують спеціальні системи фільтрації.

Які бувають фільтри для басейнів?

Щоб вода у басейні залишалася чистою, прозорою та мала приємний запах, необхідно встановити фільтр. Експерти всі системи фільтрації для басейнів поділяють на три групи:

  • фільтри, в основі яких лежить діатомова земляна суміш. Такі пристрої вважаються найбільш ефективними, тому що можуть поглинати навіть найдрібніші частинки. Водночас вони найдорожчі і найчастіше використовуються для очищення води у великих громадських басейнах;
  • картриджні фільтри, всередині яких розміщені пластини, що утримують бруд. Такі системи також встановлюються у великі стаціонарні басейни;
  • пісочний фільтр для басейну, по праву, можна назвати народними. Такий вид фільтра є найбільш популярним, тому що ідеально підходить для очищення води у тимчасових басейнах (надувних або каркасних) і має порівняно невелику вартість.

Як працює пісочний фільтр?

Пісочний фільтр – це ємність, наповнена кварцовим піском. Саме цей пісок і є речовиною, яка фільтрує та очищує воду. Такі системи фільтрації здатні затримувати частинки розмір яких становить до 25 мікрон.

У комплект пісочного фільтра входить: каністра, заповнена піском, вентиль, насос, сполучні елементи, скіммер. Фільтр встановлюється на спеціальний піддон, який також іде у комплекті.

Працює ця система максимально просто: скіммер всмоктує воду з басейну, потім за допомогою насоса переправляє її у фільтр із піском. Частинки бруду осідають у піску, а очищена вода переправляється назад у басейн. Таким чином, вода постійно проходить через систему очищення.

Навіщо робити зворотне промивання піску?

Під час експлуатації пісочний фільтр втрачає свої властивості. Наприклад, якщо вода занадто жорстка, то в ємності з піском з’являється вапно, внаслідок чого пісок коксується та перестає виконувати свої функції. Щоб не довелося повністю змінювати фільтр, необхідно робити зворотне промивання піску. При щоденному використанні басейну робити це рекомендується кожні 12-14 днів.

Якщо процедура зворотного промивання не допомагає, потрібно повністю змінювати пісок у фільтрі. Як правило, фахівці рекомендують робити повну заміну піску у фільтрі один раз на півроку. Але якщо у вас тимчасовий басейн — один раз на сезон, при цьому обов’язково регулярно потрібно робити зворотне промивання піску.

Також слід звернути увагу на роботу насоса. Якщо при роботі насоса з’явилися сторонні звуки, це свідчить про те, що на нього збільшилося навантаження у зв’язку з тим, що фільтр працює погано і потрібно обов’язково зробити заміну піску.

Share

Recent Posts

  • Статті

Ідеальний рецепт «Білої каші» з міста Кодима

Білу кашу у родині Надії Адамової люблять усі. Колись цю кашу готувала її мама. Від… Read More

05-04-2025 в 15:55
  • Новини

В Одесі частина транспорту змінить маршрути через марафон

Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, в Одесі на території парку Перемоги заплановано проведення… Read More

05-04-2025 в 14:23
  • Новини

Війна, день 1137: дитячий майданчик у Кривому Розі перетворився на меморіал жертвам російського терору

Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More

05-04-2025 в 12:07
  • Статті

Конституція Орлика: 315 років першому в історії людства демократичному суспільству

5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More

05-04-2025 в 10:31
  • Новини

На війні загинув відомий альпініст із Одеси

На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More

05-04-2025 в 09:58
  • Статті

Фонтан у Міському саду: струмені ― на радість (фоторепортаж)

Біля фонтану у Міському саду фотографуються. Звична картина. А ще люди фотографують і сам фонтан.… Read More

05-04-2025 в 08:33