Циліндр замку – найважливіша частина замикаючого механізму

Від дверного замку у квартирі залежить багато чого. І безпека тут – на першому місці. Тому важливо, щоб сам замок та кожна його складова були міцними та надійними. Найголовнішою складовою є серцевина замку. Її ще називають циліндром чи личинкою. Це елемент, від якого залежить те, як адекватно замикатиметься механізм.

Личинка замку – це серце механізму, і за нею слід пильно стежити.

Спільне поняття про личинку замку

Серцевина замку має деякі особливості щодо своєї конструкції. Усередині неї є набір деяких елементів, які забезпечують секретність всього механізму. Секретність забезпечується з допомогою так званих штифтів. Головні функції – замикання та правильне функціонування всього замку.

Циліндр складається з кількох складових. Серед них такі:

  • Корпус. Це оболонка, де знаходяться всі інші механічні елементи. Від корпусу також багато залежить. Чим він міцніший – тим складніше його зламати за допомогою грубої сили. А це відіграє свою роль у безпеці квартири чи будь-якого іншого приміщення.
  • Кодуюча частина. Саме її серйозну частину становлять штифти. Вони забезпечують таємність механізму.
  • Кулачок. Це елемент, який рухає механізм замку. Від кулачка залежить процес відмикання та замикання механізму.
  • Ключ. Він виготовляється з металу і має свої особливості у вигляді спеціальної нарізки. Ця нарізка відповідає секретним штифтам, які розташувалися всередині корпусу механізму. Коли ключ вставляється, штифти приймають певне положення, при якому кулачок може провернути механізм і відімкнути замок. Але це лише в тому випадку, якщо застосувати правильний ключ. Ключ із не тією нарізкою не підійде до замку, оскільки штифти виставляться в неправильне положення, і кулачок не зможе провернути механізм.

Ще один важливий момент у конструкції личинки – це піни. Вони є в основі механізму і також відіграють важливу роль. Чим цих пінів більше – тим вищий ступінь таємності. Також важливо звертати увагу на те, в скількостях піни розташовані. Вони можуть розташовуватись горизонтально, вертикально, під кутом. Це все впливає на безпеку.

Найкраще захищають замки, де піни розташовані в декількох площинах. У такому разі проста відмичка для злому не підійде, а сам процес займе певний час. Це не найкращий варіант для зловмисників. Ще за такого розкладу при зломі може видаватися зайвий шум, який привабить сусідів. Чим складніший циліндр по конструкції – тим надійніше.

Рівні зламостійкості личинок

Їх лише два: простий та комбінований. Проста личинка передбачає не найвищий рівень таємності. Її конструкція проста, вона розрахована на плоский ключ і на один ряд пінів, розташованих в одній площині. Немає додаткового захисту. Для вхідних дверей – не варіант.

Комбінована серцевина передбачає складнішу конструкцію. Піни в ній розташовуються в кілька рядів. У деяких випадках вони мають незвичайну форму. Це робить механізм складним для злочинців.


*на правах реклами

Share

Останні статті

  • Новини

Штормове попередження: одеситам обіцяють грозовий четвер

За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 4 липня 2024 року, протягом… Читати далі

2024-07-03
  • Новини партнерів

Все про важливість морського колагену для організму людини

За здоров'ям людини необхідно стежити у всіх сенсах. Потрібно підтримувати адекватну фізичну форму, слід оберігати… Читати далі

2024-07-03
  • Новини

Полям на Одещині загрожує “кара єгипетська”

В південних районах Республіки Молдова та на прикордонних територіях України на Одещині виявили поширення перелітної… Читати далі

2024-07-03
  • Новини

Як відключатимуть в Одесі світло 4 липня і чи стануть м’якшими графіки

За даними НЕК «Укренерго», завтра, у четвер, 4 липня 2024 року, графіки погодинних відключень в… Читати далі

2024-07-03
  • Новини

Вибухнув невідомий предмет: на Одещині трагічно загинув підліток

Сьогодні вдень, 3 липня, в одному із сіл Саф'янівської територіальної громади Ізмаїльського району Одеської області… Читати далі

2024-07-03
  • Статті

Липень по-одеськи: спека, клумби, хор генераторів (фоторепортаж)

«Боже, яка спека!», – почула я неодноразово, проходячи одеськими вулицями у звичайний липневий день. Так,… Читати далі

2024-07-03