Статті

«Могілізація» в росії: режим путіна вже приречений? (вiдео)

21 вересня путін виступив із новою промовою, де підтримав можливі «референдуми» на окупованих територіях України та оголосив часткову мобілізацію громадян. Як світ відреагував на цей виступ, та що чекати від росії зараз, ми розбиралися разом з експертом Олександром Коваленком.

«Для захисту нашої батьківщини, її суверенітету та територіальної цілісності, для забезпечення безпеки нашого народу та людей на звільнених територіях, вважаю за необхідне підтримати пропозицію Міноборони та Генштабу про проведення в росії часткової мобілізації», – ось так путін шокував росіян ранком 21 вересня.

Повістки чоловікам почали роздавати того ж дня: комусь – поштою, комусь – в електронному кабінеті «Держпослуг», а комусь – просто на вулиці.

За словами міністра оборони росії Сергія Шойгу, у росії буде мобілізовано близько 300 тисяч осіб:

«Ми маємо величезний мобілізаційний ресурс. Тобто ресурс тих, хто відслужив, тих, хто має бойовий досвід, тих, хто має військові спеціальності – у нас їх майже 25 мільйонів. Таким чином, ви можете зрозуміти, що ця часткова мобілізація становить 1% або трохи більше», – заявив Шойгу.

Але військово-політичний оглядач Олександр Коваленко впевнений, що ця мобілізація ніяким чином не завадить Україні продовжувати контрнаступ.

«Мобілізація 300 тисяч осіб рівноцінна кількості всього того особового складу, усіх підрозділів, які брали участь у війні проти України. Тобто по суті, це повна заміна цього складу. А чим їх забезпечувати, ці 300 тисяч? Сьогодні росія вже не має матеріально-технічного забезпечення навіть своїх передових підрозділів у зоні бойових дій», – так прокоментував слова Шойгу Олександр Коваленко.

З початком мобілізації у рунеті різко зросли запити про те, «як виїхати з росії», а на кордонах з Фінляндією, Грузією та Монголією з’явилися кілометрові черги втікачів на автівках. Авіаквитки в Єреван, Стамбул і Тбілісі розкупили за декілька годин. Тим часом Латвія відмовилася видавати гуманітарні візи росіянам, які тікають від мобілізації.

Ввечері 21 вересня у різних містах рф почалися мітинги проти «могилізації», на яких було затримано понад 1300 осіб.

Олександр Коваленко вважає, що протести в росії більш схожі на рефлексію та не матимуть ніякої сили, якщо не будуть підтримані зацікавленими структурами:

«Будь-який протестний рух у росії приречений на смерть у зачатку, якщо в ньому не зацікавлена будь-яка силова структура. Але такі силові структури є. Це може бути підрозділ міністерства оборони росії, це можуть бути філії ФСБ певного роду, тобто якась силова структура, яка буде зацікавлена у зміні режиму. Вона зможе курувати сам процес протесту та не лише каталізувати, а що найголовніше для будь-якого протесту, радикалізувати його».

Таким чином, шанс, що режим путіна впаде через мітинги є, але коли це відбудеться, передбачити неможливо.

Тим часом секретар РНБО Олексій Данилов назвав план путіна «комплексною програмою утилізації росіян». Міністр оборони Великобританії Бен Воллес заявив, що мобілізація в росії – це визнання росією своєї слабкості та того факту, що вона стає «глобальним ізгоєм».

І все ж країна-ізгой не втрачає надію провести так звані «референдуми» на тимчасово окупованих територіях.

«Парламенти народних республік Донбасу, а також військово-цивільні адміністрації Херсонської та Запорізької областей ухвалили рішення про проведення референдумів про майбутнє цих територій та звернулися до нас, до росії, з проханням підтримати такий крок. Наголошую, ми зробимо все, щоб забезпечити безпечні умови для проведення референдумів», – повідомив путін у своїй промові.

Референдуми планують провести з 23 по 27 вересня, але економіка вже відчуває на собі наслідки планів путіна: на російській біржі розпочався потужний обвал акцій, а світова спільнота різко засудила агресора та заговорила про нові санкції.

Президент Франції Еммануель Макрон назвав організацію «референдумів» «цинізмом та провокацією». Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що псевдореферендуми не матимуть легітимності, а Мін’юст США закликав Конгрес використовувати заарештовані активи рф «для відшкодування збитків, які зазнає Україна від бойових дій».

Таким чином, поки промова путіна – це лише показник того, що невдала імперія зазнає чергових невдач. І це, схоже, передсмертні конвульсії її «імператора».

Фото: Українська правда

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22