Статті

Храм у Троїцькому: історична будівля з відновленими розписами та дзвіницею

До нашого часу перші настінні розписи у церкві села Троїцьке не збереглися, як і більшість стародавніх ікон. Храм було зведено коштом місцевого землевласника Василя Корбе, який володів селом Святотроїцьким. Раніше воно мало назву Волконське й належало генералу і князю Григорію Волконському, який отримав землі у власність після російсько-турецької війни.

— Змалку бабуся Дарина водила мене на богослужіння до нашої Свято-Троїцької церкви. Пам’ятаю, як зачаровано розглядала настінні фрески з ликами святих та біблійними сюжетами. Особливо вражав своїм небесно-голубим розписом купол. З блакиті, осяяної Божим світлом, спускався до людей білосніжний голуб, щоб освятити вірян силою Духа Святого, — ділиться педагог-історик та майстер народного розпису Лариса Бабінець. — На храмове свято тут було напрочуд пишно та урочисто. Люди несли освячувати зілля —  символ процвітання, оновлення та благодаті. Отой симбіоз духовного і рослинного різнобарв’я надихнув мене стати художницею, щоб творити квіткові орнаменти, в яких криється таїна духу Божого.

Ймовірно, будівництво та освячення Свято-Троїцького храму відбулося у 1814 році, бо останній з дітей Василя Корбе — син Федір, який народився 2 лютого 1815-го — був єдиним, кого охрестили під її склепінням. Це засвідчує відповідний запис у церковно-метричній книзі. 

Збереглися пізніші записи про вінчання спадкоємців багатодітного дворянина та хрещення його онуків. Самого ж будівничого, який упокоївся в 1839-му, відспівали в рідному храмі та поховали неподалік.

У 60-70-х роках минулого століття сакральна споруда значно потерпіла від войовничих атеїстів. А вже у період незалежності блюзнірство над пам’яткою вчинив місцевий священик, знісши вхідні колони. На щастя громади, його наступник протоієрей Георгій Полтавець, за підтримки місцевих аграріїв і промисловців та прихожан з багатьох куточків України, відновив храм у його первісному задумі, поновив внутрішні розписи та звів дзвіницю. На жаль, священик за станом здоров’я був змушений покинути приход.

На Трійцю, престольне свято, у церкві ведеться богослужіння, а для прихожан на церковному подвір’ї влаштовують частування. Самодіяльні артисти приурочують до Зелених свят концертну програму та виставку народної творчості.

Читайте також: Свята Трійця: збираємо цілющий букет та святкуємо в колі родичів

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19