Кінець травня видався як ніколи холодним і дощовим, що вже позначається на дозріванні та збереженні врожаю. Не забудуть про себе нагадати хвороби та шкідники, з якими давайте боротися разом як народними засобами, так і «важкою» хімією.
Сприятливі дні для посадки та посіву у червні:
Заборонені дні:
Агротехнічні заходи на червень:
Найбільш сприятливі дати стосуються не тільки відкритого ґрунту, але й парників, теплиць, кімнатних рослин. Пересадка рослин, як і посадка, категорично протипоказана в новий Місяць, сонячні та місячні затемнення. Ці роботи є небажаними під Місяцем у Овні, Леві, Діві та Стрільці.
Протягом усього вегетаційного сезону на винограднику проводять різні зелені операції. Зазвичай зелену лозу викидають, але її можна вкоренити і задовго до осені отримати кореневласний саджанець.
На кущах винограду зі сплячих вічок часто виростають дуже потужні пагони. Якщо вони ростуть значно нижче від першого дроту шпалери, їх виламують, тому що для формування нового рукава вони зазвичай не годяться. Таку зелену, злегка здерев’янілу лозу дуже легко вкоренити.
Для цього нарізають пагони по 4 вузли, листки повністю видаляють, бо вони все одно опадуть. Нижній прямий зріз під листом (1 сантиметр), верхній косий. Живці ставлять у склянку з водою і переносять у притінене місце в саду. Воду регулярно підливають, щоб тримати постійний рівень 1 сантиметр, не допускаючи її випаровування.
Приблизно за три тижні з’являться перші корінці. Через полярність найкраще розвиваються пагони з верхньої бруньки, тому її завжди залишають, навіть якщо краще розвинувся нижній пагін.
Залежно від того, коли ви поставили живці на укорінення, їх можна дорощувати в горщику і потім висадити в школку (навесні) або залишити до осені.
Якщо листя на овочевих культурах сохне, а на нижній стороні помітне павутиння, напевно рослини зазнали нашестя павутинного кліща.
Найчастіше рослини уражаються в теплицях, а у відкритий ґрунт також переносяться разом із розсадою. На павутинного кліща традиційні інсектициди, а також народні методи проти комах-шкідників не діють. Проти кліща необхідно використовувати акарициди біологічного чи хімічного впливу.
Обробляти рослини від павутинного кліща потрібно кожні 5-7 днів, не менше 4-5 разів за сезон. Кожна обробка повинна проводитися препаратом з іншою діючою речовиною, інакше у кліща виробляється звикання до певного отруйного компоненту, тобто він набуває імунітету, який передається у спадок.
Також не варто змішувати відразу два препарати з різними діючими речовинами, оскільки шкідники, що вижили, набудуть подвійного імунітету.
Існують різні хімічні препарати проти кліща на основі сірки: Тіовіт Джет, ПФКлерос. Після застосування ПФКлеросу врожай можна споживати за кілька днів, він також ефективний проти борошнистої роси. З біологічних препаратів застосовують Бітоксибацилін, Фітоверм, Ентолек. Ентолек ефективний проти інших кліщів, а також проти білокрилки.
Мінеральні добрива вносяться у ґрунт залежно від пори року, їхнього складу та можливості змішування з іншими компонентами.
Найчастіше змішують односторонні (які містять один поживний елемент) добрива, щоб довести вміст того чи іншого елемента живлення до потрібного значення. Трохи складніше з комплексними добривами, адже можливі три негативні сценарії.
Фізичні властивості суміші будуть гіршими порівняно з вихідними добривами. Таке буває при змішуванні карбаміду або аміачної селітри та недостатньо сухого суперфосфату. Тому суміші виходять вологі та будуть погано розсіюватися. Якщо не збираєтеся вносити суміш відразу після змішування, не рекомендується також змішувати калійні солі, фосфатшлак або томасшлак. Це призведе до утворення сильно гігроскопічного хлористого кальцію, і готовий продукт злежуватиметься.
Поживні елементи перейдуть у менш доступну для рослин форму через хімічне реагування один з одним. Так, при змішуванні суперфосфату та лужних добрив (фосфатшлак, томасшлак, ціанамід кальцію, вапно, зола та ін.) доступність фосфору для рослин із суміші, а отже, і ефективність самої суміші різко знижується.
Готова суміш втратить частину поживних речовин. Це правило стосується насамперед азотних добрив. Неприпустимо змішувати всі аміачні солі (сульфат амонію, хлористий амоній, аміачну селітру, амофос, діамофос та ін.) з добривами лужними — фосфоритне борошно, поташ (карбонат калію), фосфатшлак, термофосфат, так само як і з вапняковими матеріалами — вапном, крейдою, доломітом або цементним пилом. Це призводить до газоподібних втрат азоту — із суміші випаровується аміак.
Натрієву та калійну селітру не слід змішувати з кислим, що містить багато вільної фосфорної кислоти, суперфосфатом. Втрати азоту з такої суміші теж неминучі, але у вигляді оксидів азоту.
Важливою складовою боротьби з фітофторою є її профілактика: полив під корінь, мульчування, збалансоване живлення, дотримання сівозміни.
Зольний. З вечора склянку золи залити 10 л води, перемішати і залишити до ранку. Вранці знову перемішати та процідити. За сезон обприскують 3-4 рази.
Часниковий. Протягом вегетації кожні два тижні необхідно проводити обприскування настоєм часнику — 100 грамів розтертих зубчиків настояти добу в 10 літрах води.
Солом’яно-сінний. Гниле сіно чи солому у кількості 1-1,5 кілограма залити 10 літрами води, додати сірникову коробку сечовини та настояти 3-4 дні. Перед застосуванням процідити та обприскувати томати з періодичністю 1,5-2 тижні.
У природі все взаємопов’язане, кожна комаха для чогось призначена, навіть вуховертка вважається корисною, оскільки знищує інших комах. Але у виноградарів інша думка.
Оцінка ролі вуховертки в природі неоднозначна, адже це практично всеїдна комаха. З одного боку, вона може харчуватися слимаками, попелицями, іншими дрібними членистоногими, таким чином допомагаючи захищати від них різні сільськогосподарські культури. Вуховертка харчується також фруктами, що опали, та іншими органічними залишками, виступаючи в ролі «санітара».
З іншого боку, вона нерідко пошкоджує грона винограду, багато овочевих та декоративних рослин. І личинки, і дорослі особини вигризають отвори в листі, пошкоджують плоди фруктових дерев, пагони, об’їдають пелюстки квіток, знижуючи їхню декоративність. За високої чисельності вуховертки можуть повністю знищити молоді рослини.
Тому говорити про те, що вони дуже корисні, особливо не доводиться, адже шкода від них значно більша.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More