Первые одесские биндюжники «появились» в селе Усатово Одесской области. Факты из истории с. Усатово приводит одесский историк, глава Южного межрегионального отдела Украинского института национальной памяти Сергей Гуцалюк:
«На території села на початку 20 ст. було відкрито археологічну культуру, котра увійшла до всіх підручників з археології Світу під назвою Усатівська.
Село було засноване в середині 18 ст. українськими козаками, котрі не хотіли жити під владою московської імперії чи Речі Посполитої. Таку назву село отримало від прозвища, а може й прізвища одного з першопоселенців — отамана Вуса, чи Уса.
У ті часи землі Єдисанської (Очаківської) орди ще мали назву Ханська Україна чи Ханщина (Ганщина) через велику кількість осілого українського та молдавського населення, котре жило у відносному мирі з єдисанцями і османами, займаючись ремісництвом, торгівлею, скотарством, рибальством, видобутком солі на Куяльницьких лиманах.
А з відвоюванням Хаджибею у османів у 1789 році, Усатове стало одним з центрів видобутку цінного будівельного матеріалу — каменю черепашнику, з якого відбудовувалась все 19 та 20 ст. Одеса.
Саме звідси пішла традиція випилювати кам’яні намогильні козацькі хрести, яких і досі дуже багато збереглось на старих кладовищах Південної України, і зокрема, в самому селі. Саме тут з’явились і перші одеські біндюжники, які доставляли камінь до будівельних майданчиків Одеси, овіяні славою за свій незалежний та волелюбний характер у багатьох одеських переказах та легендах».
Фото: Facebook Сергея Гуцалюка
Поздним вечером 24 мая 2025 года российские ударные беспилотники атаковали Одессу. Жители города слышали стрельбу… Read More
В Украине жильё часто строят без соответствующих разрешений, соблюдения строительных норм и оформления документов. Такие… Read More
По прогнозам синоптиков Гидрометцентра Черного и Азовского морей, завтра, в воскресенье, 25 мая 2025 года,… Read More
Субботний день после очередного обстрела Одессы со стороны рашистов показался почти волшебным. Жизнь продолжается. Словно… Read More
Ассоциация «Независимые региональные издатели Украины» (АНРВУ), куда входит и издание «Одесская жизнь», получила высшую награду… Read More
Кто не знает, Герострат - житель древнегреческого города Эфес - летом 356 года до нашей… Read More
View Comments
2 мая для Одессы - День освобождения и победы над кремлевскими группировками