«Чесним чиновникам має бути комфортно жити»

Українська громадськість уже звикла до інформації про майнові розкоші народних обранців. Вони будують котеджі, купують дорогі автівки і при цьому «на повну» використовують депутатські пільги: безкоштовне лікування в елітному медичному закладі, перельоти, орендовані квартири та готелі… Дехто навіть за умови багатомільйонних прибутків, отримує матеріальну допомогу від держави. Вiдомий одеський громадський дiяч розповiв ношому виданню про те, наскільки дiюча система виправдана і до чого ми маємо прагнути.

Андрій Юсов, громадський діяч

У нас демократична країна і майнового цензу для проходження до влади немає. І чиновник, як будь-який найманий працівник, має отримувати платню за роботу, яку виконує. На жаль, ця платня не завжди дозволяє гідно жити і відмовлятися від різного рівня спокус. Тому існує ряд додаткових заохочень: пільги, безкоштовні перельоти, матеріальна допомога та інше. З точки зору закону, кожен народний обранець має на це право. І те, як він розпоряджається своєю зарплатою чи матдопомогою, – його особиста справа. Я лише маю надію, що ті депутати, які мають високі прибутки, використають свої депутатські виплати на благодійність.
Мене як виборця мало цікавлять депутатські статки. В сесійній залі немає мільйонерів, бізнесменів та лобістів — там тільки слуги народу, яких взяли на роботу, тому й оплата їхньої праці має бути рівною. Тобто ми не можемо відмінити платню тим, хто має успішний бізнес, бо депутатство — це не благодійність і не волонтерська діяльність, а робота.

Нагадаю, що у популістському запалі депутати-мільйонери ініціювали пониження депутатської платні у Верховній Раді. Якщо раніше народні обранці отримували 16 тисяч гривень, то сьогодні шість. Звичайно, для таких людей як Арсеній Яценюк, Ігор Палиця шість або 16 тисяч гривень — не є принциповим питанням. Але депутатам, які живуть винятково на платню важливо мати змогу забезпечити свою родину. У них немає можливості нехтувати зарплатою, матеріальною допомогою та пільгами.

Ні для кого не секрет, що система потребує глибокого реформування. Ми уже маємо приклад Польщі та Грузії. Тож перевірений рецепт — це скорочення апарату чиновників та правоохоронних органів і, як результат, підвищення рівня оплати праці. Наголошую, що платня має бути адекватною сьогоденню, інакше на ці посади ніхто не буде іти «просто так». Крім того, реформи будуть недієвими без громадсьокого контролю. Ми вже бачимо, що закон «Про доступ до публічної інформації» проштовхнув Україну на крок уперед. Але наша мета — це система, за якої чесним чиновникам буде жити комфортно і вони матимуть змогу пишатися своїм способом життя, а для депутатів старої формації ставатиме все більш некомфортно.

Анна Мячина

Share

Последние статьи

  • Новости

Война, день 940: раскрыты основные положения мирного плана Зеленского

Сегодня, 20 сентября 2024 года, начались девятьсот сороковые сутки широкомасштабной вооруженной агрессии российской федерации против… Читать далее

2024-09-20
  • Новости

Памятник Пушкину в Одессе снесут, — Олег Кипер

В Одессе в ближайшее время снесут памятник русскому поэту Александру Пушкину. Распоряжение о демонтаже уже… Читать далее

2024-09-20
  • Новости

Температура морской воды в Одессе сегодня, 20 сентября: умеренно освежающая

Сегодня, 20 сентября, в нашем регионе сохраняется довольно комфортная и теплая погода, поэтому температура морской… Читать далее

2024-09-20
  • Новости

Анекдот дня: что появилось утром на асфальте в одесском дворике

Доброе утро, читатели! Новый день наступил, и мы рады предложить вам порцию свежих и забавных… Читать далее

2024-09-20
  • Статьи

Цены на Привозе 20 сентября: «Лучших помидоров не бывает!»

Привоз во второй декаде сентября: то теплее, то холоднее, то дождик, то солнышко… И люди… Читать далее

2024-09-20
  • Новости

День риса и вина «Гренаш»: что еще празднуют 20 сентября

Что празднуют в Украине и мире 20 сентября. Исторические события, памятные даты, рождение известных людей… Читать далее

2024-09-20