fbpx

Новости Одессы и Одесской области

Сережки – популярність с давніх-давен

Сережки – популярність с давніх-давен

Звичні сьогодні та, мабуть, найпоширеніші як ювелірна прикраса, сережки починали свою історію ще 7 тисяч років тому у давній Азії. Цікаво, що на той час вони не вважалися прикрасами. Це була важлива і необхідна для безпеки життя річ.

Справа в тому, що наші пращури дуже боялися за збереження своєї душі. Аби вона не вилетіла через отвори на тілі, ці ненадійні місця закривали подібними аксесуарами. Звідси ж ідуть корені пірсингу, що робиться на носі, губах, пупі та інших зонах. Причому спочатку це була привілея лише чоловіків, оскільки вважалося, що жінки не мають душі та їм нічого хвилюватися.

Сережки утримуються на тілі шляхом продівання їх в отвори, які попередньо виконуються методом проколу. З плином часу змінювалася роль цього аксесуару: для єгиптян та ассірійців сережки були показником високого стану в суспільстві, у римлян – навпаки – викривали раба, і такі інші значення в кожній окремій країні. Згодом багаті гречанки та римлянки стали полюбляти носити сережки з перлинами як прикраси – знак достатку та високого положення. Так вони розповсюдилися серед всіх верств населення, причому стали вважатися більш жіночими прикрасами, аніж чоловічими. Серед представників сильної статі сережки залишились популярними в окремих груп (розбійники, моряки, цигани, солдати), інші ж навіть відчули гоніння зі сторони духовенства щодо носіння прикрас у вусі.

Сережки сьогодніНа Русі сережки також переживали періоди спаду та підйому популярності. Спочатку їх носили тільки холопи, як знак належності хазяїну. Причому це були кільця з мідного дроту або з дерева. А в часи Єлизавети придворні стали одягати золоті та срібні сережки, з інкрустацією коштовностями. Існували цікаві різновиди їх:

 • сережки-голубці – нагадували силует птаха;
 • жирандоль – з великою кількістю підвісок по типу канделябра;
 • одинці, двійчатки, трійчатки – з камінцями або намистинами, що нанизані на один, два або три стрижені.

 

Сережки сьогодні

У сучасності сережки надзвичайно популярні як вид ювелірних виробів. Багатьом дівчаткам роблять вушні проколи майже відразу після народження. Мабуть, носити прикраси у вухах вважається вже настільки природнім, що деякі батьки не розуміють, чому це діти не з’являються на світ вже з отворами у мочках? Є думка, що сережки можуть навіть приносити користь організму за допомогою точкового масажу. Наприклад, вплив на нижню частину мочки вуха сприяє активізації головного мозку та стимулює пам’ять.

Теперішня мода дозволяє використовувати ці аксесуари і жінкам, і чоловікам, і дітям. Різниця полягає лише в моделях та правилах носіння. А різновидів у наш час більше ніж досить. Є сережки зі срібла, золота, сплавів, пластику, намистин та інших матеріалів. Всі зразки можна побачити на вітрині КЮЗ. В залежності від дизайну та декорування бувають такі:

 • з позолотою;
 • з чорнінням;
 • з гранулюванням;
 • з інкрустацією;
 • з ажуром.

Якщо брати до уваги місце розташування сережок, то крім вух вони можуть розміщуватися на обличчі (ніс, брови, губи), тілі (пуп) і навіть на нігтьовій пластині. Сережки, які не потребують проколів, називаються кліпсами, тримаються за допомогою затисків. Всі інші мають застібки (замочки), причому різної форми та принципу фіксування:

 • англійська застібка – зручна й надійна, використовується для важких інкрустованих видів;
 • французька застібка – легка, добре закривається, підходить навіть для дитячих прикрас;
 • італійська застібка – регулюється в залежності від товщини вушної мочки;
 • застібка-пусет – по типу цвяшка, універсальний демократичний варіант;
 • застібка-петелька – дуже легка й тендітна;
 • застібка-булавка – зручна для масивних виробів;
 • застібка-скоба – найстародавніша, перевірена часом;
 • застібка-кільце – назва говорить сама за себе;
 • застібка-кафф – для дуже важких моделей з додатковим утриманням за вушну раковину;
 • застібка-затиск – лягають за формою мочки;
 • застібка-ланцюжок – продівається через отвір у мочці.

Сережки доречні у будь-яких ситуаціях – починаючи від повсякденності та закінчуючи урочистостями. Варто лише додержуватись загального стилю вбрання. А дизайнери не стомлюються вигадувати все нові та нові фасони, різних форм та оздоблень, на будь-який смак.

*Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Выскажите ваше мнение. Это важно.

avatar
500
  Подписаться  
Сообщать о

Еще по теме

 • Красные женские платья

  Красные женские платья

  Красный цвет ассоциируется со страстью и пылкостью, смелостью и авторитарностью, жизненной силой и напористостью. Обладательница красного платья никогда не затеряется в толпе. Такая одежда моментально привлекает внимание.

  ПОДРОБНЕЕ
 • Не попадись на удочку мошенников: советы от «Имидж Клуб»

  Не попадись на удочку мошенников: советы от «Имидж Клуб»

  Мы живем в такое время, когда люди привыкли – никому нельзя доверять. Ведь на каждом шагу и в любой сфере есть мошенники, которые так и ждут ваших денежек. В компании Имидж Клуб решили разобраться, где нас подстерегает обман и как от него уберечься.   В каких сферах вероятнее всего вас могут обмануть? Помимо банковского дела

  ПОДРОБНЕЕ
 • Где одесситы берут питьевую воду?

  Где одесситы берут питьевую воду?

  Ни для кого не будет секретом то, что для Одессы актуален вопрос качества питьевой воды.  «Одесская жизнь» решила поинтересоваться у местных жителей, какую воду они используют, чем очищают, где приобретают. И вот, что нам рассказали.   Анна Петровна (93 года), пенсионерка, живет на ул. Говорова: Раньше я покупала воду. Но с тех пор, как увидела,

  ПОДРОБНЕЕ
 • Одесский врач победил на всеукраинском конкурсе

  Одесский врач победил на всеукраинском конкурсе

  Одесский врач признан лучшим на ежегодном Всеукраинском конкурсе «Главный врач года». Сергей Горищак, главврач 6-й детской поликлиники стал лучшим в номинации «Народный рейтинг». По информации пресс-центра Одесского горсовета, победителя в этой категории определяет онлайн голосование. Одесский главврач считает, что полученная им награда свидетельствует о народном признании и доверии. Вручение наград лучшим врачам Украины состоялось во время медицинской

  ПОДРОБНЕЕ
 • Судебная система в Украине заработает, если применить простой рецепт

  Судебная система в Украине заработает, если применить простой рецепт

  В стране сейчас нет судебной системы, а без честного суда бизнес не может защищать себя и успешно развиваться. Изменить ситуацию может только внедрение выборности судей всех уровней. Об этом заявил лидер партии «За життя» и народный депутат Вадим Рабинович в эфире своей авторской программы «Кто кому Рабинович» на телеканале «112 Украина». «Судебная система, которая построена

  ПОДРОБНЕЕ
Все новости

Выбор редакции

Сообщить об опечатке
Текст, который будет отправлен нашим редакторам: